Dostawa oleju opałowego lekkiego w 2025 r.

Gmina Zakrzew

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00006881
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00006881/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-01-03 14:22
Lokalizacja
Zakrzew, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5626d8ac-15df-47da-a36d-7bb1bac6a879
Identyfikator
7962959318
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Olej opałowy

Wykonawcy

1 przyznane

EUROSPED PALIWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBytom, PL · lot 0
450 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00006881 z dnia 2025-01-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa oleju opałowego lekkiego w 2025 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zakrzew

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670224077

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zakrzew 51

1.5.2.) Miejscowość: Zakrzew

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-652

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zakrzew.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zakrzew.biuletyn.net/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1029879

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa oleju opałowego lekkiego w 2025 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5626d8ac-15df-47da-a36d-7bb1bac6a879

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00006881

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00575836/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa oleju opałowego lekkiego w 2025r.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00630616

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.23.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju opałowego lekkiego do:
- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Zakrzewie, Zakrzew 58D, 26-652 Zakrzew;
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Taczowskiej, Wola Taczowska 11B, 26-652 Zakrzew;
- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Dąbrówce Podłężnej, Dąbrówka Podłężna 29B, 26-652 Zakrzew;
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Zakrzewie im Jana Kochanowskiego - Szkoła Filialna w Mleczków, Mleczków ul. Szkolna 22, 26-652 Zakrzew
- Przedszkole Samorządowe w Zakrzewie, Zakrzew Kolonia 1, 26-652 Zakrzew
- Punkt Przedszkolny w Gulinie, Gulin 12, 26-652 Zakrzew
- Urząd Gminy w Zakrzewie, Zakrzew 51, 26-652 Zakrzew
- Muzeum Rycerstwa w Taczowie, Taczów 6a, 26-652 Zakrzew
2. Olej opałowy lekki musi być zgodny z polskimi normami (PN-C-96024) oraz Rozporządzeniem Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016 r. w sprawie wymagań jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe (Dz. U z 2016 poz. 2008), Rozporządzeniem Ministra Energii z dnia 1 marca 2017 r. w sprawie metod badania jakości lekkiego oleju opałowego, ciężkiego oleju opałowego oraz oleju do silników statków żeglugi śródlądowej (tj.: Dz.U. z 2017r. poz. 584), Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 11 września 2019 r. w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych (Dz. U. poz. 1822). ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne (t.j. Dz.U. 2021 poz. 716) i charakteryzować się następującymi parametrami:
1. gęstość w temp. 15oC 820 – 860 kg/m³
2. wartość opałowa min. 42,6 MJ/kg
3. temperatura zapłonu min. 56oC
4. zawartość siarki max. 0,1% m/m
5. lepkość kinematyczna w temp. 20 oC max. 6,00 mm2/s
6. zawartość zanieczyszczeń stałych max. 24 mg/kg
7. zawartość wody max. 200 mg/kg
8. barwa czerwona*
*Parametry znacznika oraz barwnika czerwonego zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2022 r. w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych (DZ. U. z 2022 r., poz. 2633).
Realizacja dostaw
1. Wykonawca będzie dostarczał olej opałowy do zbiorników kotłowni olejowych Zamawiającego zgodnie z w/w lokalizacjami.
2. Dostawy będą realizowane przez okres 12 miesięcy tj. od 01.01.2025 r. do dnia 31.12.2025 roku.
3. Maksymalna ilość oleju opałowego wynosi do 120000,00 litrów. Minimalna ilość, do której Zamawiający może ograniczyć zakres zamówienia wynosi 70000,00 litrów. Zużycie oleju podane jest szacunkowe i służy jedynie do określenia ceny oferty. Wielkość zamówienia może być mniejsza (również w poszczególnych punktach odbioru) w zależności od potrzeb Zamawiającego i ceny dostarczanego oleju opałowego.
4. Dostawy oleju będą realizowane sukcesywnie stosownie do potrzeb Zamawiającego, każdorazowo na wniosek – zlecenie zapotrzebowania określające ilość oleju opałowego, przekazany drogą elektroniczną przez w/w jednostki.
5. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji dostawy w terminie do 2 (dwóch) dni roboczych od otrzymania wniosku od Zamawiającego. Przez pojęcie „dni robocze” należy rozumieć dni od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
6. W przypadku niewykonania dostawy oleju opałowego w terminie określonym w pkt 5, Zamawiający, po uprzednim wezwaniu Wykonawcy do dostarczenia przedmiotu dostawy w terminie jednego dnia roboczego, zastrzega sobie prawo zakupu oleju opałowego u innego dostawcy, na koszt i ryzyko Wykonawcy.
7. W przypadku dostarczenia nieodpowiedniej ilości oleju opałowego niż zamówiona przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest, na swój koszt i ryzyko, uzupełnić braki w terminie jednego dnia roboczego od terminu pierwotnej dostawy. Nieuzupełnienie braków w wyznaczonym terminie będzie traktowane jako nieterminowa realizacja dostawy.
8. Olej opałowy dostarczany będzie transportem Wykonawcy, na jego koszt i ryzyko, do lokalizacji wskazanych przez Zamawiającego w dni robocze, w godzinach od 8:00 do 14:00. Koszt załadunku
i rozładunku obciążają Wykonawcę.

Sprzęt i transport
1. Olej opałowy dostarczany będzie w cysternach samochodowych zgodnie z przepisami dotyczącymi przewozów i oznaczonych odpowiednimi tablicami informacyjnymi z numerami identyfikacyjnymi niebezpieczeństwa i materiału.
2. Cysterny muszą być wyposażone w legalizowane przepływomierze, układ pomiarowo – wydawczy z możliwością wydruku pomiaru oraz wąż do tankowania o długości umożliwiającej swobodne przepompowanie paliwa do zbiornika. Zamawiający ma prawo kontrolowania plomb i cech legalizacyjnych licznika. Na żądanie Zamawiającego kierowca cysterny musi okazać aktualne świadectwo legalizacji urządzenia.
3. Transport oleju opałowego winien spełniać wymogi odpowiednich przepisów bezpieczeństwa pożarowego, ruchu drogowego oraz ochrony środowiska.

Obmiar i odbiór dostaw.
1. Jednostką rozliczeniową jest 1 litr dostarczonego do zbiorników kotłowni oleju opałowego lekkiego, mierzony wg aparatury pomiarowej cysterny w temperaturze nalewu.
2. Pomiar i ilość dostarczonego oleju opałowego odbywać się będzie legalizowanym licznikiem w temperaturze referencyjnej 15˚C na cysternie dowożącej olej opałowy, co będzie potwierdzone wydrukiem z urządzenia cysterny.
3. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia przy każdej dostawie czytelnej kopii świadectwa jakości oleju opałowego (atestu) potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę oraz dowodu wydania na dostarczony olej opałowy.

Płatności:
1. Przedmiot zamówienia obejmuje również transport, załadunek i rozładunek oleju na koszt Wykonawcy. Przedmiot zamówienia będzie przewożony transportem Wykonawcy.
2. Wymagany termin płatności 30 dni od dnia złożenia faktury.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3,75 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4,01 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3,75 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EUROSPEED PALIWA Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6262859519

7.3.3) Ulica: Dworska 6

7.3.4) Miejscowość: Bytom

7.3.5) Kod pocztowy: 41-902

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 450000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-31
2025-01-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy