Zaprojektowanie, wykonanie, dostawa i zainstalowanie windy osobowej dostosowanej do potrzeb przewozu osób niepełnosprawnych w siedzibie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00304090
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00304090/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-12 11:58
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-54867448-ebad-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
5833241894
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneMaszyny przemysłowePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychUrządzenia podnośnikowe i przeładunkowe oraz ich częściRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty instalacyjne elektryczneRoboty izolacyjneInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeUrządzenia podnośnikowe i przeładunkoweDemontaż rusztowańWznoszenie rusztowańBetonowanieZbrojenieWyrównywanie podłógWnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnejRóżne specjalne roboty budowlaneRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInne instalacje elektryczneRoboty w zakresie stolarki budowlanej

Wykonawcy

1 przyznane

FASTLIFT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGdańsk, PL · lot 0
464 940 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00304090 z dnia 2022-08-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie, wykonanie, dostawa i zainstalowanie windy osobowej dostosowanej do potrzeb przewozu osób niepełnosprawnych w siedzibie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367011290

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Władysława Bartoszewskiego 1

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-862

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@muzeum1939.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.muzeum1939.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/muzeum1939

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Państwowa Instytucja Kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zaprojektowanie, wykonanie, dostawa i zainstalowanie windy osobowej dostosowanej do potrzeb przewozu osób niepełnosprawnych w siedzibie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-54867448-ebad-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00304090

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00084872/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Zaprojektowanie, wykonanie, dostawa i zainstalowanie windy osobowej dostosowanej do potrzeb przewozu osób niepełnosprawnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00207694/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PA.280.10(1).2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 365925,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Zaprojektowanie, wykonanie, dostawa i zainstalowanie windy osobowej dostosowanej do potrzeb przewozu osób niepełnosprawnych w siedzibie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku”, w formule „zaprojektuj i wybuduj” według załączonego Programu Funkcjonalno-Użytkowego.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Program Funkcjonalno-Użytkowy, będący załącznikiem nr 6 do SWZ, a zamówienie winno zostać wykonane na warunkach wskazanych w projekcie umowy – załącznik nr 7 do SWZ.
3. Obszar, którego dotyczą prace projektowe i roboty budowlane jest objęty nadzorem konserwatorskim przez Wojewódzkiego Pomorskiego Konserwatora Zabytków.
4. Zamawiający informuje, że konstrukcja szybu, wyposażenie windy będzie poddane w okresie wiosenno-letnim na długotrwałe oddziaływanie promieni UV, w związku z tym, użyte do prac materiały muszą uwzględniać wpływ parametrów pogodowych, w szczególności promieniowania słonecznego na ich degradację.
5. Wykonawca udzieli minimum 24 miesięcy gwarancji na przedmiot zamówienia, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego.
6. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, posiadał ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody osobowe i rzeczowe wyrządzone osobom trzecim w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia, a także polisy ubezpieczenia ryzyk budowlano-montażowych z sumą ubezpieczenia każdorazowo nie mniejszą niż na kwotę 1.000.000 złotych (słownie: jeden milion złotych) na cały okres trwania przedmiotowej umowy - warunki jakie ma spełniać polisa są wskazane w § 20 projektu Umowy.
7. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy PZP.
Powody niedokonania podziału na części: Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, dostawa i montaż windy osobowej przystosowanej do przewozu osób niepełnosprawnych i nie ma uzasadnienia technicznego oraz ekonomicznego do podziału zamówienia na części. Ponadto podział zamówienia na części groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi i nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia, a potrzeba skoordynowania działań różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia w przewidzianym do tego terminie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42000000-6 - Maszyny przemysłowe

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

42400000-0 - Urządzenia podnośnikowe i przeładunkowe oraz ich części

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

42410000-3 - Urządzenia podnośnikowe i przeładunkowe

45262110-5 - Demontaż rusztowań

45262120-8 - Wznoszenie rusztowań

45262300-4 - Betonowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45262321-7 - Wyrównywanie podłóg

45262400-5 - Wnoszenie konstrukcji ze stali konstrukcyjnej

45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 464940,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1230000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 464940,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Fastlift Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 367011580

7.3.3) Ulica: Konstantego Bergiela 5/33

7.3.4) Miejscowość: Gdańsk

7.3.5) Kod pocztowy: 80-180

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-08-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 464940,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 105 dni

2022-08-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane