Budowa żłobko – przedszkola w miejscowości Pysznica
GMINA PYSZNICA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00308020
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00308020/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-17 11:55
- Lokalizacja
- Pysznica, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1c126d83-0104-11ed-8000-d680d39e541a
- Identyfikator
- 8652397341
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00308020 z dnia 2022-08-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa żłobko – przedszkola w miejscowości Pysznica
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PYSZNICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409117
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wolności 322
1.5.2.) Miejscowość: Pysznica
1.5.3.) Kod pocztowy: 37-403
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski
1.5.7.) Numer telefonu: 15 841 00 04
1.5.8.) Numer faksu: 15 841 00 17
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@pysznica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pysznica.bip.gmina.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://pysznica.bip.gmina.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa żłobko – przedszkola w miejscowości Pysznica2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1c126d83-0104-11ed-8000-d680d39e541a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00308020
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00042056/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Budowa żłobko-przedszkola w miejscowości Pysznica
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00248258/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.III.271.13.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z „Budową żłobko – przedszkola w miejscowości Pysznica”
2) W ramach projektowanej inwestycji przewiduje się:
- budowę budynku żłobko-przedszkola
- budowę 4-ech parkingów (po 7, 33, 28, 32 miejsc parkingowych) dla samochodów osobowych, w tym pięć miejsc dla osoby niepełnosprawnej
- budowę instalacji zewnętrznej elektrycznej WLZ
- budowę zewnętrznej instalacji oświetlenia terenu
- utwardzenie terenu,
- budowę przyłącza wody
- budowę przyłącza kanalizacji sanitarnej
- budowę zjazdu publicznego z drogi wewnętrznej
- budowę systemu odprowadzania wody z dachu wraz z zbiornikami szczelnymi opróżnionymi okresowo przez służby komunalne
- budowę placu zabaw
- budowę ogrodzenia placu zabaw.
3) Zestawienie powierzchni i kubatury budynku -
- powierzchnia użytkowa budynku - 2 733,78 m2
- powierzchnia zabudowy budynku - 3 115,95 m2
- kubatura budynku - 15 099,73 m3
Pozostałe dane:
- wysokość budynku nad terenem - 6,88 m
- pochylenie połaci dachowej - dach płaski o spadku 2%
4) Budynek wyposażono w instalacje: wodociągową, kanalizacyjną sanitarną, kanalizacyjną opadową, ogrzewania z źródła zasilanego gazem ziemnym, wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej, chłodzenia, gazową, elektryczną, fotowoltaiczną, odgromową.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w dokumentacji projektowej, przedmiarze robót oraz szczegółowych specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiących załączniki do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów
45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
39220000-0 - Sprzęt kuchenny, artykuły gospodarstwa domowego i artykuły domowe oraz artykuły cateringowe
39161000-8 - Meble przedszkolne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 pkt. 3 oraz w związku z art. 260 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 roku – Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2021 r poz. 1129 z późn. zm.) zwanej dalej „ustawą Pzp”; Gmina Pysznica jako Zamawiający informuje, że unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ złożone oferty przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający ustalił termin składania ofert w/w postępowaniu na dzień 10 sierpnia 2022 roku do godziny 11:00.
Przed otwarciem ofert, Zamawiający udostępnił na stronie prowadzonego postępowania informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynoszącą:
10 621 098,90 zł brutto.
W wymaganym terminie do Zamawiającego wpłynęło 7 ofert:
Nr oferty / Nazwa / adres WYKONAWCY / Cena całkowita oferty brutto w złotych / Długość okresu rękojmi i gwarancji jakości [miesiące]
1. AJ Profibud Sp. z o.o. Sp.k. 36-016, Chmielnik 277b 23 784 980,08 72
2. Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowe HAND-BUD Sp. z o.o.
ul. Puszkina 9, 39-200 Dębica 22 999 755,61 72
3. Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Monterskich Budownictwa "PRIMBUD" Sp. z o.o. ul. Nowa 30 J, 37 – 400 Nisko 23 631 373,13 72
4. Texom Sp. z o.o. Al. Pokoju 1, 31-548 Kraków 22 607 572,20 72
5. Zakład Remontowo-Budowlany Roman Olszowy
ul. Szkolna 55, 36 – 147 Kosowy 24 983 021,44 72
6. ATB Przedsiębiorstwo Budowlano – Inżynieryjne Sp. z o. o. ul. Kościuszki 68, 28 – 200 Staszów 26 111 454,60 72
7. STALPRZEM Sp. z o. o. Al. Jana Pawła II 18 E, 37-450 Stalowa Wola 24 699 049,55 72
Cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie zwiększy tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
W związku z powyższym Zamawiający informuje jak na wstępie, że unieważnia przedmiotowe postępowanie przetargowe na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp.
Zamawiający informuje, że Wykonawcom oraz innym osobom których interes prawny
w unieważnieniu postepowania doznał, lub może doznać uszczerbku w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w Dziale IX ustawy Prawo zamówień publicznych.
Stosownie do art. 260 ust. 1 i 2 ustawy Pzp treść powyższego zawiadomienia przekazano Wykonawcom, który złożyli oferty oraz opublikowano na stronie internetowej prowadzonego postępowania (www.pysznica.bip.gmina.pl) oraz na miniPortalu (https://miniportal.uzp.gov.pl).
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 22607572,20 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 26111454,60 PLN
| 2022-08-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |