Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Lyski

GMINA LYSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00006755
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00006755/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-03 14:06
Lokalizacja
Lyski, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a288a15c-67be-4d7a-a5c4-702b1db27635
Identyfikator
6423190005
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadamiUsługi wywozu odpadówUsługi recyklingu odpadówUsuwanie i obróbka odpadówUsługi transportu odpadów

Wykonawcy

1 przyznane

WROCŁAWSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA ALBA SPÓŁKA AKCYJNAWrocław, PL · lot 0
615 625,92 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00006755 z dnia 2025-01-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Lyski

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LYSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258776

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dworcowa 1 A

1.5.2.) Miejscowość: Lyski

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-295

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: (32) 4300051

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@lyski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.lyski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a288a15c-67be-4d7a-a5c4-702b1db27635

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Lyski

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a288a15c-67be-4d7a-a5c4-702b1db27635

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00006755

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00682043

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320) dalej "ustawa Pzp" stanowi, że Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności tj. ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia.
W ramach prowadzonego postępowania po dokonaniu wyboru najkorzystniejszej oferty zostało złożone odwołanie co uniemożliwia Zamawiającemu podpisanie umowy o udzielenie zamówienia publicznego. Ze względu na ten fakt i mając na uwadze konieczność odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od mieszkańców gminy Zamawiający postanowił przeprowadzić zamówienie z wolnej ręki.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-8703360b-ba35-4415-b269-89ce3438957d

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.17.2024.RŚNL

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Odbieranie i zagospodarowanie następujących frakcji odpadów komunalnych bezpośrednio z nieruchomości na terenie gminy Lyski:
a. niesegregowanych (zmieszanych) w systemie pojemnikowym,
b. selektywnie zbieranych/ papier, szkło, tworzywa sztuczne i metale, bioodpady /w systemie workowo /pojemnikowym,
c. selektywnie zbieranych / żużle i popioły/w systemie pojemnikowym.
2) Przedłożenia Zamawiającej do akceptacji harmonogramu odbioru odpadów komunalnych.
3) Wyposażenie nieruchomości w worki do selektywnego zbierania (o poj. 120 l):
- papieru i makulatury (worek niebieski),
- szkła (worek zielony),
- tworzyw sztucznych, metali i opakowań wielomateriałowych (worek żółty).
4) Wyposażenia nieruchomości w pojemniki do gromadzenia bioodpadów.
5) Zorganizowanie dwa razy w miesiącu punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych (tzw. mobilnych) w wyznaczonych miejscach na terenie gminy Lyski.
6) Dostarczenia właścicielom nieruchomości harmonogramu odbioru odpadów i funkcjonowania punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik do projektowanych postanowień umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów

90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Wrocławskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania ALBA S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8960000026

7.3.3) Ulica: Szczecińska 5

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 54-517

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 615625,92 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-02 do 2025-02-28
2025-01-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi