Wykonywanie działań promujących oraz wspomagających rozwój społeczno-gospodarczy Miasta Bydgoszczy
Miasto Bydgoszcz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00005252
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00005252/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-03 11:20
- Lokalizacja
- Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-49a0babe-8c27-4fdd-8908-8c7e96145cfc
- Identyfikator
- 9531011863
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi w zakresie promocji
Wykonawcy
1 przyznane
BYDGOSKA AGENCJA ROZWOJU REGIONALNEGO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBydgoszcz, PL · lot 0
1 357 500 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00005252 z dnia 2025-01-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonywanie działań promujących oraz wspomagających rozwój społeczno-gospodarczy Miasta Bydgoszczy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bydgoszcz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351297
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jezuicka 1
1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz
1.5.3.) Kod pocztowy: 85-102
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.7.) Numer telefonu: +48 52 58 58 124
1.5.8.) Numer faksu: +48 52 58 58 273
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wzp@um.bydgoszcz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bydgoszcz.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonywanie działań promujących oraz wspomagających rozwój społeczno-gospodarczy Miasta Bydgoszczy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-49a0babe-8c27-4fdd-8908-8c7e96145cfc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00005252
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00033410/23/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.12 Promocja gospodarcza
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00641613
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
art. 214 ust. 1 pkt 11 lit. a, b i lit. c ustawy z dnia 11.09.2019r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320)
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.20.2024.E
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1103658,54 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonywanie działań promujących oraz wspomagających rozwój społeczno-gospodarczy Miasta Bydgoszczy
4.5.3.) Główny kod CPV: 79342200-5 - Usługi w zakresie promocji
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1357500,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 341515088
7.3.3) Ulica: Bydgoskich Przemysłowców 6
7.3.4) Miejscowość: Bydgoszcz
7.3.5) Kod pocztowy: 85-862
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1357500,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-06-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
cd do Sekcji III pkt 3.1.1) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnejręki:
Przedmiotem niniejszego zamówienia publicznego jest usługa wykonywania działań promocyjnych oraz wspomagających rozwój społeczno - gospodarczy miasta Bydgoszczy. Do realizacji tego zadania została powołana przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy - Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego Spółka z o.o. (dalej BARR) aktem założycielskim z dnia 21.11.2013 r. Miasto Bydgoszcz posiada 100 % udziałów w Spółce. Od samego początku działalności Spółki, miasto Bydgoszcz zleca w formie umowy Spółce wykonywanie działań własnych narzuconych przez ustawodawcę w zakresie promocji a w szczególności: promowanie rozwoju społeczno-gospodarczego Bydgoszczy, aktywizację i wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw oraz wdrażanie programów pomocowych poprzez:
1) przyciąganie nowych inwestycji, kreujących nowe miejsca pracy;
2) promocję Miasta Bydgoszcz;
3) upowszechnianie i rozwijanie działalności naukowej, szkoleniowej i oświatowej w zakresie integracji z Unią Europejską oraz w zakresie stosunków pracy i pomocy społecznej;
4) prowadzenie działalności wspomagającej rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości i aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy i zagrożonych zwolnieniem z pracy;
5) podejmowanie inicjatyw ukierunkowanych na rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz regionalnych;
6) współdziałanie z samorządami, administracją lokalną i centralną, placówkami naukowymi i badawczymi;
7) prowadzenie innej działalności ważnej dla rozwoju Miasta Bydgoszczy.
Ustawa prawo zamówień publicznych określa warunki na jakich może zostać udzielone zamówienie publiczne w instytucji in-house oraz tryb zamówienia, jaki Zamawiający winien przy takiej instytucji zastosować.
Zgodnie z uPzp krąg podmiotów upoważniony do zastosowania instytucji in-house został ograniczony do podmiotów wskazanych w art. 4 ust. 1 pkt 1-3a, Miasto Bydgoszcz zatem takie upoważnienie posiada. Zaznaczyć należy, iż zamówienia w ramach instytucji in-house nie są ograniczone przedmiotowo, co oznacza, że jeżeli zostaną spełnione przesłanki o charakterze podmiotowym zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeśli tylko udziela go osobie prawnej w sposób szczególny od niej zależnej. Zależność ta została zawarta enumeratywnie w zapisach art. 214 ust. 1 pkt. 11 uPzp, tj. udzielenie zamówienia in-house można udzielić osobie prawnej, jeżeli zostaną spełnione łącznie nastęujące przesłanki:
1) Zamawiający – Miasto Bydgoszcz sprawuje nad Wykonawcą BARR Sp. z o.o. kontrolę odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej; warunek ten jest również spełniony, gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez zamawiającego w taki sam sposób,
2) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej, tj. BAAR Sp. z o.o. dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której mowa w pkt. 1,
3) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
W tym stanie rzeczy Miasto Bydgoszcz będące zamawiającym, o którym mowa w art. 4 pkt 1 uPzp, może udzielić zamówienia na usługę promocyjną Wykonawcy - Spółce BARR w trybie zamówienia z wolnej ręki w instytucji in-house, która to spełnia łącznie warunki zawarte w art. 214 ust. 1 pkt 11 lit. a-c uPzp.
| 2025-01-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |