Remont pomieszczeń sanitarnych w Szkole Podstawowej nr 4 im. Bolesława Chrobrego

Gmina Goleniów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00310756
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00310756/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-18 14:19
Lokalizacja
Goleniów, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cc130412-09a7-11ed-8000-d680d39e541a
Identyfikator
8560008981
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00310756 z dnia 2022-08-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont pomieszczeń sanitarnych w Szkole Podstawowej nr 4 im. Bolesława Chrobrego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Goleniów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811684367

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Lotników 1

1.5.2.) Miejscowość: Goleniów

1.5.3.) Kod pocztowy: 72-100

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński

1.5.7.) Numer telefonu: 914698200

1.5.8.) Numer faksu: 914698298

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@goleniow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.goleniow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://goleniow.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont pomieszczeń sanitarnych w Szkole Podstawowej nr 4 im. Bolesława Chrobrego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cc130412-09a7-11ed-8000-d680d39e541a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00310756

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00023830/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Remont sanitariatów w Szkole Podstawowej nr 4 w Goleniowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00273422/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WGG.271.35.2022.EJ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 949993,97 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie inwestycyjne pn.:„Remont pomieszczeń sanitarnych w Szkole Podstawowej nr 4 im. Bolesława Chrobrego” w tym wykonanie wszystkich prac prowadzących do osiągnięcia stanu zgodnego z dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych, SWZ oraz projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego.

2. Zadanie obejmuje wykonanie prac budowlanych polegających na kompleksowym remoncie pomieszczeń sanitarnych w budynku Szkoły Podstawowej nr 4, im. Bolesława Chrobrego w Goleniowie przy ulicy Szczecińskiej 36. Budynek obecnie jest użytkowany zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Pomieszczenia sanitarne objęte opracowaniem znajdują się na wszystkich piętrach szkoły – na II, I piętrze, parterze i w piwnicy. Ściany oraz podłogi wyłożone są kafelkami, sufity malowane na biało. Pomieszczenia doświetlone naturalnie oknami pcv oraz oświetleniem sztucznym.
UWAGA!
Załączona przez Zamawiającego dokumentacja projektowa obejmuje cały zakres robót związanych remontem pomieszczeń sanitarnych w budynku Szkoły Podstawowej nr 4, im. Bolesława Chrobrego w Goleniowie przy ulicy Szczecińskiej 36. Z zakresu przedmiotu zamówienia wyłączono roboty w kompleksach szatniowych z prysznicami oraz przy sali gimnastycznej i nie podlegają one wycenie i realizacji w ramach niniejszego postępowania.
3. Zakres przedmiotu zamówienia do wykonania obejmuje:
1) branża ogólnobudowlana :
- rozebranie ścianek działowych i obudowy z płyt g-k,
- demontaż wewnętrznej stolarki drzwiowej,
- zerwanie posadzek z płytek,
- zerwanie okładzin ściennych z płytek, skucie tynków ze ścian
- demontaż urządzeń sanitarnych,
- demontaż wszystkich instalacji w obrysie łazienek,
- budowa ścianek działowych murowanych i przegród z hpl
- wykonanie izolacji wodochronnych
- obudowanie kominów, pionów i poziomów instalacji w pomieszczeniach łazienek,
- montaż nowej stolarki drzwiowej wewnętrznej,
- wylanie posadzki pod płytki w łazienkach i ułożenie płytek,
- ułożenie płytek na ścianach ,
- montaż nowych instalacji i urządzeń branżowych (instalacje sanitarne, elektryczne),
- montaż wyposażenia sanitarnego

2) branża sanitarna:
- roboty demontażowe,
- modernizacja instalacje wody użytkowej zimnej i ciepłej,
- modernizacja instalacji kanalizacji sanitarnej i skroplin,
- modernizacja instalacji centralnego ogrzewania,
- modernizacja instalacji wody p.poż.,
3) branża elektryczna:
- modernizacja instalacji oświetleniowej,
- modernizacja instalacji siłowej - zasilanie urządzeń.

UWAGA! Prowadzenie robót głośnych i uciążliwych, za wyjątkiem dni wolnych od zajęć dydaktycznych, będzie możliwe po godz. 13.00.

3.1 zamawiający przewiduje, że na etapie realizacji zamówienia, będzie korzystał z prawa opcji. Zgodnie z regulacjami ustawowymi prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, a nie obowiązkiem do realizacji pełnego zakresu przedmiotu zamówienia tj. z prawem opcji.

3.2 minimalny poziom zamówienia, który Zamawiający planuje zrealizować w terminie obowiązywania umowy czyli ZAMÓWIENIE PODSTAWOWE (etap I) obejmuje rozdzielenie instalacji ppoż. od instalacji zimnej wody użytkowej oraz wykonanie remontu sanitariatów w części szkoły na poziomach +2,+1.

3.3 zamówienie z użyciem PRAWA OPCJI to zamówienie w ramach którego Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia zamówienia podstawowego o dodatkowe ilości robót budowlanych, zgodnie z cenami wykazanymi przez Wykonawcę w Formularzu Cenowym, stanowiącym załącznik nr 1A do SWZ. Zamówienie podstawowe (opisane szczegółowo w ppkt 5.3.2 SWZ) może ulec zwiększeniu o prawo opcji, które obejmuje remont sanitariatów na nw. kondygnacjach budynku szkoły ( etap II):

a) poziom 0 ( parter)
b) poziom -1 ( piwnice)

3.4 Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w niepełnym zakresie tzn. w ramach PRAWA OPCJI Zamawiający może zlecić – według własnego uznania– remont sanitariatów na jednej lub dwóch kondygnacjach budynku szkoły, o których mowa w powyższym ppkt 5.3.3 lit. a) - b) SWZ.

3.5 prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe.

3.6 cena robót budowlanych zamawianych w ramach prawa opcji zostanie określona przez Wykonawcę w formularzu cenowym, stanowiącym załącznik nr 1A do SWZ, który zostanie złożony wraz z ofertą. Łączna cena za zamówienie objęte prawem opcji określone przez Wykonawcę w formularzu ofertowym, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ ma wynikać z jej obliczenia w formularzu cenowym, stanowiącym załącznik nr 1A do SWZ.

3.7 Zamawiający uprawniony będzie do skorzystania z prawa opcji przez okres obowiązywania umowy, wobec tego jeśli przed upływem terminu na jaki została zawarta umowa, zostaną zrealizowane roboty budowlane przewidziane w ramach zamówienia podstawowego, Zamawiający będzie mógł zamawiać dalej, aż do wykorzystania wszystkich robót budowlanych przewidzianych jako opcja.

3.8 o zamiarze skorzystania z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym pismem/oświadczeniem.

3.9 w przypadku, gdy Zamawiający nie skorzysta z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem skorzystania z prawa opcji będzie posiadanie w budżecie środków finansowych na realizację dalszego remontu sanitariatów na kolejnych kondygnacjach budynku szkoły.

3.10 postanowienia SWZ odnoszące się do ZAMÓWIENIA PODSTAWOWEGO przedmiotu zamówienia znajdują odpowiednie zastosowanie do zamówienia objętego prawem opcji.

4. Dalszy szczegółowy opis przedmiot zamówienia określony został w SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.), zgodnie z którym: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”.
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta, która podlegała odrzuceniu na podst. art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 545000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 545000,00 PLN

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1. W przedmiotowym postępowaniu Zamawiający przewidywał korzystanie z prawa opcji. Wobec powyższego:

1) cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem :
- za wykonanie zamówienia podstawowego: 545 000,00 PLN
-za wykonanie zamówienia objętego prawem opcji: 1 399,500 PLN
2) cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem:
- za wykonanie zamówienia podstawowego: 545 000,00 PLN
- za wykonanie zamówienia objętego prawem opcji: 1 399,500 PLN.
2022-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane