Remont ogrodzenia zespołu pałacowo-parkowego w Nakle Śląskim - etap I
Powiat Tarnogórski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00314252
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00314252/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-22 13:36
- Lokalizacja
- Tarnowskie Góry, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-66da25b9-e31a-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 6452513103
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty remontowe i renowacyjne
Wykonawcy
3 przyznane
— · lot 0
EXPANCE Sławomir CzapiewskiPiła, PL · lot 0
— · lot 0
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00314252 z dnia 2022-08-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont ogrodzenia zespołu pałacowo-parkowego w Nakle Śląskim - etap I
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Tarnogórski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255170
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Karłuszowiec 5
1.5.2.) Miejscowość: Tarnowskie Góry
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-600
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.7.) Numer telefonu: 032 3813786
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@tarnogorski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.tarnogorski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/tarnogorski1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont ogrodzenia zespołu pałacowo-parkowego w Nakle Śląskim - etap I2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-66da25b9-e31a-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00314252
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024412/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Remont ogrodzenie zespołu pałacowo-parkowego w Nakle Śląskim - etap I
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00194360/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: AZ.272.4.14.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 629972,83 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest remont części ogrodzenia zespołu pałacowo-parkowego w Nakle Śląskim w zakresie remontu bram wjazdowych zlokalizowanych od strony ul. Głównej - część A - Brama główna.2. Zakres przedmiotu zamówienia w części A zamówienia:
1) skucie tynków uszkodzonych, osłabionych,
2) demontaż obróbek,
3) reperacje ścian, uzupełnianie ubytków,
4) renowacja i odtworzenie tynków zgodnie z programem konserwatorskim remontu ścian,
5) renowacja stalowych skrzydeł bram i furtek,
6) tynk w kolorze piaskowym ziarno 0,6 mm naturalnym jasnym i naturalnym piaskowym,
7) szczyty: tynk w kolorze cementowym.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają następujące dokumenty:
1) Projekt wykonawczy pn. „TOM IV – Zagospodarowanie terenu - załącznik nr 5 do SWZ,
2) Program prac konserwatorskich - załącznik nr 6 do SWZ,
3) STWiOR – załącznik nr 7 do SWZ,
4) Decyzja nr 662/19 z dnia 29.04.2019r. zatwierdzająca projekt budowlany i udzielająca pozwolenia na budowę – załącznik nr 8 do SWZ,
5) pozwolenie nr K/509/2019 z dnia 23.04.2019 r. – załącznik nr 9 do SWZ
6) Przedmiar robót - załącznik nr 10 do SWZ,
7) Projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 4 do SWZ.
4. Wymagany okres gwarancji i rękojmi na wykonany przedmiot umowy wynosi minimum 3 lata (słownie: trzy lata), licząc od dnia podpisania przez Zamawiającego, Inspektora nadzoru inwestorskiego i Wykonawcę bezusterkowego protokołu odbioru końcowego robót.
5. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26.06.1974 r. Kodeks Pracy ( tj. Dz. U. z 2020 r., poz. 1320 ze zm.) w zakresie realizacji zamówienia osób wykonujących czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie. Tak więc wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem robót, czyli tzw. pracowników fizycznych. Wymóg nie dotyczy między innymi osób: kierujących budową, robotami, wykonujących obsługę geodezyjną, dostawców materiałów budowlanych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.5.) Wartość części: 320345,07 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest remont części ogrodzenia zespołu pałacowo-parkowego w Nakle Śląskim w zakresie remontu bram wjazdowych zlokalizowanych od strony ul. Głównej - część B - Brama pólnocna.2. Zakres przedmiotu zamówienia w części B zamówienia:
1) skucie tynków uszkodzonych, osłabionych,
2) demontaż obróbek,
3) reperacje ścian, uzupełnianie ubytków,
4) renowacja i odtworzenie tynków zgodnie z programem konserwatorskim remontu ścian,
5) renowacja stalowych skrzydeł bram i furtek,
6) tynk w kolorze piaskowym ziarno 0,6 mm naturalnym jasnym i naturalnym piaskowym,
7) szczyty: tynk w kolorze cementowym.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają następujące dokumenty:
1) Projekt wykonawczy pn. „TOM IV – Zagospodarowanie terenu - załącznik nr 5 do SWZ,
2) Program prac konserwatorskich - załącznik nr 6 do SWZ,
3) STWiOR – załącznik nr 7 do SWZ,
4) Decyzja nr 662/19 z dnia 29.04.2019r. zatwierdzająca projekt budowlany i udzielająca pozwolenia na budowę – załącznik nr 8 do SWZ,
5) pozwolenie nr K/509/2019 z dnia 23.04.2019 r. – załącznik nr 9 do SWZ
6) Przedmiar robót - załącznik nr 10 do SWZ,
7) Projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 4 do SWZ.
4. Wymagany okres gwarancji i rękojmi na wykonany przedmiot umowy wynosi minimum 3 lata (słownie: trzy lata), licząc od dnia podpisania przez Zamawiającego, Inspektora nadzoru inwestorskiego i Wykonawcę bezusterkowego protokołu odbioru końcowego robót.
5. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26.06.1974 r. Kodeks Pracy ( tj. Dz. U. z 2020 r., poz. 1320 ze zm.) w zakresie realizacji zamówienia osób wykonujących czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie. Tak więc wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem robót, czyli tzw. pracowników fizycznych. Wymóg nie dotyczy między innymi osób: kierujących budową, robotami, wykonujących obsługę geodezyjną, dostawców materiałów budowlanych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.5.) Wartość części: 41335,07 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest remont części ogrodzenia zespołu pałacowo-parkowego w Nakle Śląskim w zakresie remontu bram wjazdowych zlokalizowanych od strony ul. Głównej - część C - Ogrodzenie kamienne przylegające do bramy głównej od strony wschodniej.2. Zakres przedmiotu zamówienia w części C zamówienia:
1) oczyszczenie powierzchni muru,
2) naprawa spoin, uzupełnianie ubytków w murze, sklejenie ewentualnych spękań,
3) wykonanie fasety uszczelniającej,
4) odkażenie miejsc korozji biologicznej,
5) uzupełnienie ubytków zaprawa renowacyjną,
6) impregnacja hydrofobizująca.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają następujące dokumenty:
1) Projekt wykonawczy pn. „TOM IV – Zagospodarowanie terenu - załącznik nr 5 do SWZ,
2) Program prac konserwatorskich - załącznik nr 6 do SWZ,
3) STWiOR – załącznik nr 7 do SWZ,
4) Decyzja nr 662/19 z dnia 29.04.2019r. zatwierdzająca projekt budowlany i udzielająca pozwolenia na budowę – załącznik nr 8 do SWZ,
5) pozwolenie nr K/509/2019 z dnia 23.04.2019 r. – załącznik nr 9 do SWZ
6) Przedmiar robót - załącznik nr 10 do SWZ,
7) Projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 4 do SWZ.
4. Wymagany okres gwarancji i rękojmi na wykonany przedmiot umowy wynosi minimum 3 lata (słownie: trzy lata), licząc od dnia podpisania przez Zamawiającego, Inspektora nadzoru inwestorskiego i Wykonawcę bezusterkowego protokołu odbioru końcowego robót.
5. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26.06.1974 r. Kodeks Pracy ( tj. Dz. U. z 2020 r., poz. 1320 ze zm.) w zakresie realizacji zamówienia osób wykonujących czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie. Tak więc wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem robót, czyli tzw. pracowników fizycznych. Wymóg nie dotyczy między innymi osób: kierujących budową, robotami, wykonujących obsługę geodezyjną, dostawców materiałów budowlanych.
6. Część C zamówienia jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zamawiający przewiduje, zgodnie z art. 310 ustawy, możliwość unieważnienia przedmiotowej części zamówienia jeżeli środki, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia nie zostaną mu przyznane.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.5.) Wartość części: 268292,69 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 47970 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 63934,82 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 47970 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EXPANCE Sławomir Czapiewski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 572108930
7.3.3) Ulica: ul. Dąbrowskiego 7/19
7.3.4) Miejscowość: Piła
7.3.5) Kod pocztowy: 64-920
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-08-19
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 47970 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Termin rozpoczęcia prac ustala się na dzień zawarcia umowy. Termin zakończenia prac ustala się do 5 miesięcy od daty podpisania umowy.| 2022-08-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |