Wykonanie naprawy schodów wejściowych do budynków przy ul. Kłobuckiej 16B i przy ul. Kłobuckiej 18D w Warszawie, należących do zasobu mieszkaniowego Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00312490
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00312490/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-19 13:50
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-09c05818-149b-11ed-b950-8227d40187e8
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00312490 z dnia 2022-08-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie naprawy schodów wejściowych do budynków przy ul. Kłobuckiej 16B i przy ul. Kłobuckiej 18D w Warszawie, należących do zasobu mieszkaniowego Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000138
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Komisji Edukacji Narodowej 61
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 02-777
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ursynow.wzp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ursynow.um.warszawa.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie naprawy schodów wejściowych do budynków przy ul. Kłobuckiej 16B i przy ul. Kłobuckiej 18D w Warszawie, należących do zasobu mieszkaniowego Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-09c05818-149b-11ed-b950-8227d40187e8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00312490
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00016469/28/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.57 Wykonanie naprawy schodów wejściowych do budynków przy ul. Kłobuckiej 16B i przy ul. Kłobuckiej 18D w Warszawie, należących do zasobu mieszkaniowego Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00294174/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie prawne:
Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli: w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający wszczął postępowanie o numerze 47/WZP/2022 w dniu 22.06.2022 r. Postępowanie o udzielenie zamówienia zostało przeprowadzone w trybie podstawowym – bez negocjacji, na wykonanie naprawy schodów wejściowych do budynków przy ul. Kłobuckiej 16B i przy ul. Kłobuckiej 18D w Warszawie, należących do zasobu mieszkaniowego Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
W postępowaniu nie została złożona żadna oferta. Pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione. Prowadzone postępowanie zostało unieważnione w dniu 07.07.2022 r. na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy, z powodu braku ofert.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-3f165cfa-f1fe-11ec-9a86-f6f4c648a056
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 65/WZP/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 16975,44 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie naprawy schodów wejściowych do budynków przy ul. Kłobuckiej 16B i przy ul. Kłobuckiej 18D w Warszawie, należących do zasobu mieszkaniowego Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
Stan schodów wejściowych do powyższych budynków po naprawie i remoncie musi umożliwiać bezpieczne ich użytkowanie.
Zakres robót poszczególnych schodów wejściowych obejmuje m.in.:
1. Schody wejściowe do budynku przy ul. Kłobuckiej 16B
a) Roboty budowlane:
- usunięcie wad powierzchni z betonu poprzez likwidacje raków, ubytków, kawern, dotyczy trepów, podstopni, boków schodów, podestu,
- zmycie z podłoża osadów tłustych, biologicznych, mleczka cementowego itp.,
- przygotowanie powierzchni betonowych pod podkłady i posadzki - odkurzanie podłoża,
- gruntowanie podłoża - warstwa szczepna,
- hydroizolacje bitumiczne grubowarstwowe - wklejenie taśmy dylatacyjnej,
- wyrównanie podłoży betonowych o nierównościach do 10 mm,
- wywiezienie gruzu spryzmowanego samochodami skrzyniowymi na odległość 30 km.
2. Schody wejściowe do budynku przy ul. Kłobuckiej 18D
b) Roboty budowlane:
- usunięcie wad powierzchni z betonu poprzez likwidacje raków, ubytków, kawern, dotyczy trepów, podstopni, boków schodów, podestu,
- zmycie z podłoża osadów tłustych, biologicznych, mleczka cementowego itp.,
- przygotowanie powierzchni betonowych pod podkłady i posadzki - odkurzanie podłoża,
- gruntowanie podłoża - warstwa szczepna,
- hydroizolacje bitumiczne grubowarstwowe - wklejenie taśmy dylatacyjnej,
- wyrównanie podłoży betonowych o nierównościach do 10 mm,
- wywiezienie gruzu spryzmowanego samochodami skrzyniowymi na odległość 30 km.
Szczegółowe dane określające rodzaj i zakres prac naprawczych i remontowych schodów wejściowych znajdują się w przedmiarach robót dla wyżej wymienionych budynków.
Przed złożeniem oferty należy zapoznać się z przewidywanym zakresem robót.
Termin realizacji zamówienia: od dnia zawarcia umowy, przez 30 dni, tj. do dnia ……..….. r. z zastrzeżeniem § 2 ust. 3 umowy.
Prace remontowe należy wykonywać zgodnie z:
1) warunkami wynikającymi z przepisów prawa budowlanego,
2) specyfikacją techniczną wykonania i odbioru,
3) wymogami wynikającymi z obowiązujących norm i aprobat technicznych,
4) instrukcjami montażu i użytkowania oraz specyfikacjami producentów materiałów i sprzętu,
5) zasadami rzetelnej wiedzy technicznej i należytą starannością,
6) zaleceniami Inspektora nadzoru.
Inne ustalenia
Przed złożeniem oferty istnieje możliwość zapoznania się ze stanem przedmiotowych schodów wejściowych codziennie w godzinach od 8:30 do 15:00, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z pracownikiem WZL –Rafałem Piętakiem, tel. 22 443 72 84, sekretariat Wydziału Zasobów Lokalowych dla Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy tel. 22 443 72 79.
Obowiązki wynikające z klauzuli społecznej
1. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r., Prawo zamówień publicznych.
2. Wykonawca zobowiązuje się, że czynności wynikające z przedmiotu umowy stanowiącej realizację zamówienia na wykonanie naprawy schodów wejściowych do budynków przy ul. Kłobuckiej 16B i przy ul. Kłobuckiej 18D w Warszawie, należących do zasobu mieszkaniowego Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy, będą wykonywane przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks Pracy (Dz.U.2020.1320 t.j.) przez Wykonawcę lub Podwykonawcę.
3. Warunek, o którym mowa w ust. 2 zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na podstawie umowy
o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już osób, wykonujących wskazane poniżej czynności, tj. usunięcie wad powierzchni z betonu poprzez likwidację raków, ubytków, kawern itp., zmycie z podłoża osadów tłustych, biologicznych, mleczka cementowego, itp., przygotowanie powierzchni betonowych pod podkłady i posadzki, gruntowanie podłoża, kładzenie hydroizolacji bitumicznych, wyrównanie podłoży betonowych, wywiezienie gruzu.
4. W trakcie realizacji zamówienia, na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie, Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane w ust. 3 czynności w trakcie realizacji zamówienia:
1) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub Podwykonawcę kopię umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopia umowy/umów powinna zostać zanonimizowana, w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 r. zwanej dalej RODO) oraz wydanymi na jego podstawie krajowymi przepisami z zakresu ochrony danych osobowych tj. w szczególności bez adresów, nr PESEL pracowników. Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. W celu weryfikacji zatrudniania, przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, umowa przewiduje możliwość żądania przez Zamawiającego dokumentów zawierających informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika,
2) oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie Zamawiającego. W celu weryfikacji zatrudniania, przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, umowa przewiduje możliwość żądania przez Zamawiającego dokumentów zawierających informacje, w tym dane osobowe, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika.
5. W razie niespełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w ust. 3 czynności Zamawiający przewiduje sankcję
w postaci obowiązku zapłaty przez Wykonawcę kary umownej w wysokości określonej w § 10 ust. 1 pkt 9) niniejszej umowy.
6. Niezłożenie przez Wykonawcę lub Podwykonawcę w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie żądanych przez Zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, traktowane będzie jako niespełnienie przez Wykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w ust. 3 czynności.
7. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa ww. treść stanowiąca jednocześnie Załącznik nr 1 do umowy oraz:
a) Projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 2 do Zaproszenia;
b) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót, stanowiąca załącznik nr 3a do Zaproszenia;
c) Przedmiary robót, stanowiące załącznik nr 3b do Zaproszenia;
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W wyniku przeprowadzonych negocjacji strony nie doszły do porozumienia co do ceny za realizację przedmiotowego zamówienia. Ostateczna kwota zaproponowana przez Wykonawcę przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i kwota ta nie może zostać zwiększona do ceny zaproponowanej przez Wykonawcę.| 2022-08-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |