Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Budziska

GMINA KUŹNIA RACIBORSKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00310783
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00310783/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-18 14:22
Lokalizacja
Kuźnia Raciborska, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0b2c87f3-1312-11ed-acbd-46d0480cd9c4
Identyfikator
6391002778
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty budowlane w zakresie przepompowni ściekówRoboty w zakresie okablowania elektrycznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00310783 z dnia 2022-08-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Budziska

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KUŹNIA RACIBORSKA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258463

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: SŁOWACKIEGO 4

1.5.2.) Miejscowość: Kuźnia Raciborska

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-420

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 4191417

1.5.8.) Numer faksu: 324191432

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@umkuznia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kuzniaraciborska.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://josephine.proebiz.com

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Budziska

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0b2c87f3-1312-11ed-acbd-46d0480cd9c4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00310783

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00026033/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Budowa kanalziajci sanitarnej w miejscowości Buidziska. Zadanie dofinansowane ze środków w ramach Polskiego Ładu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00290406/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IB.271.6.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 9937571,14 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Budziska” (dalej Inwestycja lub Projekt).
Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Celem Projektu jest poprawa warunków życia i rozwoju gospodarczego poprzez zwiększenie poziomu rozwoju infrastruktury technicznej w zakresie sieci kanalizacyjnej. Realizacja inwestycji umożliwi odbiór ścieków co ograniczy niekontrolowane odprowadzanie ścieków do ziemi i wód oraz doprowadzi do redukcji negatywnego wpływu ścieków na środowisko wód podziemnych i powierzchniowych.
Zakres zamówienia obejmuje:
1. budowę sieci kanalizacyjnej grawitacyjnej z rur kanalizacyjnych PVC SN8 średnicyfi200 mm o długości ogółem ok. 4 662,0 m,
2. budowę sieci kanalizacyjnej grawitacyjnej z rur kanalizacyjnych kielichowych (odgałęzienia kanalizacji) PVC-U lite SDR34 SN8 o średnicy fi160x4,7 mm łączone na uszczelki gumowe zaślepką fi160 mm o długości ogółem ok. 689,0 m,
3. budowę sieci kanalizacyjnej tłocznej z rur kanalizacyjnych ciśnieniowych PE 100RC SDR11 o średnicy fi110, fi90 i fi63 o długości ogółem ok.1 440,2 m,
4. budowę studni rewizyjnych z prefabrykowanych kręgów betonowych o średnicy 1200 mm, łączonych na uszczelkę, klasa betonu kręgów nie niższa niż C35/45 (B45), wodoszczelnego (W8), mało nasiąkliwego (n<4%) i mrozoodpornego (F-50) z zastosowaniem cementu hutniczego CEM III/A 42,5 N – LH/HSR/NA 197-1, włazy kanałowe – z żeliwa szarego Æ 600 włazy żeliwno-betonowe, nie wentylowane, z wkładką tłumiącą, klasy D400 wg PN-EN 124 – w ilości ok. 198 kpl.,
5. budowę studni inspekcyjnych z zabudowanym wewnątrz kołnierzowym łącznikiem rewizyjnym o średnicy 80 mm z zaworem hydrantowym, wykonane z prefabrykowanych kręgów betonowych fi1200 mm, łączonych na uszczelkę, klasa betonu kręgów nie niższa niż C35/45 (B45), wodoszczelnego (W8), mało nasiąkliwego (n<4%) i mrozoodpornego (F-50) z zastosowaniem cementu hutniczego CEM III/A 42,5 N – LH/HSR/NA, niewentylowane, z wkładką tłumiącą, klasy D400 – w ilości ok. 5 kpl.,
6. budowę sieciowych pompowni ścieków P1-P7 z wyposażeniem w ilości 7 kpl.,
7. rozbiórka i odtworzenie nawierzchni po wykonanych robotach w zakresie określonym w przedmiarze robót wraz z wykonaniem badań nośności podbudowy.

Dokumentacja projektowa sieci kanalizacji sanitarnej, będącej przedmiotem zamówienia stanowi Załącznik nr 10 do SWZ oraz jest do wglądu w siedzibie Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający na stronie prowadzonego postępowania, przed otwarciem ofert zamieścił informację o środkach, którymi dysponuje na realizację przedmiotowego zamówienia w wysokości: 9.006.000,00 zł brutto. Cena oferty z najniższą ceną opiewająca na kwotę brutto: 13.828.134,64 zł przewyższa tą kwotę. Zamawiający po dokonaniu analizy finansowej ustalił, że nie może zwiększyć kwoty, jaką przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 13828134,64 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 17888126,59 PLN

2022-08-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane