Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Żelisławicach w Gminie Siewierz
Gmina Siewierz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00305344
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00305344/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-16 08:29
- Lokalizacja
- Siewierz, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3b46787e-00e8-11ed-8000-d680d39e541a
- Identyfikator
- 6252457481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00305344 z dnia 2022-08-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Żelisławicach w Gminie Siewierz
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Siewierz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258227
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żwirki i Wigury 16
1.5.2.) Miejscowość: Siewierz
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-470
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.7.) Numer telefonu: 326499400
1.5.8.) Numer faksu: 326499402
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: siewierz@siewierz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.siewierz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3b46787e-00e8-11ed-8000-d680d39e541a1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Żelisławicach w Gminie Siewierz2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3b46787e-00e8-11ed-8000-d680d39e541a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00305344
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024645/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Budowa drogi dojazdowej do pól w Żelisławicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00249603/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIFZP-VII.271.22.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 897876,16 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Żelisławicach w Gminie Siewierz.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) oraz innych załącznikach do SWZ, w tym w projekcie budowlano-wykonawczym, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, zaświadczeniu Starosty Będzińskiego o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu, pomocniczo w przedmiarze robót oraz w innych dokumentach stanowiących załączniki do SWZ lub dokumentacji.
3. Zakres prac obejmuje w szczególności:
1) opracowanie, zatwierdzenie i wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na czas wykonywania prac oraz przywrócenie stałej jego organizacji po zakończeniu robót, geodezyjne wytyczenie terenu pod planowaną inwestycję,
2) wykonanie korytowania pod planowaną drogę w tym:
a) usunięcie warstwy humusu, i jego częściowa utylizacja,
b) usunięcie istniejącej podbudowy z kruszywa kamiennego o grubości 20 cm, utylizacja gruzu,
c) frezowanie istniejącej nawierzchni asfaltowej na grubość 7 cm z utylizacją frezu,
Zamawiający zastrzega sobie prawo do wskazania miejsca wywozu humusu
i pozostałego urobku na wyznaczone miejsce w granicach Gminy Siewierz.
3) wykonanie podbudowy z kruszywa kamiennego w postaci warstwy dolnej i warstwy górnej, zgodnie z opisem w projekcie,
4) wykonanie nawierzchni mineralno-bitumicznej – warstwy wiążącej, zgodnie
z opisem w projekcie,
5) wykonanie warstwy ścieralnej,
6) wykonanie poboczy – wykonanie podbudowy z kruszywa naturalnego,
7) humusowanie skarp wraz z ich obsianiem,
8) przywrócenie stałej organizacji ruchu.
4. Do obowiązków Wykonawcy (w ramach zadań opisanych powyżej) będzie także należeć:
a) opracowanie i dostarczenie Zamawiającemu harmonogramu wykonania prac
z uwzględnieniem wprowadzenia zmian w organizacji ruchu drogowego (w ciągu 14 dni od daty podpisania Umowy),
b) zakup i dostarczenie materiałów i urządzeń, niezbędnych do wykonania zadań opisanych powyżej,
c) uzgodnienie z Zamawiającym i uzyskanie jego akceptacji na zastosowanie wszelkich materiałów i dostawę urządzeń do zamontowania w ramach wykonywania inwestycji,
d) zapewnienie pełnej obsługi geodezyjnej i geotechnicznej/geologicznej inwestycji,
e) występowanie z wnioskami o zajęcie pasa drogowego na czas prowadzonych robót,
f) wykonanie oznakowania drogowego, zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu w trakcie wykonywania prac,
g) zabezpieczenie istniejącej infrastruktury technicznej przed jej uszkodzeniem oraz odpowiednie zabezpieczenie i oznaczenie miejsc wykonywanych prac przed dostępem osób niepowołanych (zwłaszcza dzieci),
h) usunięcie i utylizacja wszelkich materiałów zdemontowanych w procesie prac, chyba że Zamawiający wskaże materiały, które chce zostawić do dalszego wykorzystania,
i) wykonanie innych prac opisanych w projekcie, innych dokumentach zamówienia lub wynikających z przyjętej technologii robót lub niezbędnych do prawidłowego wykonania zadań opisanych powyżej.
5. Pozostałe warunki zamówienia:
1) Do dnia podpisania umowy Wykonawca dostarczy kosztorys ofertowy w formie uproszczonej oraz szczegółowej. Ceny i wartości należy przedstawić
w zaokrągleniu do dwóch miejsc po przecinku.
2) Należy zachować warunki wynikające z pozwoleń, opinii, pism wydanych do przedmiotowego zadania i stanowiących załącznik do SWZ lub dokumentacji projektowej.
3) Wykonawca jest zobowiązany do stałej współpracy z Zamawiającym w celu koordynowania prac i prawidłowego zrealizowania przedsięwzięcia oraz wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z wytycznymi Zamawiającego,
4) niedopuszczalne jest składowanie materiałów budowlanych, sprzętu oraz inne korzystanie z działek prywatnych bez uprzedniego uzgodnienia z właścicielami nieruchomości warunków wejścia w teren prywatny.
6. Kryteria stosowane w celu oceny równoważności wskazano w Rozdziale III pkt 6 SWZ.
7. Warunki płatności: wynagrodzenie ma charakter ryczałtowy i będzie płatne jednorazowo, przelewem na rachunek Wykonawcy, zgodnie z zapisami projektowanych postanowień umowy – załącznik nr 5 do SWZ. Faktura Wykonawcy za wykonane roboty zostanie zapłacona w terminie 30 dni od daty jej otrzymania przez Zamawiającego. Podstawą do wystawienia faktury jest protokół odbioru końcowego bez wad istotnych podpisany przez Przedstawiciela Zamawiającego. Załącznikami do faktury, stanowiącymi podstawę do zapłaty wynagrodzenia są również oświadczenia ewentualnych podwykonawców i Wykonawcy o całkowitym rozliczeniu finansowym
z podwykonawcami i dalszymi podwykonawcami w ramach przedmiotowej inwestycji wraz z dowodami potwierdzającymi zapłatę wymagalnego wynagrodzenia podwykonawcom lub dalszym podwykonawcom biorącym udział w realizacji odebranych robot budowlanych.
8. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy w sporządzeniu oferty i wyliczeniu ceny ryczałtowej przedmiotu zamówienia. Wykonawca powinien sprawdzić przedmiar z dokumentami zamówienia na etapie przygotowania oferty i wycenić wszystkie prace określone w dokumentacji, w tym na rysunkach projektowych. W przypadku wykrycia na etapie przygotowywania oferty niezgodności pomiędzy dokumentacją, a przedmiarami, Wykonawca powinien zwrócić się drogą elektroniczną do Zamawiającego z prośbą o wyjaśnienie. Wykonawca powinien uwzględnić odpowiedzi Zamawiającego i odpowiednio je wycenić. W przypadku, gdy Wykonawca nie uwzględni odpowiedzi Zamawiającego, ponosi ryzyko takiego działania i będzie zobowiązany do wykonania wszystkich prac wynikających z odpowiedzi w ramach ceny ryczałtowej. Do dnia podpisania umowy Wykonawca dostarczy kosztorys ofertowy w formie uproszczonej oraz szczegółowej.
9. Wykonawca, któremu zostanie udzielone zamówienie udzieli Zamawiającemu gwarancji zgodnie z oświadczeniem zawartym w formularzu ofertowym. Gwarancja stanowi jedno z kryteriów oceny ofert. Okres rękojmi równy jest okresowi gwarancji. Minimalny wymagany okres gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi 48 miesięcy licząc od daty podpisania protokołu odbioru końcowego. Wykonawca może zaproponować dłuższy okres gwarancji, maksymalnie 60 miesięcy, co będzie uwzględnione podczas oceny
i badania ofert na zasadach określonych w Rozdziale XXI SWZ.
10. Obowiązek zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy wskazano w Rozdziale III pkt 10 SWZ.
11. Na realizację przedmiotu zamówienia Zamawiający uzyskał dofinansowanie w ramach środków z budżetu Województwa Śląskiego na rok 2022. W związku z powyższym przewiduje się konieczność oznakowania dokumentacji, korespondencji oraz dostosowania procedur odbiorowych do wymogów instytucji dofinansowującej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 688242,79 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 712034,81 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 688242,79 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Arkadiusz Mika Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe "DOMAX"
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 150320725
7.3.3) Ulica: ul. Grabińska 8
7.3.4) Miejscowość: Boronów
7.3.5) Kod pocztowy: 42-283
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-08-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 688242,79 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-08-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |