„Kompleksowa termomodernizacja budynków Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie" realizowanych w systemie „zaprojektuj i wybuduj”

ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ WE WŁOSZCZOWIE - SZPITAL POWIATOWY IM. JANA PAWŁA II

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00317605
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00317605/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-24 10:52
Lokalizacja
Włoszczowa, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b46791c5-e5aa-11ec-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
6561855908
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi projektowania systemów zasilania energią elektrycznąPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty instalacyjne elektryczneRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneTynkowanieRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty malarskie i szklarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychIzolacja cieplnaRoboty w zakresie okładziny tynkowejInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty w zakresie stolarki budowlanejNakładanie powierzchni kryjącychRoboty remontowe i renowacyjneKomputerowy system sterującyPakiety oprogramowania do zarządzania systememInstalacyjne roboty elektrotechniczne

Wykonawcy

1 przyznane

GRUPA SZYMBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA JAWNAKłomnice, PL · lot 0
26 970 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00317605 z dnia 2022-08-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Kompleksowa termomodernizacja budynków Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie" realizowanych w systemie „zaprojektuj i wybuduj”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ WE WŁOSZCZOWIE - SZPITAL POWIATOWY IM. JANA PAWŁA II

1.3.) Oddział zamawiającego: Zespół Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000304295

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Żeromskiego 28

1.5.2.) Miejscowość: Włoszczowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 29-100

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: 41 3883877

1.5.8.) Numer faksu: 41 3883877

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zaopatrzenie@zozwloszczowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zozwloszczowa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zoz_wloszczowa

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Kompleksowa termomodernizacja budynków Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie" realizowanych w systemie „zaprojektuj i wybuduj”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b46791c5-e5aa-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00317605

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00018416/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Kompleksowa termomodernizacja budynków Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00202808/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 05/05/2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 19420849,59 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na termomodernizacji budynków, pn.: „Kompleksowa termomodernizacja budynków Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie" realizowanych w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:


1) opracowanie dokumentacji projektowej zawierającej projekty budowlane oraz wykonawcze w podziale na branże, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, harmonogram rzeczowo-finansowy na realizację robót budowlanych, szczegółowy harmonogram robót remontowo-budowlanych dla oddziałów szpitalnych przygotowany w porozumieniu z Zamawiającym uwzględniający między innymi czas rotacji pacjentów sal szpitalnych, jak również pomieszczeń administracyjnych, technicznych i obiektów towarzyszących;

2) wykonanie termomodernizacji budynków oraz pozostałych robót budowlanych
i instalacyjnych oparciu o dokumentację projektową opracowaną przez Wykonawcę robót, Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) oraz odpowiednie przepisy prawa;

3) wykonanie dokumentacji powykonawczej zawierającej obliczenia przedstawiające osiągnięcie zakładanych efektów energetycznych i ekologicznych;

4) uzyskanie wszelkich wymaganych badań, uzgodnień, pozwoleń, certyfikatów wynikających z wykonywanej dokumentacji projektowej oraz prowadzonych robót
w tym uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę;

5) przekazanie Zamawiającemu dokumentacji projektowej, przed przystąpieniem do wykonywania robót budowlanych;

6) prowadzenie nadzoru autorskiego przy realizacji zadania;

3. W zakresie Prac projektowych Wykonawca zobowiązany jest opracować:


1) projekt budowlany wraz z wszelkimi uzgodnieniami i uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę obejmujący: branże architektoniczną, branże konstrukcyjno-budowlaną, branżę elektryczną, branżę sanitarną, plan zagospodarowania terenu;
2)) projekt wykonawczy wraz z wszelkimi uzgodnieniami obejmujący: branżę architektoniczną, branżę konstrukcyjno-budowlaną, branżę elektryczną, branżę sanitarną, plan zagospodarowania terenu;
3) kosztorysy szczegółowe wszystkich branż;
4) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót;
5) szczegółowy harmonogram rzeczowo-finansowy;
6) szczegółowy harmonogram robót remontowo-budowlanych dla oddziałów szpitalnych przygotowany w porozumieniu z Zamawiającym uwzględniający miedzy innymi czas rotacji pacjentów z sal szpitalnych, jak również pomieszczeń administracyjnych, technicznych i obiektów towarzyszących;
7) dokumentacja projektowa powinna być dostarczona zamawiającemu w 5 egz w wersji papierowej i 2 egz na nośniku elektronicznym ( CD/DVD) lub innym nośniku elektronicznym np. pendrive. Pliki muszą być zamieszczone w wersjach edytowalnych w formatach np. (.dwg;dxf;doc;xls) oraz w formacje nieedytowalnym (.pdf).
8) wykonanie dokumentacji powykonawczej zawierającej obliczenia przedstawiające osiągnięcie zakładanych efektów energetycznych i ekologicznych. Wykonawca w ramach Zamówienia musi opracować dokumentację powykonawczą całości wykonanych robót, w tym również instrukcje obsługi i konserwacji na tyle szczegółowe, aby umożliwiały Zamawiającemu obsługę, konserwację, rozbieranie, ponowne składanie, regulacje i naprawy. Dokumentację powykonawczą Wykonawca przekaże Zamawiającemu w 4 egzemplarzach w wersji papierowej i 2 egz. na nośniku elektronicznym CD/DVD lub innym nośniku elektronicznym np. pendrive. Pliki muszą być zamieszczone w wersjach edytowalnych w formatach np. (.dwg ; .dxf ; .doc ; .xls) oraz w formacie nieedytowalnym (.pdf).
9) uzyskanie wszelkich wymaganych badań, uzgodnień, pozwoleń, certyfikatów wynikających z wykonywanej dokumentacji projektowej oraz prowadzonych robót w tym uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę. Dokumentację projektową Wykonawca ma obowiązek uzgodnić z wszelkimi gestorami sieci występujących na obszarze objętym opracowaniem. Zamawiający zobowiązany jest niezwłocznie po podpisaniu umowy do udzielenia Wykonawcy niezbędnego pełnomocnictwa do występowania w imieniu Zamawiającego w ww. sprawach.

4. Roboty budowlane w zakresie m.in :
- wykonanie robót budowlanych w oparciu o dokumentację projektową opracowaną przez Wykonawcę robót, Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) oraz odpowiednie przepisy prawa tj.: kompleksową termomodernizację 8 budynków Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włoszczowie im. Jana Pawła II zlokalizowanego przy ul. Żeromskiego 28 we Włoszczowie. Przewidziana termomodernizacja obejmuje obiekty: budynek główny, kotłownia, magazyn odpadów medycznych, portiernia, prosektorium, tlenownia, warsztaty, hydrofornia, modernizację istniejącego źródła ciepła (kompaktowego węzła cieplnego) poprzez montaż nowej pompy ciepła do celów przygotowania ciepłej wody użytkowej, modernizację lokalnej sieci ciepłowniczej, montaż gruntowej instalacji fotowoltaicznej, kompleksowej modernizacji sieci kanalizacyjnej
i wodociągowej.
5. Szczegółowy zakres przedmiotu umowy określa Program Funkcjonalno – Użytkowy, audyty energetyczne, opis przedmiotu zamówienia- załącznik 1A, przedmiar robót załączone do Specyfikacji Warunków Zamówienia. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45321000-3 - Izolacja cieplna

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

48151000-1 - Komputerowy system sterujący

48781000-6 - Pakiety oprogramowania do zarządzania systemem

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 26800000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 35485752,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 26970000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Grupa Szymbud sp. z o.o. Sp. j

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9492221756

7.3.3) Ulica: Częstochowska 2g

7.3.4) Miejscowość: Kłomnice

7.3.5) Kod pocztowy: 42-270

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Prace projektowe, roboty budowlane, roboty instalacyjne sanitarne i elektryczne

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-08-19

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 26970000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 22 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2022-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane