"Poprawa gospodarki wodno-ściekowej poprzez budowę mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w m. Czarna Górna"

GMINA CZARNA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00306446
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00306446/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-16 13:35
Lokalizacja
Czarna Górna, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d34cf8fb-0d82-11ed-8000-d680d39e541a
Identyfikator
6891190205
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneNadzór nad projektem i dokumentacjąUsługi inżynieryjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty sanitarneRoboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ściekówRoboty budowlane w zakresie oczyszczalni ściekówWyposażenie oczyszczalni ściekówModernizacja zakładówRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie instalacji elektrycznych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00306446 z dnia 2022-08-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Poprawa gospodarki wodno-ściekowej poprzez budowę mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w m. Czarna Górna"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZARNA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440028

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 74

1.5.2.) Miejscowość: Czarna Górna

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-710

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.7.) Numer telefonu: 134619009

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@czarna.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czarna.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Poprawa gospodarki wodno-ściekowej poprzez budowę mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w m. Czarna Górna"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d34cf8fb-0d82-11ed-8000-d680d39e541a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00306446

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00078195/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Poprawa gospodarki wodno-ściekowej poprzez budowę mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w m. Czarna Górna

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00286437/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.14.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w m. Czarna Górna. Zamawiający przewiduje realizację zadania w okresie nie dłuższym niż 12 miesięcy (do 31 sierpnia 2023 r.) na podstawie jednej umowy, w następującym zakresie:
a) sporządzenie dokumentacji projektowej na budowę mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w m. Czarna Górna w formule „zaprojektuj i wybuduj”,
b) wykonanie robót budowlanych objętych dokumentacją projektową w zakresie budowy mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w m. Czarna Górna
1.1. W ramach inwestycji zostanie wybudowana mechaniczno-biologiczna oczyszczalnia ścieków w m. Czarna Górna. Inwestycja obejmuje: wykonanie przebudowy i rozbudowy obiektów i instalacji technologii oczyszczalni ścieków, osadowych i obiektów towarzyszących na terenie oczyszczalni ścieków.
1.2. Zakres przedmiotu zamówienia:
a) zaprojektowanie – tj. opracowanie zgodnie z przepisami kompletnej dokumentacji projektowej dla zamierzenia inwestycyjnego pn.: „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej poprzez budowę mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w m. Czarna Górna” tj. przebudowy i rozbudowy obiektów i instalacji technologii oczyszczalni ścieków, osadowych i obiektów towarzyszących na terenie oczyszczalni ścieków wraz z wymaganymi uzgodnieniami i pozwoleniami, przygotowanie wniosku o pozwolenie na budowę i uzyskanie na jego podstawie w imieniu Zamawiającego pozwolenia na budowę lub zgłoszenia.
b) budowa – tj. wykonanie, na podstawie zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej dla ww. zadania inwestycyjnego, robót budowlanych związanych z budową mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w m. Czarna Górna w zakresie umożliwiającym uzyskanie, zgodnie z przepisami prawa budowlanego, pozwolenia na użytkowanie obiektów oraz użytkowanie tych obiektów zgodnie z ich przeznaczeniem.
1.2.1. Wymagania dotyczące projektowania:
Wykonawca własnym kosztem i staraniem wykona dokumentację projektową służącą do wykonania robót budowlanych, dla których jest wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę. W ramach opracowania dokumentacji projektowej Wykonawca opracuje niezbędne materiały wyjściowe, uzyska wszelkie wymagane, zgodnie z Prawem Polskim, uzgodnienia, opinie, decyzje administracyjne i pozwolenia niezbędne do ukończenia robót, tj. zaprojektowania, wybudowania, uruchomienia i przekazania do użytkowania.
Wykonawca jest także zobowiązany do wykonania innych opracowań wynikających z warunków właścicieli, administratorów i zarządców infrastruktury kolidującej z projektowanymi sieciami.
1.2.2. Wymagania formalno - prawne
Wykonawca przygotuje i opracuje wszystkie niezbędne dokumenty projektowe i inne dokumenty (w tym m.in. wnioski o decyzje administracyjne lub zmiany tych decyzji, informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia) oraz podejmie wszelkie niezbędne działania (poza zastrzeżonymi dla innych podmiotów), które będą niezbędne do uzyskania potrzebnych decyzji o pozwoleniu na budowę/zgłoszeń wykonania robót niewymagających uzyskania pozwolenia na budowę lub zmian tych decyzji/zgłoszeń oraz dokona wszelkich potrzebnych korekt.
1.2.3. Wymagania szczegółowe Zamawiającego
Wykonawca wykona bądź pozyska:
- mapy sytuacyjno-wysokościowe do celów projektowych na tereny i obiekty objęte zakresem robót przewidzianych w Kontrakcie – inwestor przekaże Wykonawcy mapy do celów które posiada, zaś w przypadku ich dezaktualizacji Wykonawca zobowiązany będzie do ich zaktualizowania,
- warunki prowadzenia robót w pasach zieleni i w pobliżu drzew (jeśli jest wymagane),
- warunki odtworzenia nawierzchni jezdni i chodników (do opracowania projektu odtworzenia nawierzchni – jeśli jest wymagany),
- projekty budowlane i wykonawcze - wraz z wszystkimi dokumentami niezbędnymi do uzyskania pozwolenia na budowę/ zgłoszenia wykonania robót niewymagających pozwolenia na budowę,
- projekty konstrukcyjne w zakresie niezbędnym do realizacji robót,
- dokumentacje technicznych badań podłoża gruntowego,
- informacje na temat bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
- pozwolenia na budowę/zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę,
- dokumentacje z wizji w terenie (dokumentacja fotograficzna),
- dokumentacje powykonawcze wraz z inwentaryzacją geodezyjną wykonanych obiektów oraz uzbrojenia podziemnego i naziemnego,
- inspekcje TV,
- instrukcje obsługi, eksploatacji i konserwacji,
- decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach (jeśli jest wymagana),
- pozwolenie wodnoprawne (jeśli jest wymagane),
- operat wodnoprawne (jeśli jest wymagane),
- inne decyzje wodnoprawne (jeśli są wymagane),
- projekty organizacji robót i organizacji ruchu w pasach drogowych,
- szczegółową inwentaryzację zieleni przeznaczonej do wycinki i przesadzenia w związku z prowadzonymi robotami oraz uzyska w tym zakresie stosowne zgody i pokryje koszty związane z wycinką, przesadzeniem i na sadzeniami wraz z kosztami wynajęcia Inspektora ds. zieleni,
- komplet dokumentów niezbędnych dla uzyskania wymaganych pozwoleń związanych z użytkowaniem,
- projekty budowlane, powykonawcze usunięcia ewentualnych kolizji z uzbrojeniem technicznym - wg warunków wydanych przez poszczególnych administratorów sieci
- uzgodnienia dokumentacji projektowej i rozwiązań w niej zawartych z odpowiednimi urzędami i instytucjami (np. zarządcą dróg - w pasach drogowych, z wydziałem koordynacji usytuowania projektowanych sieci uzbrojenia terenu, rzeczoznawcą p. poz. itp. Niezbędnymi lub wszystkimi wskazanymi przez Inwestora).
- zobowiązany jest wystąpić o warunki szczegółowe odtworzenia elementów pasów drogowych nawierzchni.
Opłaty związane z uzyskaniem wszelkich uzgodnień, opinii i decyzji (w tym opłaty administracyjne) ponosi Wykonawca.
1.2.4. Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego uzgadniania opracowań projektowych i uzyskania akceptacji Zamawiającego oraz do przedłożenia Zamawiającemu opracowanej dokumentacji projektowej do zatwierdzenia, a także każdorazowo - na wezwanie Zamawiającego – udzielać informacji o zadaniu w terminie do 7 dni od otrzymania wezwania oraz brać udział w spotkaniach koordynacyjnych Zamawiającego z Wykonawcą robót. Zamawiający będzie dokonywał akceptacji przedstawionych rozwiązań projektowych w terminie do 7 dni od dnia ich przedłożenia.
Wykonawca - projektant jest zobowiązany do pełnienia nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji, aż do zakończenia okresu rękojmi i gwarancji za wady robót budowlanych. Wykonawca przekaże Zamawiającemu dokumentację budowy oraz dokumentację powykonawczą w tym z pomiarem geodezyjnym z klauzulą Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjno-Kartograficznej.
1.2.5. Zamawiający wymaga, aby rozpoczęcie robót budowlanych było podjęte nie później niż 7 dni od dnia przekazania placu budowy Wykonawcy.
1.2.6. Wymagania dotyczące robót:
Zakres robót budowlanych obejmuje wykonanie przebudowy i rozbudowy obiektów i instalacji technologii oczyszczalni ścieków, osadowych i obiektów towarzyszących na terenie oczyszczalni ścieków.
Wszystkie dostawy maszyn, urządzeń, instalacji, materiałów, itp., muszą być wykonane jako dostawa towaru na miejsce wraz z wszelkimi kosztami dodatkowymi, włączając w to koszt rozładunku w miejscu przeznaczenia.
6.Wykonawca zapewni we własnym zakresie:
1) obsługę geodezyjną,
2) wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj” na podstawie opracowanego projektu architektoniczno-budowlanego wraz z zagospodarowaniem terenu,
3) kompletację, dostawę i montaż maszyn, urządzeń, instalacji i wyposażenia,
4) przeprowadzenie wymaganych prób i badań oraz przygotowanie wszystkich wymaganych dokumentów związanych z oddaniem wybudowanej oczyszczalni do użytkowania i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.
5) wykonanie rozruchu oczyszczalni,
6) dostarczenie kompletu sprzętu, oznakowań, instrukcji, środków ochrony indywidualnej i zbiorowej z zakresu bhp i ochrony przeciwpożarowej, wymaganych przepisami szczegółowymi dla prawidłowej eksploatacji obiektu oczyszczalni ścieków,
7) przeprowadzenie szkolenia obsługi oczyszczalni,
8) opracowanie instrukcji obsługi i konserwacji urządzeń,
9) opłaty za nadzory obce, badania itp.,
10) inwentaryzację i dokumentację powykonawczą w tym geodezyjną.
2.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno – Użytkowy (PFU) stanowiący– Załącznik nr 11 do SWZ oraz wzór umowy stanowiący Załącznik nr 5 do SWZ. PFU służy do ustalenia planowanych kosztów prac projektowych i robót budowlanych oraz prawidłowego przygotowania oferty.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232460-4 - Roboty sanitarne

45252100-9 - Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków

45252127-4 - Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków

45252200-0 - Wyposażenie oczyszczalni ścieków

45259900-6 - Modernizacja zakładów

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Do upływu terminu składania ofert tj. do dnia 16.08.2022 r. do godz. 12.00 nie została złożona żadna oferta.
2022-08-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane