Budowa Centrum Turystyki Aktywnej w formule "zaprojektuj i wybuduj"
Gmina Bardo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00307960
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00307960/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-17 11:41
- Lokalizacja
- Bardo, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-05542a70-0760-11ed-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 8871635237
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00307960 z dnia 2022-08-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa Centrum Turystyki Aktywnej w formule "zaprojektuj i wybuduj"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bardo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718410
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek, 2
1.5.2.) Miejscowość: Bardo
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-256
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sgolebiowski@bardo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.gmbardo.finn.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bardo.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa Centrum Turystyki Aktywnej w formule "zaprojektuj i wybuduj"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-05542a70-0760-11ed-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00307960
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00023809/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa Centrum Turystyki Aktywnej.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00267086/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.14.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj zadania pod nazwą „Budowa Centrum Turystyki Aktywnej etap I centrum rekreacyjno-rowerowe” obejmujące wykonanie prac projektowych oraz realizację robót budowlanych polegających na budowie/montażu/utworzeniu:
budynku w strefie wejściowej z centrum rekreacyjno-rowerowym (z wyposażeniem) wraz z niewielką salą wielofunkcyjną oraz zapleczem sanitarnym (budynek nr 1),
budowie pętli ścieżki przeznaczonej do ruchu z wykorzystaniem rowerów, rolek, riksz, nart itp. oraz ruchu pieszego tzw. czerestrady,
parku przygód dla dzieci i klas plenerowych,
ścieżek pieszych wraz z drewnianymi placami oraz małą architekturą (ławki, kosze itp.)
niezbędnych sieci, przyłączy i instalacji z uwzględnieniem technologii co najmniej energooszczędnej,
uporządkowaniu i zagospodarowaniu terenów zieleni,
przebudowie istniejącej drogi publicznej oraz budowie fragmentu drogi publicznej wraz z parkingiem,
oraz projektu identyfikacji wizualnej,
oraz dostawie wyposażenia obiektu.
2. Przedmiot zamówienia dotyczy wykonania dokumentacji projektowej (projekty budowlane i wykonawcze, Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych), uzyskanie w imieniu Zamawiającego niezbędnych decyzji i uzgodnień, wykonanie robót budowlanych wraz z przyłączami wod.-kan. i elektroenergetycznymi oraz usługami i pracami towarzyszącymi niezbędnymi do prawidłowego wykonania zamówienia.
3. Zakres przedmiotowej Inwestycji, przewidzianych robót, wymogi Zamawiającego oraz uwarunkowania realizacji zamówienia związane z budową Budowa Centrum Turystyki Aktywnej etap I centrum rekreacyjno-rowerowe został określony w Programie Funkcjonalno Użytkowym.
UWAGA. W zakresie Programu Funkcjonalno Użytkowego w Części II pkt 1 lit H (str. 10 -11 PFU) dokonuje się zmiany zakresu wyposażenia, który brzmi następująco:
Wyposażenie wypożyczalni sprzętu:
- Rower elektryczny – 20 szt.,
- Rower – 10 szt.,
- Cyklobus z przyczepką – 1 szt. – bus min. 9 osobowy, przystosowany do transportu osób niepełnosprawnych oraz z przyczepą przystosowaną do transportu min.10 rowerów,
- Cyklobus z przyczepką – 1 szt. – bus min. 26 osobowy z przyczepą przystosowaną do transportu min.30 rowerów.
Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia sporządzony był z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Pzp.
Prace projektowe oraz roboty budowlane należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami oraz na warunkach określonych umową.
Zamawiający dopuszcza sytuację zmian w zakresie rozwiązań materiałowych w stosunku do przedstawionych w Programie Funkcjonalno-Użytkowym
4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45212120-3 - Roboty budowlane w zakresie parków tematycznych
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
34121200-3 - Autobusy z przyczepą
34121500-6 - Autokary
34431000-7 - Rowery niewyposażone w silniki
34422000-7 - Rowery z silnikiem
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podczas otwarcia ofert w dniu 05.08.2022r., godz. 10:30 Zamawiający na platformie znajdującej się pod adresem: https://bardo.ezamawiajacy.pl zamieścił informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. kwotę brutto w wysokości: 8 500 000,00 zł.W przedmiotowym postępowaniu złożono jedną ofertę. Oferta z najniższą ceną wynosi 12 849 564,00 zł brutto, a zatem przewyższa kwotę, jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie w/w zamówienia o 4 349 564,00 zł.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-08-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |