”Modernizacja strefy szatniowej w obiekcie "SPODEK" w Katowicach z uwagi na nadzw. sytuację zw. z odebraniem Rosji mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn i przyzn. ich organiza. Polsce i Słowenii"
Katowickie Inwestycje S.A. działające w imieniu i na rzecz Miasta Katowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00315623
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00315623/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-23 10:40
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-29b0ab82-0993-11ed-8000-d680d39e541a
- Identyfikator
- 9542588939
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00315623 z dnia 2022-08-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
”Modernizacja strefy szatniowej w obiekcie "SPODEK" w Katowicach z uwagi na nadzw. sytuację zw. z odebraniem Rosji mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn i przyzn. ich organiza. Polsce i Słowenii"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Katowickie Inwestycje S.A. (dawniej Katowicka Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o.) działające w imieniu i na rzecz Miasta Katowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240612757
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wandy 6
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-322
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniainwestycje@kisa.katowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.katowickieinwestycje.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
”Modernizacja strefy szatniowej w obiekcie "SPODEK" w Katowicach z uwagi na nadzw. sytuację zw. z odebraniem Rosji mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn i przyzn. ich organiza. Polsce i Słowenii"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-29b0ab82-0993-11ed-8000-d680d39e541a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00315623
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00017862/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.16 Modernizacja strefy szatniowej w obiekcie "Spodek" w Katowicach, z uwagi na nadzw. sytuację zw. z odebraniem Rosji mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn i przyzn. ich organizacji Polsce i Słowenii
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00278252/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie pr.: art.305 pkt.1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy pzp, tj. „Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia”
Uzasadnienie fakt.: Spółka Katowickie Inwestycje S.A., działająca w imieniu i na rzecz M. Katowice, w dniu 21.06.2022r. otrzymała informację z Wydziału Monitorowania Inwestycji, o konieczności wykonania modernizacji szatni w obiekcie „SPODEK”. Konieczność pilnego wykonania prac modern. wynika z faktu, iż M. Katowice podjęło się zorganizować, jako gospodarz zastępczy, Mistrzostwa Świata 2022 w Siatkówce Mężczyzn. Więcej informacji w sekcji IX Informacje dodatkowe
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KISA/ZIR/WR/19/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 564846,61 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie modernizacji pomieszczeń szatniowych na cele przeprowadzania wydarzeń sportowych rangi mistrzowskiej obejmujące prace: zdrapania starych odspojonych, odpadających tynków i powłok malarskich, oczyszczenia przegród budowlanych z zagrzybienia i pleśni, zdrapania wraz z naprawami tynków i wykonania higienicznych powłok malarskich lub/i okładzin na ścianach i sufitach, wymiany wskazanych elementów białego montażu, wymiany baterii prysznicowych i deszczownic we wskazanych pomieszczeniach, wymiany haków szatniowych, naprawy ławek szatniowych i dostawę szafek szatniowych we wskazanych pomieszczeniach, wymiany istniejących opraw oświetleniowych na oprawy typu LED wraz z wykonaniem pomiarów natężenia oświetlenia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45442100-8 - Roboty malarskie
45431000-7 - Kładzenie płytek
39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 685308,31 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 685308,31 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 685308,31 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Bauterm s.c. R. Jędrzejewski, Ł. Bugajczyk, M. Nowaczek
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5732853584
7.3.3) Ulica: Sosnowa 21
7.3.4) Miejscowość: Rudnik Wielki
7.3.5) Kod pocztowy: 42-260
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-08-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 685308,31 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-08-16SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
c.d. uzasadnienia faktycznego: Pierwotnie impreza ta miała się odbyć w Rosji, ale w związku z atakiem zbroj. Rosji na Ukrainę Międzynarodowa Organizacja Siatkarska (FIVB) odebrała Rosji organizację mistrzostw. Miasto Katowice nie miało zaplanowanej organizacji wydarzeń sport. tej rangi w tym terminie. Następna impreza sportowa tej rangi planowana była na styczeń 2023r. (Mistrzostwa Świata 2023 w Piłce Ręcznej Mężczyzn) i do tego czasu możliwe byłoby przeprow. procedury w trybie podstawowym. W dniu 14.04.2022 r. ogłoszona została decyzja o organizacji Mistrzostw w Polsce i Słowenii, a w dniu 3.06.2022 r. ogłoszono inf. o organizacji „fazy polskiej” w dwóch śląskich miastach: w Katowicach i w Gliwicach. W dniu 20.06 2022 r. Sekretarz Miasta Katowice poinformował Wydział Monitorowania Inwestycji o tym, że mecze będą rozgrywane w dniach od 26 sierpnia 2022r. do 11 września 2022r. na terenie M. Katowice w obiekcie katowickiego Spodka. Hala widowiskowo- Sportowa „SPODEK” nie była od dłuższego czasu modernizowana w zakresie pomieszczeń szatniowych dla zawodników i sędziów. Stan istniejących szatni przezn. do przeprowadzania zawodów sportowych prezentuje niski standard, łącznie z wyst. pleśniami i grzybami na ścianach, odpadającymi powłokami farb i tynków, niedziałającymi oczkami ustępowymi, i niedziałającymi prysznicami, a także przestarzałym i nieefektywnym oświetleniem. Zgodnie z obow. prawem budowlanym (Dz.U.2021.0.2351 t.j.- ustawa z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo Budowlane) i wydanym do niej aktem wykonawczym (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie - Dz.U.2022.0.1225 t.j.) przegrody w pomieszczeniach powinny uniemożliwiać zagrzybienie i rozwój grzybów pleśniowych. W związku z licznym zalaniami pomieszczeń, w wyniku przecieków z dachu, wystąpił nalot pleśniowy na powierzchni ścian, który należy koniecznie usunąć, zabezpieczyć chemicznie strukturę przegrody i nałożyć nową powłokę malarską. Dla organizacji imprezy rangi „mistrzowskiej” konieczne jest spełnienie wytycznych FIVB (Międzynarodowej Organizacji Piłki Siatkowej) jak i przygotowanie pomieszczeń szatniowych oraz sanitarnych dla przyjęcia najlepszych drużyn światowej siatkówki wraz z przygotowaniem pomieszczeń dla sędziów i obsługi technicznej zawodów. Minimalne wymagania FIVB to zagwarantowanie minimum czterech dużych szatni w dobrym stanie użyt. (o powierzchni minimum 30m2 każda) dla zespołów sportowych, z piętnastoma miejscami i szafkami dla zawodników i czterema prysznicami. Dla sędziów międzynarodowych potrzebne są dwie szatnie z podziałem na płeć oraz dwie szatnie dla pozostałych sędziów, sekretarzy i krajowych sędziów liniowych. Pozostałe trzy szatnie wymagające modernizacji konieczne są dla obsługi zawodów. Od pozyskania informacji o konieczności przeprow. modernizacji do rozpoczęcia zawodów pozostało zbyt mało czasu na przygotowanie postępowania i przeprowadzenie procedury w trybie podstawowym. Ponadto roboty budowlane mogą zostać wykonane wyłącznie w terminie pomiędzy zakończeniem organizacji Światowego Forum Miejskiego a terminem udostępnienia obiektu dla organizacji mistrzostw. W związku z powyższym należy stwierdzić, że przygotowanie i przeprowadzenie postępowania w trybie konkurencyjnym uniemożliwiłoby dostosowanie obiektu dla organizacji imprezy wg wytycznych FIVB. Z uwagi na powyższe uzasadnione jest zastosowanie w tym przypadku trybu z wolnej ręki. Zamówienie jest udzielane w imieniu i na rzecz Miasta Katowice (REGON: 276255387, adres: ul. Młyńska 4, 40-098 Katowice, województwo śląskie, Polska) przez Katowickie Inwestycje S.A.| 2022-08-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |