Sporządzenie zintegrowanego planu inwestycyjnego dla realizacji elektrowni fotowoltaicznych na części obszaru gminy Korfantów
Gmina Korfantów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00006524
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00006524/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-03 13:43
- Lokalizacja
- Korfantów, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5eff01b7-ede2-4875-9e33-c030afe15636
- Identyfikator
- 7532382709
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00006524 z dnia 2025-01-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Sporządzenie zintegrowanego planu inwestycyjnego dla realizacji
elektrowni fotowoltaicznych na części obszaru gminy Korfantów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Korfantów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412830
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 4
1.5.2.) Miejscowość: Korfantów
1.5.3.) Kod pocztowy: 48-317
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.7.) Numer telefonu: (77) 4343 820
1.5.8.) Numer faksu: (77) 4343 817
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@korfantow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.korfantow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5eff01b7-ede2-4875-9e33-c030afe156361.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Sporządzenie zintegrowanego planu inwestycyjnego dla realizacjielektrowni fotowoltaicznych na części obszaru gminy Korfantów
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5eff01b7-ede2-4875-9e33-c030afe15636
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00006524
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00040187/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.5 Sporządzenie zintegrowanego planu inwestycyjnego dla realizacji elektrowni fotowoltaicznych na części obszaru gminy Korfantów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00627891
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IKI.IV.271.10.2024.ISz
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
--- CZĘŚĆ I ---Sporządzenie zintegrowanego planu inwestycyjnego dla fragmentów obrębów Korfantów, Pleśnica, Przydroże Małe, Przydroże Wielkie, Puszyna, Włostowa, w gminie Korfantów.
1. Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie zintegrowanego planu inwestycyjnego (dalej: ZPI) dla fragmentów obrębów Korfantów, Pleśnica, Przydroże Małe, Przydroże Wielkie, Puszyna, Włostowa, w gminie Korfantów, o którym jest mowa w art. 37ea – 37ec ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (T.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1130) oraz udział w czynnościach związanych ze sporządzeniem i uchwaleniem ww. ZPI.
Część zamówienia nr 1 obejmuje sporządzenie zintegrowanego planu inwestycyjnego dla fragmentów obrębów Korfantów, Pleśnica, Przydroże Małe, Przydroże Wielkie, Puszyna, Włostowa, w gminie Korfantów, na podstawie Uchwały Nr LXVI/559/2024 Rady Miejskiej w Korfantowie z dnia 27 marca 2024 r. w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do sporządzenia zintegrowanego planu inwestycyjnego dla fragmentów obrębów Korfantów, Pleśnica, Przydroże Małe, Przydroże Wielkie, Puszyna, Włostowa,
w gminie Korfantów w obszarze wyznaczonym w załączniku graficznym do ww. Uchwały. Wniosek o sporządzenie tego planu złożył prywatny inwestor w procedurze sporządzania zintegrowanego planu inwestycyjnego. Celem sporządzenia planu jest umożliwienie lokalizacji instalacji odnawialnych źródeł energii w postaci elektrowni słonecznych wraz
z infrastrukturą towarzyszącą. Granicami opracowania objęto tereny niezbędne pod realizację inwestycji głównej, tj. elektrowni słonecznych wraz z niezbędnymi strefami ochronnymi w postaci terenów zieleni naturalnej, służących zwiększeniu bioróżnorodności na danym terenie oraz optycznemu oddzieleniu planowanej inwestycji od terenów sąsiednich. Ponadto w ramach sporządzonego projektu planu ujęto również proponowane inwestycje uzupełniające, tj. budowa lub przebudowa publicznych dróg gminnych, służących również inwestycji głównej.
W obszarze przewidzianym do opracowania obecnie obowiązuje studium uwarunkowań
i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Korfantów zatwierdzone Uchwałą
Nr LIII/307/2010 Rady Miejskiej w Korfantowie z dnia 30 czerwca 2010 r., które jest dostępny na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Korfantowie, tj. https://bip.korfantow.pl/4190/2579/studium-uwarunkowan-i-kierunkow-zagospodarowania-przestrzennego-gminy-korfantow.html, a także pod adresem: https://korfantow.e-mapa.net/.
Ponadto na terenie Gminy Korfantów obowiązuje 12 miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, które są dostępne na stronie BIP Urzędu Miejskiego
w Korfantowie, tj. https://bip.korfantow.pl/252/2548/miejscowy-plan-zagospodarowania-przestrzennego-gminy-korfantow.html, a także pod adresem: https://korfantow.e-mapa.net/
4.5.3.) Główny kod CPV: 71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego
4.5.5.) Wartość części: 22764,23 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
--- CZĘŚĆ II ---Sporządzenie zintegrowanego planu inwestycyjnego dla obszaru położonego na terenie gminy Korfantów obejmującego działkę ewidencyjną nr 208, obręb Przydroże Małe.
1. Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie zintegrowanego planu inwestycyjnego (dalej: ZPI) dla obszaru położonego na terenie gminy Korfantów obejmującego działkę ewidencyjną nr 208, obręb Przydroże Małe, o którym jest mowa w art. 37ea – 37ec ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (T.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1130) oraz udział w czynnościach związanych ze sporządzeniem i uchwaleniem ww. ZPI.
Część zamówienia nr 2 obejmuje sporządzenie zintegrowanego planu inwestycyjnego dla obszaru położonego na terenie gminy Korfantów obejmującego działkę ewidencyjną nr 208, obręb Przydroże Małe, na podstawie Uchwały Nr VII/41/2024 Rady Miejskiej w Korfantowie z dnia 25 września 2024 r. w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do sporządzenia zintegrowanego planu inwestycyjnego dla obszaru położonego na terenie gminy Korfantów obejmującego działkę ewidencyjną nr 208, obręb Przydroże Małe w obszarze wyznaczonym w załączniku graficznym do ww. Uchwały. Wniosek o sporządzenie tego planu złożył prywatny inwestor w procedurze sporządzania zintegrowanego planu inwestycyjnego. Celem sporządzenia planu jest umożliwienie lokalizacji instalacji odnawialnych źródeł energii w postaci elektrowni słonecznych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Granicami opracowania objęto teren niezbędny pod realizację inwestycji głównej, tj. elektrowni słonecznych.
W obszarze przewidzianym do opracowania obecnie obowiązuje studium uwarunkowań
i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Korfantów zatwierdzone Uchwałą
Nr LIII/307/2010 Rady Miejskiej w Korfantowie z dnia 30 czerwca 2010 r., które jest dostępny na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Korfantowie, tj. https://bip.korfantow.pl/4190/2579/studium-uwarunkowan-i-kierunkow-zagospodarowania-przestrzennego-gminy-korfantow.html, a także pod adresem: https://korfantow.e-mapa.net/.
Ponadto na terenie Gminy Korfantów obowiązuje 12 miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, które są dostępne na stronie BIP Urzędu Miejskiego
w Korfantowie, tj. https://bip.korfantow.pl/252/2548/miejscowy-plan-zagospodarowania-przestrzennego-gminy-korfantow.html, a także pod adresem: https://korfantow.e-mapa.net/
4.5.3.) Główny kod CPV: 71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego
4.5.5.) Wartość części: 11382,12 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne:
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w Części I, w terminie składania ofert wyznaczonym przez Zamawiającego, to jest do godziny 10:00, dnia 11.12.2024 roku wpłynęła oferta na kwotę 39500,00zł .
Natomiast kwota jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację tej części zamówienia wynosiła: 16.000,00 zł.
Wartość jedynej, złożonej oferty dla tej części zamówienia przekracza kwotę jaką zamawiający przeznaczył na sfinansowanie tego zamówienia. Wobec powyższego, na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia w Części I postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 39500 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 39500 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 39500 PLN
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w Części II, w terminie składania ofert wyznaczonym przez Zamawiającego, to jest do godziny 10:00, dnia 11.12.2024 roku nie wpłynęła żadna oferta. Wobec powyższego, na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia w Części II postępowanie w sprawie udzielenia zamówienia publicznego
| 2025-01-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |