Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 3 Kłodzko, ul. Jana Pawła II nr 4.
Gmina Miejska Kłodzko
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00310030
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00310030/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-18 11:52
- Lokalizacja
- Kłodzko, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2a8f46fa-d28c-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 8831679027
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00310030 z dnia 2022-08-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 3 Kłodzko, ul. Jana Pawła II nr 4.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kłodzko
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717912
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: plac Bolesława Chrobrego 1
1.5.2.) Miejscowość: Kłodzko
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 748654682
1.5.8.) Numer faksu: 748674062
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.pub@um.klodzko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.bip.klodzko.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://um-klodzko.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 3 Kłodzko, ul. Jana Pawła II nr 4.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2a8f46fa-d28c-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00310030
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00030005/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Kompleksowa termodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 3 Kłodzko, ul. Jana Pawła II nr 4
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiotowe zamówienie jest elementem projektu „KOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW EDUKACYJNYCH W GMINACH OBSZARU ZIEMI KŁODZKIEJ”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020 r.Nr projektu: : RPDS.03.03.01-02-0037/21 Nr naboru: RPDS.03.03.01-IZ.00-02-414/202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00157386/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.11.2022.DSS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3922713,67 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres planowanych do wykonania robót obejmuje prace budowlane w ramach termomodernizacji budynku w szczególności takie jak: docieplenie dachu, docieplenie elewacji, docieplenie ściany fundamentowej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, remont świetlika nad patio, budowę pochylni dla niepełnosprawnych, wymianę instalacji elektrycznej i źródeł światła, wymianę instalacji C.O., montaż zaworów termostatycznych, montaż wewnętrznej instalacji wentylacji mechanicznej, montaż paneli fotowoltaicznych, montaż wewnętrznych urządzeń dźwigowych – winda schodowa, wymianę balustrad zewnętrznych galerii i wejść z niezbędnymi wyburzeniami i pracami remontowymi, wymianę rynien i rur spustowych, naprawę istniejących schodów, zadaszeń nad wejściami oraz remont nawierzchni utwardzonych pieszych wokół budynku.
Przedmiot zamówienia szczegółowo opisuje projekt budowlano - wykonawczy, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (projekt budowlano – wykonawczy Załącznik nr 7 do SWZ; Przedmiar robót Załącznik nr 8 do SWZ; STWiOR Załącznik nr 9 do SWZ).1. Wykonawca wraz z przedstawicielem Zamawiającego przed rozpoczęciem robót na własny koszt dokona we współpracy ze specjalistą ornitologiem i chiropterologiem przeglądu budynku szkoły pod kątem występowania miejsc gniazdowania i schronień (ptaków i nietoperzy). Dotyczy to elementów budynku, które planuje się docieplać tj. ściany zewnętrzne, dach.
W przypadku potwierdzenia ich obecności prace należy prowadzić w terminach wyznaczonych przez ww. specjalistów.
Natomiast w przypadku, gdy w trakcie prowadzenia prac konieczne będzie zniszczenie miejsc gniazdowania lub siedlisk ptaków, a także miejsc rozrodu i zimowania nietoperzy, należy uzyskać stosowne zezwolenie na czynności zakazane w stosunku do chronionych gatunków zwierząt – zgodnie z zapisami art. 56 ust. 2 w związku z art. 52 ust. 1 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (t.j. Dz. U z 2020 r. poz. 55 ze zm.) oraz przewidzieć własne działania kompensujące, np. instalację budek lęgowych dla ptaków lub schronień dla nietoperzy.
W przypadku wystąpienia koszt działań kompensujących pokryje Zamawiający.
2. Zamawiający wymaga realizacji części robót budowlanych w następujących terminach:
1) Zamawiający umożliwia prowadzenie robót na zewnątrz budynku w całym okresie trwania umowy.
2) Zamawiający udostępni dwie ostatnie kondygnacje budynku (tj. I i II piętro) w okresie od 1 czerwca 2022 r. do 30 września 2022 r. na wykonywanie robót.
3) Zamawiający wymaga wykonania robót elektrycznych w okresie wakacyjnym tj. w terminie od 1 lipca 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r. (nie dotyczy dwóch ostatnich kondygnacji budynku, tj. I i II piętra).
4) Zamawiający wymaga wykonania wymiany stolarki okiennej i drzwiowej w okresie wakacyjnym tj. w terminie od 1 lipca 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r. (nie dotyczy dwóch ostatnich kondygnacji budynku, tj. I i II piętra).
5) Zamawiający wymaga wykonania robót instalacyjnych centralnego ogrzewania i wentylacji mechanicznej w okresie wakacyjnym tj. w terminie od 1 lipca 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r. (nie dotyczy dwóch ostatnich kondygnacji budynku, tj. I i II piętra).
3. Wykonawca zabezpieczy (przed zniszczeniem, zakurzeniem) znajdujące się meble i wyposażenie w klasach i innych pomieszczeniach na czas remontu, ( ławki, stoły, krzesła, szafy, wyposażenie kuchni itp.) Po wykonaniu remontu Wykonawca ustawi na właściwe miejsce meble i wyposażenie remontowanych pomieszczeń.
4. Po stronie Wykonawcy będzie dopełnienie wszelkich formalności związanych z wydaniem pierwszej decyzji zezwalającej na eksploatację urządzeń podlegających Urzędowi Dozoru Technicznego (w zakresie przygotowania i złożenia wniosku, opłatę na rzecz Urzędu Dozoru Technicznego poniesie Zamawiający). Dotyczy urządzeń będących przedmiotem niniejszego zamówienia (np. windy schodowe).
5. Wykonawca dokona rozruchu całego obiektu (wszystkich zabudowanych urządzeń), dostarczy instrukcje obsługi wraz z odpowiednim przeszkoleniem osób wskazanych przez Zamawiającego, poniesie wszystkie koszty ww. czynności.
Szkolenie obejmować będzie również osoby stale korzystające z budynku w ramach codziennych zajęć z obsługi urządzeń / systemów oraz w zakresie zasad wietrzenia, używania zaworów termostatycznych.
6. Wykonawca wykona dokumentację projekt wykonawczy instalacji fotowoltaicznej (wymagana moc mikroinstalacji: 20,56 kW) w oparciu o zastosowane urządzenia, uzgodni ten projekt z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń pożarowych oraz dokona odbioru / zgłoszenia wybudowanej instalacji przez Państwową Straż Pożarną.
Ponadto Zamawiający wymaga w ramach wykonania instalacji fotowoltaicznej zastosowania modułu sterowania podającą wartość uzyskanej i zużytej energii.
7. Wykonawca dostarczy i uruchomi system zarządzania i monitoringu energią cieplną wraz z oprogramowaniem.
Zainstalowany system musi pozwalać na kontrolę i sterowanie zużycia ciepła. Celem systemu będzie utrzymanie optymalnych parametrów pracy instalacji przy zachowaniu komfortu cieplnego w czasie użytkowania obiektu.
System zarządzania energią oparty ma być o czujniki pogodowe i indywidualną regulację (nastawy) dla każdego grzejnika. Dopuszcza się rozwiązania zawierające łączność przewodową lub bezprzewodową.
System powinien posiadać następujące funkcje:
• kontrola otwartego okna
• indywidualny tryb pracy wydzielonej strefy
• pomiar temperatury wyniesiony poza głowicę grzejnikową
• widełki temperatur – tylko w zadanym zakresie uzgodnionym z użytkownikiem obiektu.
Zastosowane rozwiązanie ma za zadanie stałą kontrolę aktualnych temperatur w pomieszczeniach oraz ich zmianę ręcznie lub poprzez wybór jednego z zadanych programów. Zarządzanie całym systemem odbywać się będzie przez panel administracyjny, na którym wyświetlane będą informacje o alarmach i zmianach w danych strefach. Powiadomienia o stanach alarmowych muszą być dostarczane w formie e-mail i SMS.
Użytkownik musi mieć możliwość podglądu i wyszukiwania stref pogrupowanych wg atrybutów (np. temperatury aktualne, zadane i statusy), zmiany przypisanego sterowania dobowego (statusu). Dla każdego z tych stanów, administrator może ustawić temperatury dla każdej godziny w dobie/tygodniu. Projektowany system powinien posiadać oprogramowanie (aplikację) umożliwiającą korzystanie na urządzeniach mobilnych lub komputerze stacjonarnym.
9. Odtworzenie glazury, tynków i powłok malarskich – miejscowe tj. w miejscach, w których wykonywane były roboty (wymiana okien, drzwi, lamp, prowadzenie instalacji elektrycznej, instalacji sanitarnej, instalacji wentylacyjnej) - za wyjątkiem auli / sali gimnastycznej.
10. W pomieszczeniu auli / sali gimnastycznej na I piętrze Zamawiający wymaga montażu rolet (12 szt.) sterowanych elektrycznie pilotem. Należy doprowadzić zasilanie do powyższych urządzeń. Wykonawca dostarczy dwa piloty do obsługi zamontowanych rolet. Remont auli / sali gimnastycznej, malowanie ścian w kolorze pastelowym, kolor zostanie ustalony w trakcie robót.
11. Obiekt winien być przekazany Zamawiającemu w stanie nadającym się do użytkowania, winien być wysprzątany. Termin przekazania obiektu: nie później niż w dniu spisania protokołu końcowego odbioru robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45321000-3 - Izolacja cieplna
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45442100-8 - Roboty malarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6232311,60 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6232311,60 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6232311,60 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Grupa KDM Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9522045621
7.3.3) Ulica: Połczyńska 53
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-336
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Prace ogólnobudowlane (70%) ZAB-BUD Sp.zo.o.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-08-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6232311,60 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |