Bieżące utrzymanie i konserwacja oświetlenia ulicznego Miasta Nowego Sącza w roku 2025
Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00006367
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00006367/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-03 13:28
- Lokalizacja
- Nowy Sącz, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1b83f39c-e0ea-4c25-87e2-ff369bc2aaa1
- Identyfikator
- 7341024330
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00006367 z dnia 2025-01-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Bieżące utrzymanie i konserwacja oświetlenia ulicznego Miasta Nowego Sącza w roku 2025
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 490580733
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wyspiańskiego 22
1.5.2.) Miejscowość: Nowy Sącz
1.5.3.) Kod pocztowy: 33-300
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mzd.nowysacz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzd.nowysacz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.mzd.nowysacz.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Bieżące utrzymanie i konserwacja oświetlenia ulicznego Miasta Nowego Sącza w roku 20252.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1b83f39c-e0ea-4c25-87e2-ff369bc2aaa1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00006367
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00622398
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 271.2.36.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest pełnienie całodobowej konserwacji oraz nadzoru nad eksploatacją urządzeń energetycznych i odbiorczych stałego oświetlenia ulic, mostów, tuneli, placów, skwerów, otwartych parków i zieleńców, iluminacji obiektów architektonicznych na terenie miasta Nowego Sącza. Zamawiający przewiduje do całodobowej konserwacji następujące urządzenia:
6 370 szt. latarni,
2 381 szt. punktów świetlnych na linii napowietrznej wspólnej,
209 szt. szaf sterowniczych oświetlenia ulicznego,
449 szt. punktów doświetlających przejścia dla pieszych,
iluminacja świąteczna.
Powyższe dane mogą ulec zmianie w zależności od skali prac modernizacyjnych wykonywanych w mieście Nowy Sącz.
W podstawowy zakres konserwacji i utrzymania wchodzi
a) Dokonywanie oględzin i oceny stanu technicznego urządzeń:
stanu widocznych części przewodów, ich połączeń, oraz słupów oświetleniowych i osprzętu (opraw oświetleniowych, źródeł oświetlenia, zamknięć wnęk w słupach, powierzchni lakierniczej słupów, czystości kloszy opraw i itp.),
stanu urządzeń zabezpieczających, sterowania i pomiarowych, układów zapłonowych opraw, ochronników itd.
opisów obwodów w szafkach i tablicach sterowniczych,
stanu opisów ostrzegawczych, informacyjnych i oznakowania latarń,
prawidłowości działania elementów zasilających i urządzeń sterowniczych
stanu izolacji i sprawdzenie skuteczności działania ochrony przeciwporażeniowej, oraz usuwanie nieprawidłowości stwierdzonych podczas oględzin.
b) Wymianę uszkodzonych źródeł światła, oprawek, dławików i kondensatorów itd.
c) Utylizacja zdemontowanych urządzeń nienadających się do powtórnego wykorzystania.
d) Wymianę uszkodzonych wysięgników, drzwiczek i tablic bezpiecznikowych słupowych itd.
e) Regulację położenia opraw i odbłyśników oraz zwisów przewodów oświetlenia drogowego itd.
f) Napraw tablic rozdzielczych, szaf oświetleniowych (wymiana zamków, rygli, drzwiczek) oraz wyposażenia (zegary , bezpieczniki, wyłączniki, styczniki itp.).
g) Likwidację zagrożeń dla osób postronnych, wynikłych z losowych zdarzeń (wypadek drogowy, wichura, powódź, wandalizm, kradzież, itp.) uszkodzeń urządzeń oświetleniowych.
h) Lokalizacja uszkodzeń linii kablowych i napowietrznych.
i) Przycinanie gałęzi drzew przysłaniających oprawy oświetleniowe oraz pochłaniające strumień świetlny, jak również powodujące zbliżenie do przewodów linii napowietrznych.
j) Kontrolę czasu zapalania i wyłączania oświetlenia.
k) Utrzymanie świecenia wszystkich opraw świetlnych w ustalonych godzinach, w odniesieniu do czasu wschodu i zachodu słońca.
l) Zamawiający może zlecić ustawienie zegarów wg wskazanego czasu załączania/wyłączania poszczególnych obwodów oświetlenia.
m) Sprawdzanie posadowienia i przywracanie pionowości słupów oświetleniowych.
n) Malowanie i konserwacja metalowych konstrukcji latarń, tablic rozdzielczych i szafek oraz numeracji słupów oświetleniowych.
o) Usuwanie usterek i awarii sieci bez zbędnej zwłoki, a w przypadku typowych napraw eksploatacyjnych (w szczególności robót polegających na wymianie źródeł światła) nie później niż w ciągu 12 h od chwili powiadomienia lub w terminie uzgodnionym z Zamawiającym- Wykonawca każdorazowo na piśmie powiadomi Zamawiającego o fakcie i terminie usunięcia awarii.
p) Wykonawca potwierdzi raportem wykonanie czynności na poszczególnych obiektach - wskazując miejsce prac, ich zakres oraz termin realizacji dołączając raport do faktury z miesiąca wykonania.
q) Wykonawca powinien uzyskać prawo wstępu do stacji trafo, na słupy energetyczne będące własnością firmy TAURON Dystrybucja S.A., w celu wykonania niezbędnych prac będących przedmiotem zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami.
r) W/w zadania Wykonawca będzie realizował zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, a szczególnie ustawą z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne (tj. Dz. U. z 2024r., poz. 266 z późn. zm.) oraz zgodnie z instrukcją Instrukcja organizacji bezpiecznej pracy przy urządzeniach energetycznych w TAURON Dystrybucja S.A.
s) Mycie i czyszczenie opraw, słupów
t) Wykonywanie min. 1 raz w tygodniu objazdów kontrolnych działania oświetlenia ulicznego
u) Wykonywanie pomiarów:
skuteczności ochrony przeciwporażeniowej,
rezystancji izolacji,
innych wymaganych pomiarów w sposób i z częstotliwością określoną w szczegółowych przepisach oraz na wniosek Zamawiającego.
usuwanie nieprawidłowości stwierdzonych w wyniku przeprowadzonych pomiarów.
prowadzenie wymaganej przepisami dokumentacji eksploatacyjnej oświetlenia drogowego.
Ponadto, w ramach zamówienia wykonawca zobowiązany jest do wykonania dodatkowych usług tzn. montażu i demontażu dekoracji świąteczno-zimowej w terminie ustalonym z Zamawiającym, pomoc w pracach inwestycyjnych wykonywanych przez Zamawiającego w zakresie oświetlenia ulicznego, obsługa elektroenergetyczna imprez organizowanych przez Urząd Miasta Nowego Sącza. Zakres prac określony został w Instrukcji Konserwacji oraz nadzoru nad eksploatacją energetycznych urządzeń oświetlenia zewnętrznego Miasta Nowego Sącza.
W ramach obowiązków związanych z realizacją usługi konserwacji oświetlenia ulicznego Wykonawca zobowiązany będzie do pełnienia całodobowego dyżuru telefonicznego dla osób zgłaszających usterki, awarie w oświetleniu zewnętrznego.
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia rejestru rozmów z danego numeru telefonu …………………../Wykonawca jest zobowiązany do podania numeru tel./ zgłaszających usterki, awarie, które winny być archiwizowane przez 72 godziny i przekazywanie na wezwanie MZD Nowy Sącz. Rejestr po-winien zawierać liczbę porządkową, nr telefonu, dane zgłaszającego, czas zgłoszenia (data godzina), treść zgłoszenia, sposób załatwienia zgłoszenia.
Wykonawca zobowiązany jest przystąpić do usuwania usterki, awarii w celu przywrócenia sprawności instalacji oświetlenia ulicznego niezwłocznie od chwili zgłoszenia o takim zagrożeniu oraz doprowadzić uszkodzone urządzenia do prawidłowego stanu technicznego w ciągu………./kryterium oceny oferty/, chyba że dłuższy okres konieczny jest ze względu na rodzaj i zakres uszkodzenia lub awarii. Nie dotyczy to sytuacji, w których usterka powoduje zagrożenia życia i zdrowia ludzi, gdzie czas na usunięcie awarii wynosi od 2 do 12 godzin.
Wykonawca zobowiązany jest do magazynowania i zabezpieczenia zdemontowanych urządzeń oświetlenia zewnętrznego nadającego się do powtórnego wykorzystania, elementów iluminacji świątecznej i materiałów przeznaczonych do konserwacji i utrzymania oświetlenia ulicznego.
Materiały i urządzenia do realizacji inwestycji niniejszej umowy dostarcza Zamawiający za pośrednictwem Dostawcy, do siedziby firmy konserwatora z wyłączeniem pod-stawowych narzędzi niezbędnych do bieżącej realizacji niniejszej umowy, które zobowiązany jest zapewnić Wykonawca.
Wykonawca ponosi koszt transportu, załadunku i rozładunku do magazynu i utrzymania w nim materiałów do konserwacji oświetlenia ulicznego, a także za wszystkie koszty związane z przejęciem materiałów (transport, załadunek o rozładunek itd.) od Wykonawcy uprzednio zajmującego się bieżącym utrzymaniem i konserwacją oświetlenia ulicznego w mieście Nowy Sącz, w razie jego zmiany.
W przypadku prac polegających na wymianie uszkodzonych latarni, dekoracji świątecznej bądź ich elementów Wykonawca zobowiązany jest przesłać Zamawiającemu dokumentację fotograficzną stanu sprzed i po naprawie Wykonawca zobowiązany jest przechowywać ww. dokumentację fotograficzną do 3 miesięcy od dnia dokonania naprawy.
Przedmiot zamówienia, został szczegółowo opisany w dokumentacji technicznej, stanowiącej załącznik nr 12 do SWZ tj.:
Wykazie ilości opraw oświetlenia drogowego stanowiących własność Miasta Nowego Sącza zawieszonych na słupach elektroenergetycznych TAURON Dystrybucja;
Wykazie punktów pomiarowych/szaf oświetlenia ulicznego;
Instrukcji konserwacji oraz nadzoru nad eksploatacją energetycznych urządzeń oświetlenia ulic miasta Nowego Sącza;
Wykaz dekoracji świąteczno-zimowej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 50800000-3 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
50232000-0 - Usługi w zakresie konserwacji publicznych instalacji oświetleniowych i sygnalizatorów
50232110-4 - Obsługa instalacji oświetlenia publicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferty najwyżej punktowane wedle kryteriów określonych w SWZ zawierają cenę przewyższającą kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie zwiększa tej kwoty.| 2025-01-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |