Budowa wyniesionego przejścia dla pieszych przy ul. Na Błonie - realizacja w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj" w ramach zadania pn.: ,,Dolina Rudawy dla pieszych i rowerzystów"

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00304659
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00304659/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-12 13:52
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7c1d7ec9-c788-11ec-b879-9a86e5ac3946
Identyfikator
6792597429
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00304659 z dnia 2022-08-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa wyniesionego przejścia dla pieszych przy ul. Na Błonie - realizacja w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj" w ramach zadania pn.: ,,Dolina Rudawy dla pieszych i rowerzystów"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miasta Krakowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 357116163

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Centralna 53

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-586

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: 12 616 7416

1.5.8.) Numer faksu: 12 616 74 17

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdmk.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdmk.krakow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zdmk.krakow.pl/informacje/tryb-podstawowy-art-275-pkt-1-znak-sprawy-1-iv-2022/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa wyniesionego przejścia dla pieszych przy ul. Na Błonie - realizacja w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj" w ramach zadania pn.: ,,Dolina Rudawy dla pieszych i rowerzystów"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7c1d7ec9-c788-11ec-b879-9a86e5ac3946

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00304659

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00018440/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.51 Dolina Rudawy dla pieszych i rowerzystów! - BO edycja VII Realizacja w trybie zaprojektuj i zbuduj

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00142081/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 1/IV/2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Opis przedmiotu zamówienia:
a) Przedmiotem niniejszego zamówienia jest robota budowlana polegająca na opracowaniu dokumentacji projektowej i wykonaniu robót budowlanych dotyczących budowy wyniesionego przejścia dla pieszych przy ul. Na Błonie - realizacja w trybie ,,zaprojektuj i wybuduj" w ramach zadania pn.: ,,Dolina Rudawy dla pieszych i rowerzystów";
b) Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą następujących dokumentów:
1) Projektowane Postanowienia Umowy (PPU) – załącznik nr 2 do SWZ,
2) Program Funkcjonalno-Użytkowy wraz z załącznikami (PFU) – załącznik nr 8 do SWZ,
3) Projekt koncepcyjny – załącznik nr 9 do SWZ,
c) Wymagany okres gwarancji jakości na Przedmiot umowy, w tym w szczególności na wykonane roboty, użyte materiały i zabudowane urządzenia:
1) Minimalny okres wynosi 36 miesięcy,
2) Maksymalny okres wynosi 60 miesięcy,
licząc od dnia następnego po dniu podpisania protokołu odbioru końcowego Przedmiotu umowy.
d) W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat,
specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne
Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą
innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a
jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez
wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu
określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić
wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez
zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w
ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów itp. Operowanie przykładowymi nazwami
producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego
rozwiązania,
e) Wyłoniony Wykonawca zobowiązany jest realizować przedmiot zamówienia z wymaganiami określonymi w ustawie z dnia
11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. 2021 poz. 110). Szczegółowy zakres wymagań w
tym zakresie zawiera SWZ,
f) Termin realizacji umowy – 7 miesięcy, przy czym:
1) wykonanie Dokumentacji projektowej i wydanie jej Zamawiającemu wraz z ostatecznymi wiążącymi decyzjami, zaświadczeniami i oświadczeniami (niezbędnymi do realizacji prac budowlanych) nastąpi w terminie 5 miesięcy od dnia zawarcia Umowy,
2) wykonanie Robót budowlanych w terminie 7 miesięcy od dnia zawarcia umowy,
g) Informacje dotyczące przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów
niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust 2 Pzp:
1) Przed złożeniem oferty Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia wizji lokalnej,
2) Nie przeprowadzenie przez Wykonawcę wizji lokalnej będzie skutkowało odrzuceniem jego oferty zgodnie z art. 226 ust.1 pkt. 18) Pzp.
h) Zamówienie należy wykonać w formule „zaprojektuj i zbuduj”.
i) Należy ująć w projekcie oznakowania i zrealizowanego zadania (wyniesionego przejścia dla pieszych) przez wykonawcę, jako wykonanego w ramach budżetu obywatelskiego, zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie stosowania Księgi Znaku Budżetu Obywatelskiego zgodnie z Systemem Identyfikacji Wizualnej Miasta Krakowa - projekt tabliczki ze słupkiem wg informacji z poz. 25),
j) Wykonawca po zrealizowaniu budowy wyniesionego przejścia dla pieszych jest zobowiązany do oznakowania zrealizowanego zadania, jako wykonanego w ramach budżetu obywatelskiego, zgodnie z Zarządzeniem Miasta Krakowa w sprawie stosowania Księgi Znaku Budżetu Obywatelskiego zgodnie z Systemem Identyfikacji Wizualnej Miasta Krakowa. Szczegóły pod adresem:
https://www.krakow.pl/208216,artykul,ksiega_znaku___system_identyfikacji_wizualnej_krakowa_do_pobrania.html
Proponowany materiał:
Słupek: profil zamknięty 30x30 mm lub rurka ocynk.; wys. 1,0 -1,2 m od dołu tabliczki, montaż na fundamencie betonowym;
Tabliczka: płyta typu dibond, wielkość wg Księgi Znaku Budżetu Obywatelskiego.
2. Umowa o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, powinna być zgodna z załącznikiem nr 2 do SWZ,
tj. Projektowanymi postanowieniami umowy. Niespełnienie danego warunku spowoduje zgłoszenie przez Zamawiającego
odpowiednio zastrzeżeń lub sprzeciwu.
3. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 Pzp, wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie
stosunku pracy, osób wykonujących wskazane niżej czynności - za wyjątkiem osób pełniących tzw. samodzielne funkcje
techniczne w budownictwie w rozumieniu ustawy Prawo budowlane:
a) pracownicy niższego szczebla technicznego – organizowanie i realizacja robót budowlanych,
b) pracownicy fizyczni – bezpośrednie wykonywanie robót budowlanych.
Zamawiający dopuszcza możliwość osobistego realizowania zamówienia przez osoby prowadzące działalność gospodarczą
lub wspólników spółki prawa handlowego.
4. Zamawiający przed podpisaniem umowy jak i w trakcie jej realizacji ma prawo do kontroli spełnienia przez Wykonawcę
lub Podwykonawcę wymagania wskazanego w ust. 3 w Części I SWZ, zgodnie z zapisami Projektowanych Postanowień Umowy.
5. Wyłoniony Wykonawca zobowiązany jest realizować przedmiot zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi w ustawie z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz.U. z 2021 r. poz. 2269 z późn. zm.). Szczegółowy opis wymagań w tym zakresie zawiera SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Unieważnienie postępowania zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ cena lub koszt najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 104 200,00 zł brutto. Została złożona jedna oferta, przez SAMBUD Józef Paryl, Węglówka 72, 32-414 Wiśniowa, na kwotę 259 000,00 zł brutto. Zamawiający nie ma możliwości zabezpieczenia środków w wysokości określonej złożoną ofertą.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 259000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 259000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-08-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane