„Projekt uzbrojenia w infrastrukturę techniczną terenu przemysłowego I.D.E.A. w Lesznie – Etap II budowa ulicy Budowlanych w Lesznie”
Miasto Leszno
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00314389
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00314389/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-22 14:02
- Lokalizacja
- Leszno, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a63e44b4-037c-11ed-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 6972259898
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00314389 z dnia 2022-08-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Projekt uzbrojenia w infrastrukturę techniczną terenu przemysłowego I.D.E.A. w Lesznie – Etap II budowa ulicy Budowlanych w Lesznie”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Leszno
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050445
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kazimierza Karasia 15
1.5.2.) Miejscowość: Leszno
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-100
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.7.) Numer telefonu: 65 520 62 16
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bpw@leszno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.leszno.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/um_leszno1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
1.9.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
Zamawiający 2
1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 697-00-11-697
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lipowa 76A
1.5.2.) Miejscowość: Leszno
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-100
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.8.) Numer faksu: +48 65 529 83 11
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mpwik-leszno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.mpwik-leszno.pl
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Projekt uzbrojenia w infrastrukturę techniczną terenu przemysłowego I.D.E.A. w Lesznie – Etap II budowa ulicy Budowlanych w Lesznie”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a63e44b4-037c-11ed-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00314389
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00032482/16/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.28 Projekt uzbrojenia w infrastrukturę techniczną terenu przemysłowego I.D.E.A. w Lesznie- Etap II budowa ulicy Budowlanych w Lesznie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00256151/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IN.271.16.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 7466173,77 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest „Projekt uzbrojenia w infrastrukturę techniczną terenu przemysłowego I.D.E.A. w Lesznie – Etap II budowa ulicy Budowlanych w Lesznie”. Budowa ulicy Budowlanych w Lesznie obejmuje swym zakresem odcinek od skrzyżowania ulicy Budowlanych z ulicą Okrężną do skrzyżowania ul. Budowlanych z ulicą Geodetów, km 0+000 do km 0+853,24.
Uwaga!
Na realizację Projektu pn.: „Projekt uzbrojenia w infrastrukturę techniczną terenu przemysłowego I.D.E.A. w Lesznie – Etap II budowa ulicy Budowlanych w Lesznie” - Miasto Leszno, złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji ze środków z Funduszu Dróg Samorządowych.
Umowa z wybranym Wykonawcą zostanie podpisana po otrzymaniu umowy od instytucji dofinansowującej.
Jednocześnie Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostaną mu przyznane. Możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.
2. Inwestycja z podziałem na poszczególne rodzaje prac (branże) będzie prowadzona przez następujące podmioty:
1) Miasto Leszno z siedzibą przy ul. Kazimierza Karasia 15, 64-100 w Lesznie
2) Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Lipowej 76A, 64-100 Lesznie
Roboty rozliczane przez Miasto Leszno i MPWiK będą podlegały odrębnym odbiorom częściowym i końcowym.
3. Na przedmiot zamówienia składa się wykonanie następujących robót:
a) w zakresie zlecanym przez Miasto Leszno:
− wycinka drzew kolidujących z inwestycją,
− wykonanie koryta pod drogę,
− ułożenie krawężników, oporników na ławach betonowych,
− wykonanie warstwy z gruntu stabilizowanego cementem C3/4 o grubości 15 cm,
− wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie o grubości 20 cm,
− wykonanie podbudowy zasadniczej z betonu asfaltowego o grubości 8 cm,
− ułożenie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego o grubości 6 cm,
− ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego o grubości 5 cm,
− wykonanie koryta pod jezdnię ciągu pieszo – rowerowego,
− ustawienie obrzeży na ławie betonowej z oporem,
− wykonanie warstwy gruntu stabilizowanego cementem grubości 10 i 15 cm,
− wykonanie podbudowy tłuczniowej grubości 15 i 22 cm z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie,
− oczyszczenie i skropienie podbudowy,
− ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego grubości 5 cm na jezdni ciągu pieszo – rowerowego i zjazdach do posesji,
− wykonanie humusowania i obsiania trawą miejsc zielonych,
− budowę kanału deszczowego o przekroju kołowym z rur PEHD o średnicy
− Dn 800 mm, sztywności obwodowej SN8 kN/m2 o łącznej długości L=648,3 m,
− budowę kanału deszczowego o przekroju kołowym z rur PEHD o średnicy
− Dn 600 mm, sztywności obwodowej SN8 kN/m2 o łącznej długości L=18,7 m,
− budowę kanału deszczowego o przekroju kołowym z rur PEHD o średnicy
− Dn 500 mm, sztywności obwodowej SN8 kN/m2 o łącznej długości L=17,9 m,
− budowę kanału deszczowego o przekroju kołowym z rur PEHD o średnicy
− Dn 400 mm, sztywności obwodowej SN8 kN/m2 o łącznej długości L=85,1 m,
− budowę kanału z rur pełnościennych, litych, PCV SN8 Dn315 mm o łącznej długości 185,1 m,
− budowę kanału z rur pełnościennych, litych PCV SN8 Dn200 mm o łącznej długości 182,5 m,
− budowę sieci oświetlenia ulicznego,
− przebudowę sieci elektrycznych, sieci teletechnicznych,
− wdrożenie stałej organizacji ruchu (oznakowanie pionowe, poziome, urządzenia BRD itp.).
b) w zakresie zlecanym przez MPWiK:
przebudowa sieci wodociągowej z rur PE SDR 17, DN 200 o łącznej długości ca. 245,00 m,
przebudowa wraz z budową sieci wodociągowej z rur PE SDR 17, DN 160 o łącznej długości ca. 665,00 m,
przepięcie/przebudowa przyłączy wodociągowych w zakresie średnic DN 90-50.
Szczegółowy zakres robót i sposób ich wykonania jest opisany w projekcie budowlanym, wykonawczym,
w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiarach robót. Wymienione dokumentacje stanowią Załącznik nr 9 do SWZ.
Dokumenty dotyczące przedmiotu zamówienia można pobrać ze strony https://platformazakupowa.pl/pn/um_leszno.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zamawiający zgodnie z art. 255 ust. 6) unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wada musi mieć nieusuwalny charakter. Chodzi więc o takie uchybienia proceduralne, które nie mogą być skorygowane przez Zamawiającego w toku postępowania.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający w dniu 29 lipca 2022 r. na stronie prowadzonego postępowania zamieścił Zestaw pytań
i odpowiedzi nr 1 Modyfikacja specyfikacji warunków zamówienia nr 1.
Na pytanie nr 16 o treści: „W związku z zaprojektowaniem usunięcia kolizji i przebudowy sieci elektrycznych oraz oświetlenia z materiałów niebędących już w sprzedaży (kabel typu HAKnFtA, oprawa sodowa SGS), prosimy
o informację jaki materiał zamienny należy zastosować”, Zamawiający udzielił następującej odpowiedzi:
Zamawiający dopuszcza materiał zamienny w postaci kabla NA2XS(F)2Y 150mm2 o łącznej długości 1290 m oraz kabel NA2XS(F)2Y 240mm2 o łącznej długości 750m. Zmieni się ilość i rodzaj muf przelotowych termokurczliwych 12/20 kV - z 6 dla kabla SN trzyżyłowego do 18 dla kabla SN jednożyłowego. Zamawiający informuje, że udzieli odpowiedzi na temat opraw w terminie późniejszym, ze względu na potrzebę konsultacji
z Projektantem.
Jednocześnie Zamawiający w załączonym do Specyfikacji Warunków Zamówienia zmodyfikowanym kosztorysie ofertowym, w tabeli Branża instalacyjna - usunięcie kolizji sieci elektrycznych (etap II) nie dokonał modyfikacji
pozycji 4-6 w związku z odpowiedzią na pytanie nr 16. W konsekwencji kosztorys ofertowy zawierał nieaktualne pozycje tj. rodzaj, długość kabla oraz ilość muf przelotowych.
W postępowaniu do upływu terminu składania ofert wpłynęły trzy oferty. Bezspornie, wada postępowania wystąpiła i nie jest ona możliwa do usunięcia w normalnym trybie (poprawienia omyłek, wyjaśnień). Oferty
w obecnym kształcie nie mogą być poprawione, z uwagi na fakt, że prowadziłoby to do niedopuszczalnej zamiany oferty. W konsekwencji nie jest możliwe wprowadzenie do ofert poprawnych wartości. Na tym etapie postępowania (po złożeniu ofert) wadliwości tej nie można usunąć.
W wyroku z dnia 30 grudnia 2016 r., KIO 2389/16 Krajowa Izba Odwoławcza zwróciła uwagę, że niemożliwa do usunięcia wada uniemożliwiająca zawarcie ważnej niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego to każda niedająca się usunąć wada o istotnym znaczeniu. Nie może to być wada zwykła - jakakolwiek wada postępowania.
Niniejsze postępowanie o udzielenie Zamówienia zostało obarczone wadą, której nie da się usunąć, ponieważ nie da się usunąć błędów dotyczących określenia przedmiotu zamówienia. W przedmiotowym postępowaniu,
w zakresie przedstawionym powyżej Zamawiający uznał, iż opis przedmiotu zamówienia został nieprecyzyjnie określony i powoduje brak porównywalności ofert i tym samym konieczne jest unieważnienie postępowania
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7909707,61 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8749776,01 PLN
| 2022-08-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |