Aktualizacja dokumentacji projektowej i niezbędnych zezwoleń administracyjnych oraz realizacja robót budowlanych dla inwestycji "Rozbudowa ul. Rogozińskiego, al. Pokoju, Kordylewskiego"

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00313302
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00313302/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-22 09:35
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7805fcaf-f846-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
6792597429
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00313302 z dnia 2022-08-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Aktualizacja dokumentacji projektowej i niezbędnych zezwoleń administracyjnych oraz realizacja robót budowlanych dla inwestycji "Rozbudowa ul. Rogozińskiego, al. Pokoju, Kordylewskiego"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miasta Krakowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 357116163

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Centralna 53

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-586

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: 126167416

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdmk.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdmk.krakow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zdmk.krakow.pl/informacje/tryb-podstawowy-art-275-pkt-1-znak-sprawy-21-vi-2022/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Aktualizacja dokumentacji projektowej i niezbędnych zezwoleń administracyjnych oraz realizacja robót budowlanych dla inwestycji "Rozbudowa ul. Rogozińskiego, al. Pokoju, Kordylewskiego"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7805fcaf-f846-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00313302

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00018440/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.85 Przebudowa al. Pokoju i Rogozińskiego - aktualizacja dokumentacji projektowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00239311/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 21/VI/2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 8034011,76 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Opis przedmiotu zamówienia:

a) Przedmiotem niniejszego zamówienia jest robota budowlana polegająca na aktualizacji dokumentacji projektowej i niezbędnych zezwoleń administracyjnych oraz realizacji robót budowlanych inwestycji "Rozbudowa ul. Rogozińskiego, al. Pokoju, Kordylewskiego wraz ze skrzyżowaniem, linią tramwajową w al. Pokoju oraz infrastrukturą techniczną",

b) Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą następujących dokumentów:

1) Projektowane Postanowienia Umowy (PPU) – załącznik nr 2 do SWZ,

2) Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) – załącznik nr 9 do SWZ,

3) Zakres rzeczowy wraz z załącznikami – załącznik nr 12 do SWZ,

c) Wymagany okres gwarancji jakości na Przedmiot umowy, w tym w szczególności na wykonane roboty, użyte materiały i zabudowane urządzenia:

1) Minimalny okres wynosi 36 miesięcy,

2) Maksymalny okres wynosi 60 miesięcy,

licząc od dnia następnego po dniu podpisania protokołu odbioru końcowego Przedmiotu umowy,

d) W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów itp. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania,

e) Wyłoniony Wykonawca zobowiązany jest realizować przedmiot zamówienia z wymaganiami określonymi w ustawie z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. 2022 poz. 1083). Szczegółowy zakres wymagań w tym zakresie zawiera SWZ,

f) Termin realizacji umowy: 15.05.2023 r., przy czym:

1) Wykonanie Dokumentacji projektowej i wydanie jej Zamawiającemu wraz z zaświadczeniem o braku sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych lub stosowną decyzją administracyjną uprawniającą do wykonania robót budowlanych objętych zakresem przedkładanej Dokumentacji projektowej w terminie 01.12.2022 r.,

2) Zakończenie realizacji Robót budowlanych w terminie 15.05.2023 r., albowiem Zamawiający ubiega się objęcie Przedmiotu umowy dofinansowaniem z budżetu Państwa w ramach kosztów realizacji przedsięwzięć związanych z organizacją III Igrzysk Europejskich w 2023 r. i stanowi to uzasadnioną obiektywną przyczynę w rozumieniu art. 436 pkt. 1) Pzp,

g) Informacje dotyczące przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust 2 Pzp:

1) Przed złożeniem oferty Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia wizji lokalnej,

2) Nie przeprowadzenie przez Wykonawcę wizji lokalnej będzie skutkowało odrzuceniem jego oferty zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt. 18) Pzp,

h) Zamówienie należy wykonać w formule „zaprojektuj i zbuduj”.

2. Umowa o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, powinna być zgodna z załącznikiem nr 2 do SWZ, tj. Projektowanymi postanowieniami umowy. Niespełnienie danego warunku spowoduje zgłoszenie przez Zamawiającego odpowiednio zastrzeżeń lub sprzeciwu.

3. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 Pzp, wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących wskazane niżej czynności - za wyjątkiem osób pełniących tzw. samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w rozumieniu ustawy Prawo budowlane:

a) pracownicy niższego szczebla technicznego – organizowanie i realizacja robót budowlanych,

b) pracownicy fizyczni – bezpośrednie wykonywanie robót budowlanych.

Zamawiający dopuszcza możliwość osobistego realizowania zamówienia przez osoby prowadzące działalność gospodarczą lub wspólników spółki prawa handlowego.

4. Zamawiający przed podpisaniem umowy jak i w trakcie jej realizacji ma prawo do kontroli spełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymagania wskazanego w ust. 3 w Części I SWZ, zgodnie z zapisami Projektowanych Postanowień Umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:

Zamawiający unieważnienia postępowanie o udzielenie zamówienia na podstawie art. 255 pkt. 3) ustawy Pzp, tj. „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.

Uzasadnienie faktyczne:

W terminie przewidzianym w Specyfikacji Warunków Zamówienia na składanie ofert, tj. do dnia 22.07.2022 r. do godziny 10:00, wpłynęła tylko jedna oferta. Kwota zaproponowana przez wykonawcę (tj. oferta nr 1) wynosi 26 064 874,53 zł brutto. Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości 7 864 650,00 zł brutto i nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. Mając na uwadze powyższe Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, zgodnie z art. 255 pkt. 3) ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 26064874,53 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 26064874,53 PLN

2022-08-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane