Przebudowa drogi powiatowej nr 1986D oraz przebudowa linii elektroenergetycznej nn na dz. nr 12/2 AM-14, 20 AM-11, 1 AM-12, 32/1 AM-12 obręb Sobótka, gm. Sobótka.
Powiat Wrocławski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00304629
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00304629/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-12 13:47
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7379e1de-f867-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 8971647961
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00304629 z dnia 2022-08-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 1986D oraz przebudowa linii elektroenergetycznej nn na dz. nr 12/2 AM-14, 20 AM-11, 1 AM-12, 32/1 AM-12 obręb Sobótka, gm. Sobótka.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Wrocławski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934816
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Tadeusza Kościuszki 131
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-440
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.7.) Numer telefonu: 717222066
1.5.8.) Numer faksu: 717221706
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiatwroclawski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatwroclawski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://powiatwroclawski.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi powiatowej nr 1986D oraz przebudowa linii elektroenergetycznej nn na dz. nr 12/2 AM-14, 20 AM-11, 1 AM-12, 32/1 AM-12 obręb Sobótka, gm. Sobótka.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7379e1de-f867-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00304629
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024993/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Przebudowa drogi powiatowej nr 1986D oraz przebudowa linii elektroenergetycznej nn na dz. nr 12/2 AM-14, 20 AM-11, 1 AM-12, 32/1 AM-12 obręb Sobótka, gm. Sobótka
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00233195/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SP.ZP.272.29.2022.II.DT
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2596919,01 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie drogi powiatowej nr 1986D, ul. Warszawskiej w m. Sobótka, gm. Sobótka.
Podstawowym celem inwestycji jest stworzenie bezpiecznego odcinka drogi, zapewniającego wysoki komfort ruchu drogowego oraz dostosowanie odcinka drogi do parametrów zgodnych z obowiązującymi warunkami technicznymi. Realizacja inwestycji wpłynie na poprawę przepustowości drogi 1986D oraz poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, przede wszystkim pieszych i rowerzystów.
Zakres obejmuje w szczególności:
a) roboty drogowe, obejmujące:
- przebudowę jezdni do szerokości 6,0 m,
- budowę poboczy o szerokości 1,0 m z kruszywa łamanego,
- wykonanie nowej nawierzchni na całej szerokości drogi,
- budowę chodnika,
- przebudowę zjazdów indywidualnych na posesje,
- przebudowę i budowę przepustów pod zjazdami oraz pod drogą powiatową
- budowę odwodnienia drogi do nowej kanalizacji deszczowej,
- realizację elementów pionowego i poziomego oznakowania drogowego i bezpieczeństwa ruchu,
b) roboty sanitarne, obejmujące:
- budowę kanału deszczowego,
- budowę studni rewizyjnych,
- budowę studni wpustów deszczowych,
- budowę przykanalików,
- budowę wylotu kanalizacji deszczowej do rowu,
- likwidację istniejących wpustów deszczowych,
c) roboty elektryczne, obejmujące:
- przebudowę sieci oświetlenia drogowego kolidującej z proj. zagospodarowaniem drogi
- przebudowę sieci i urządzeń elektroenergetycznych, kolidujących z proj. zagospodarowaniem drogi,
- zabezpieczenie istniejących urządzeń elektroenergetycznych,
d) roboty teletechniczne, obejmujące:
- przebudowę sieci i urządzeń teletechnicznych, kolidujących z proj. zagospodarowaniem,
- zabezpieczenie istniejących urządzeń teletechnicznych,
- budowę kanału technologicznego,
e) roboty rozbiórkowe, obejmujące:
- rozbiórkę nawierzchni dróg, zjazdów oraz przepustów,
f) roboty uzupełniające, obejmujące:
- wycinkę drzew i krzewów kolidujących z proj. zagospodarowaniem drogi,
- nasadzenia drzew.
Roboty budowlane prowadzone będą na podstawie:
- dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy drogi powiatowej nr 1986D na terenie gminy Sobótka autorstwa Nadzory Paweł Waszkis z siedzibą przy ulicy Stolarskiej 7, 53-205 Wrocław oraz zgodnie z treścią wszystkich uzgodnień, pozwoleń i opinii załączonych do tej dokumentacji – załącznik nr 2 do OPZ,
- decyzji nr 1872/2021 z dnia 14 czerwca 2021 r. zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na przebudowę drogi powiatowej nr 1986D oraz przebudowę linii elektroenergetycznej nn na dz. nr 12/2 AM-14, 20 AM-11, 1 AM-12, 32/1 AM-12 obręb Sobótka, gm. Sobótka.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz ze wszystkimi wymaganiami stawianymi Wykonawcy, w tym w zakresie z art. 438 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, został ujęty w projekcie umowy stanowiącym załącznik 4 do SWZ – Umowa (projekt) , załączniku 5 do SWZ – Specyfikacja Techniczna oraz w załączniku 9 do SWZ - Dokumentacja projektowa (wersja elektroniczna).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233340-4 - Fundamentowanie ścieżek ruchu pieszego
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45232300-5 - Roboty budowlane i pomocnicze w zakresie linii telefonicznych i ciągów komunikacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W prowadzonym powyżej postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym, o którym mowa w art. 275 ust. 1 ustawy Pzp, w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu nr 2022/BZP 00233195, identyfikator postępowania: ocds-148610-7379e1de-f867-11ec-9a86-f6f4c648a056 zamieszczone w dniu 30.06.2022 r. na stronie internetowej Biuletynu Zamówień Publicznych (e-zamówienia) oraz na stronie internetowej prowadzonego postępowania: https://powiatwroclawski.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html, wpłynęły w wyznaczonym czasie i terminie dwie oferty, tj.:Nr oferty Nazwa Wykonawcy / Adres Cena ofertowa brutto [zł]
1. Berger Bau Polska Sp. z o.o.
ul. Szczecińska 11
54-517 Wrocław 4.169.779,06 zł
2. Eurovia Polska S.A.
ul. Irysowa 1, Bielany Wrocławskie
55-040 Kobierzyce 4.852.268,43 zł
Zamawiający zgodnie z dyspozycją art. 222 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia, tj. kwotę w wysokości 3.194.210,38 zł brutto.
Ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia o kwotę 975.568,68 zł brutto a Zamawiający nie może zwiększyć środków finansowych w swoim budżecie do ceny najkorzystniejszej oferty, postępowanie należy unieważnić. Przesłanki art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych zostały wyczerpane w całości.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4169779,06 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4852268,43 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-08-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |