Remont tarasu w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze (4)
Gmina Miejska Kamienna Góra
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00310063
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00310063/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-18 12:02
- Lokalizacja
- Kamienna Góra, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5a6e9ea5-0e68-11ed-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 6140102927
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00310063 z dnia 2022-08-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont tarasu w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze (4)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kamienna Góra
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821316
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Grunwaldzi 1
1.5.2.) Miejscowość: Kamienna Góra
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-400
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@kamiennagora.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kamiennagora.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/kamiennagora1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont tarasu w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze (4)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5a6e9ea5-0e68-11ed-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00310063
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00039388/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Remont tarasu w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00282214/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZIF.271.33.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu tarasu, schodów zewnętrznych przytarasowych budynku Szkoły Podstawowej nr 2 in. Tkaczy Śląskich przy ul. Jeleniogórskiej 7 w Kamiennej Górze.
Lokalizacja remontowanego obiektu: ul. Jeleniogórska 7, 58-400 Kamienna Góra, działka nr 1257/2, obr. 3 miasta Kamienna Góra
W ramach realizacji zadania przewiduje się wykonanie m.in.:
1. robót rozbiórkowych,
2. robót izolacyjnych i posadzkarskich,
3. robót tynkarskich, blacharskich i malarskich,
4. prac porządkowych
w oparciu o projekt techniczny remontu tarasu, schodów zewnętrznych przytarasowych budynku Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tkaczy Śląskich przy ul. Jeleniogórskiej 7 w Kamiennej Górze sporządzony w lipcu 2022 roku przez inspektora ds. inwestycji kubaturowych i liniowych mgr inż. Łukasza Kawę.
Wszystkie prace należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót. Dokumenty te określają pełen zakres prac objętych niniejszym zamówieniem.
Wykonawca ma obowiązek zapoznania się w sposób bardzo szczegółowy z dokumentacją techniczną, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót oraz warunkami umowy. Wykonawca ma obowiązek wyjaśnić z Zamawiającym wszystkie wątpliwości w stosunku do zakresu zawartego w przywołanych dokumentach, przed złożeniem ofert. Po złożeniu oferty, Zamawiający będzie uważał, że Wykonawca nie ma wątpliwości i uwag w stosunku do zakresu ujętego w specyfikacji.
Informacje dodatkowe:
1. Wykonawca winien zachować szczególne warunki ostrożności przy realizacji robót oraz odpowiednio zabezpieczyć miejsce prowadzenia prac przed dostępem osób niepowołanych z uwagi na to, że w obiekcie prowadzone są i będą zajęcia lekcyjne.
2. Do obowiązków Wykonawców należeć będą wszystkie inne obowiązki określone w Projektowanych postanowieniach umowy.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił gwarancji wynoszącej minimum 36 miesięcy na wykonane i odebrane roboty.
Integralną część opisu przedmiotu zamówienia stanowi:
1. dokumentacja projektowa,
2. specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót
3. przedmiar robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45410000-4 - Tynkowanie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Gmina Miejska Kamienna Góra ogłosiła postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na remont tarasu w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze (4) w trybie podstawowym z terminem składania ofert do 18 sierpnia 2022 roku do godz. 09:00.Zamawiający przed otwarciem ofert poinformował o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 150 000,00 zł brutto.
W wyznaczonym terminie składania ofert do Zamawiającego wpłynęła jedna oferta złożona przez INVESTA Patrycja Mokrzycka z Jeleniej Góry z ceną brutto w wysokości 356 800,00 zł.
Powyższe wskazuje, że cena zaproponowana w ofercie znacznie przewyższa kwotę, jaką Zamawiający miał zarezerwowaną w swoim budżecie na sfinansowanie zadania. Zamawiający, po przeanalizowaniu swojej sytuacji, nie widzi możliwości zwiększenia kwoty na realizację zadania do ceny zaproponowanej w postępowaniu.
| 2022-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |