„Rozbudowa odcinka drogi gminnej o nr 106135R Przeczyca – Skurowa od 1+968 – 2+682 wraz z niezbędną rozbudową/przebudową skrzyżowań oraz infrastrukturą towarzyszącą”

GMINA BRZOSTEK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00311318
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00311318/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-19 08:24
Lokalizacja
Brzostek, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b6acc285-f2cf-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
8722223191
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoOświetlenie zewnętrzneRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychPrzygotowanie terenu pod budowęInstalowanie infrastruktury okablowaniaInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnychRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie gazowych sieci zasilającychRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie linii telefonicznychRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie budowy autostrad, drógRoboty w zakresie budowy drógRoboty drogoweRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00311318 z dnia 2022-08-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Rozbudowa odcinka drogi gminnej o nr 106135R Przeczyca – Skurowa od 1+968 – 2+682 wraz z niezbędną rozbudową/przebudową skrzyżowań oraz infrastrukturą towarzyszącą”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZOSTEK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661085

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Brzostek

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-230

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: 146803026

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@brzostek.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.brzostek.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://brzostek.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Rozbudowa odcinka drogi gminnej o nr 106135R Przeczyca – Skurowa od 1+968 – 2+682 wraz z niezbędną rozbudową/przebudową skrzyżowań oraz infrastrukturą towarzyszącą”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b6acc285-f2cf-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00311318

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024863/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Rozbudowa drogi gminnej nr 106135R Przeczyca-Skurowa w km 1+987 – 3+227 wraz z infrastrukturą towarzyszącą

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00221111/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.12.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2748337,11 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje rozbudowę drogi gminnej nr 106135R na dł. 709,6 m polegającą w szczególności na:
- rozbudowie drogi gminnej – dostosowaniu parametrów geometrycznych i technicznych do parametrów odpowiadających funkcji drogi klasy D (szerokość korony wynosi 6,5 m (5,0 m – szer. jezdni) + wymagane poszerzenia na łukach; jezdnia z betonu asfaltowego AC16W (w-wa wiążąca) gr. 8 cm i AC11S (w-wa ścieralna) gr. 4 cm na odcinku 714 mb (4743 m2),
- budowie obustronnych poboczy (z kruszywa łamanego – szer. 2x 0,75 m) – ok. 1113 m2;
- budowie odcinka chodnika dla pieszych (szer. użytkowa 2 m z betonowej kostki brukowej) – 262 m2 ,
- remoncie zatoki postojowej,
- budowie/przebudowie odwodnienia drogi (budowie/przebudowie rowów otwartych oraz budowie odcinka sieci kanalizacji deszczowej),
- budowie oświetlenia – sieć kablowa, 24 szt. słupów aluminiowych z oprawami LED max 70W,
- budowie kanału technologicznego – o dł. ok. 780 m,
- przebudowie/zabezpieczeniu kolidującego uzbrojenia terenu (sieci gazowej),
- rozbiórce instalacji kanalizacji sanitarnej wraz ze studniami oraz zbiornikami na ścieki,
- budowie instalacji kanalizacji sanitarnej,
- rozbiórce sieci teletechnicznej,
- budowie sieci telekomunikacyjnej w projektowanym kanale technologicznym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231221-0 - Roboty budowlane w zakresie gazowych sieci zasilających

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych

45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu jako najkorzystniejsza została wybrana oferta Wykonawcy Firma Handlowo-Usługowa Grzegorz Ligęzka Strzegocice 110D 39-223 Strzegocice, o czym poinformowano Wykonawcę.
W dniu 11.08.2022 r. ww. Wykonawca odmówił podpisania umowy zgłaszając ten fakt Zamawiającemu. Uchylenie się ww. Wykonawcy od podpisania umowy w konsekwencji prowadzi do uniemożliwienia zawarcia umowy w niniejszym postępowaniu.
Mając na uwadze powyższe Zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy, który stanowi, że: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263”.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3220906,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4548543,25 PLN

2022-08-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane