SVA/U/4620-64/2022 Izolacja stropu poddasza granulatem celulozowym w budynkach nr 1, 2, 3, 4, 6 i 7 na terenie kompleksu wojskowego w Mostach

AMW SINEVIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00314294
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00314294/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-22 13:43
Lokalizacja
Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-95027cc3-dcf1-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
7010303102
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneIzolacja cieplnaRoboty w zakresie podłóg drewnianych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00314294 z dnia 2022-08-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
SVA/U/4620-64/2022 Izolacja stropu poddasza granulatem celulozowym w budynkach nr 1, 2, 3, 4, 6 i 7 na terenie kompleksu wojskowego w Mostach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: AMW SINEVIA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 142989877

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Paderewskiego 6

1.5.2.) Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-100

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@amwsinevia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://amwsinevia.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.amwsinevia.eb2b.com.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

SVA/U/4620-64/2022 Izolacja stropu poddasza granulatem celulozowym w budynkach nr 1, 2, 3, 4, 6 i 7 na terenie kompleksu wojskowego w Mostach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-95027cc3-dcf1-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00314294

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00183162/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SVA/U/4620-64/2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 849292,46 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Izolacja stropu poddasza granulatem celulozowym w budynkach nr 1, 2, 3 na terenie kompleksu wojskowego w Mostach.
Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Wykonanie izolacji termicznej poddaszy granulatem celulozowym o współczynniku przewodzenia ciepła min. 0,039 W/(m*K) w budynkach nr 1, 2 i 3 na terenie kompleksu wojskowego w Mostach

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45321000-3 - Izolacja cieplna

45432114-6 - Roboty w zakresie podłóg drewnianych

4.5.5.) Wartość części: 480312,17 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Izolacja stropu poddasza granulatem celulozowym w budynkach nr 4, 6 i 7 na terenie kompleksu wojskowego w Mostach.
Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Wykonanie izolacji termicznej poddaszy granulatem celulozowym o współczynniku przewodzenia ciepła min. 0,039 W/(m*K) w budynkach nr 4, 6 i 7 na terenie kompleksu wojskowego w Mostach

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45321000-3 - Izolacja cieplna

45432114-6 - Roboty w zakresie podłóg drewnianych

4.5.5.) Wartość części: 368980,29 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
art. 255 pkt 7) ustawy w związku z art. 263 ustawy

Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający wysłał w dniu 15.07.2022 r. do Wykonawcy: do Firma Remontowo-Budowlana "DANPRO" Daniel Buczyński, zaproszenie do podpisania umowy z terminem przesłania podpisanej umowy wraz z zabezpieczeniem należytego wykonania umowy do dnia 21.07.2022 r.
Tymczasem Wykonawca w dniu 17.07.2022 r. zwrócił się z prośbą o przedłużenie terminu podpisania umowy do dnia 28.07.2022 r. Zamawiający przychylił się do prośby Wykonawcy i pismem nr SVA/U/4620-64/15/2022 MS z dnia 18.07.2022 r. zawiadomił Wykonawcę o nowym terminie podpisania umowy wraz z wniesieniem zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Z uwagi na to, że Wykonawca w wyznaczonym terminie nie przesłał podpisanej umowy ani zabezpieczenia, Wykonawca został ostatecznie wezwany pismem nr SVA/U/4620-64/16/2022 MS z dnia 29.07.2022 r. do dostarczenia podpisanej umowy oraz wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy do dnia 01.08.2022 r.
W związku z tym, że Wykonawca w wyznaczonym terminie nie odpowiedział na wezwanie, Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie art. 255 pkt 7) ustawy - Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy i uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, w związku art. 263 ustawy: „Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, Zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców albo unieważnić postępowanie”.
Dodatkowo Zamawiający informuje, że w części 1 przedmiotowego postępowania złożono 4 oferty, w tym 2 zostały odrzucone w dniu 15.07.2022 r.: oferta Wykonawcy ISO DACH DARIUSZ JAGODZIŃSKI została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3) ustawy, w związku z art. 63 ust. 2 ustawy oraz oferta Wykonawcy JANK-BUD Janusz Kina została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 12) ustawy.
Cena oferty złożonej przez Wykonawcę ITA MICHAŁ RZEWUSKI przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Kwota, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowaniem zamówienia wynosi 531 700,00 zł, natomiast cena brutto oferty złożonej przez Wykonawcę ITA MICHAŁ RZEWUSKI, ul. Kępska 7, 45-129 Opole wynosi 901 302,14 zł.
W związku z powyższym Zamawiający nie dokonał ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców i unieważnił postępowanie w części 1.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
art. 255 pkt 3) ustawy - oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Uzasadnienie faktyczne:
Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Kwota, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 408 500,00 zł. Natomiast cena brutto oferty z najniższą ceną złożoną przez Wykonawcę Firma JANK-BUD Janusz Kina, ul. Szkolna 16, 66-415 Kłodawa wynosi 518 016,43 zł.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2022-08-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane