Sukcesywne dostawy lekkiego oleju opałowego w roku 2025 dla potrzeb Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Zubrzycy Górnej

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. MARII KONOPNICKIEJ W ZUBRZYCY GÓRNEJ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00006951
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00006951/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-01-03 14:32
Lokalizacja
Zubrzyca Górna, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7830b460-a34b-45e3-afb5-71157aab78cd
Identyfikator
7352788025
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Olej opałowy

Wykonawcy

1 przyznane

EDEN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄCZARNY DUNAJEC, PL · lot 0
123 787,2 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00006951 z dnia 2025-01-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywne dostawy lekkiego oleju opałowego w roku 2025 dla potrzeb Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Zubrzycy Górnej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. MARII KONOPNICKIEJ W ZUBRZYCY GÓRNEJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 490548860

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ZUBRZYCA GÓRNA 482

1.5.2.) Miejscowość: Zubrzyca Górna

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-484

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.7.) Numer telefonu: 182852716

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gimzubrzyca@poczta.onet.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sp2zg.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7830b460-a34b-45e3-afb5-71157aab78cd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywne dostawy lekkiego oleju opałowego w roku 2025 dla potrzeb Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Zubrzycy Górnej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7830b460-a34b-45e3-afb5-71157aab78cd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00006951

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00047653/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Sukcesywne dostawy lekkiego oleju opałowego w roku 2025 dla potrzeb Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Zubrzycy Górnej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00620172

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SP2ZG.26.1.3.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 128000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy lekkiego oleju opałowego w ilości szacunkowej 32000 litrów w roku 2025 dla potrzeb Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Zubrzycy Górnej.
2. Przedmiot umowy powinien odpowiadać parametrom zgodnym z normami i przepisami obowiązującymi przy zakupie oleju opałowego. Wykonawca zobowiązuje się na dostarczenie przedmiotu zamówienia własnym transportem i na swój koszt do Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Zubrzycy Górnej.
3. Umowy dostawy oleju opałowego zawarte na okres od 1 stycznia 2025 roku do dnia 31 grudnia 2025 roku.
4. Lekki olej opałowy musi charakteryzować się następującymi parametrami fizyko-chemicznymi:
 gęstość w temperaturze 15 C, nie wyższa niż 0,860 g/ml
 temperatura zapłonu, nie niższa niż 56 o C
 lepkość kinematyczna w temperaturze 20oC, nie większa niż 6,00 mm2/s
 skład frakcyjny:
1) do 250oC destyluje nie więcej niż 65%/V/V
2) do 350oC destyluje nie mniej niż 85%/V/V
 zawartość siarki nie więcej niż 0,10%/m/m
 pozostałość po koksowaniu w 10% pozostałości
 destylacyjnej, nie większa niż 0,3%/m/m
 pozostałość po spopieleniu nie większa niż 0,01%/m/m
 zawartość wody nie większa niż 200 mg/kg
 zawartość stałych ciał obcych nie większa niż 24 mg/kg
 wartość opałowa nie niższa niż 42,6 MJ/kg
 temperatura płynięcia nie wyższa niż -20oC

5. Zapotrzebowanie na olej opałowy przedstawia się następująco (harmonogram dostaw):
Zbiornik 16000 litrów
Razem: 32000 litrów
12 000 l luty
10 000 l wrzesień
10 000 l grudzień
6. Całkowita dostawa szacowana jest na 32000 litrów oleju opałowego lekkiego. Określona przez Zamawiającego ilość oleju opałowego jest wartością szacunkową ustaloną dla okresu obowiązywania umowy wg zużycia opału w poprzednim roku budżetowym i zgłoszonym zapotrzebowaniem jednostek. Określenie powyższej ilości oleju są szacunkowe. Zamawiający będzie każdorazowo określał wielkości danej partii materiału. Zamawiający ma prawo zmienić ilości oleju w stosunku do ilości określonych w postępowaniu przetargowym. Faktyczna ilość zakupionego oleju będzie uzależniona od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia lub zwiększenia zakresu ilościowego dostaw oleju w granicach 20 % w stosunku do ilości wykazanej w rozdziale 1 niniejszej SWZ (dla każdej jednostki odrębnie). Nie może to stanowić podstawy do wnoszenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń. Zamawiający
dopuszcza w sytuacji zmiany źródła ogrzewania (przejście na ogrzewanie gazowe) niewykonanie zamówienia do 80% ilości wskazanych powyżej w rozdziale 1 niniejszej SWZ. W przypadku nie wykorzystania w okresie trwania umowy ilości towaru określonego w rozdziale 1 niniejszej SWZ Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu
7. Dostawa oleju opałowego lekkiego podzielona będzie na sukcesywne dostawy według potrzeb Zamawiających w okresie od dnia 01.01.2025 roku do dnia 31.12.2025 roku.
8. Wykonawca wraz z dostawą przedłoży dokument potwierdzający pochodzenie i jakość dostarczonego oleju opałowego. Olej opałowy lekki musi spełniać wymagania jakościowe dot. zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 1 grudnia 2016 roku (Dz. U. z 2016 poz. 2008) oraz odpowiednio normy PN-C-96024:2011. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za szkody wynikłe z dostarczenia produktu niezgodnego z obowiązująca Polską Normą.
10. Dostarczony olej opałowy musi posiadać świadectwo jakości i musi posiadać parametry nie gorsze niż wskazane w Ustawie z dnia 19 lipca 2019 roku o zmianie ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1556 ze zm.) i przepisach wykonawczych (m.in. Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 roku w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2023 poz.1314 ze zm.). Parametry jakościowe zgodne z normą PN-C-96024:2011 w temperaturze referencyjnej 15oC. Stosownie do Rozporządzenia Ministra Aktywów Państwowych z dnia 27 listopada 2019 roku w sprawie szczegółowego wykazu paliw ciekłych, których wytwarzanie, magazynowanie lub przeładunek, przesyłanie lub dystrybucja, obrót, w tym obrót z zagranicą, wymaga koncesji oraz których przywóz wymaga wpisu do rejestru podmiotów przywożących ( Dz. U. z 2021 poz. 2336 ze zm.) kody CN dla lekkiego oleju opałowego: 2710 19 46, 2710 19 47, 2710 20 15, 2710 20 17.
9. Stosowne oświadczenia o przeznaczeniu oleju opałowego do celów grzewczych, o których mowa w przepisach ustawy z dnia 6 grudnia 2008 roku o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2023 poz. 1542 ze zm.) będą przekazywane Wykonawcy przez Zamawiającego, najpóźniej w dniu dostawy i odbioru paliwa. Oświadczenia te składane będą przez osoby wskazane w umowie.
10. Wykonawca dostarczać będzie olej opałowy, w temperaturze rzeczywistej, autocysterną wyposażoną w urządzenie do pomiaru paliw z aktualnym świadectwem legalizacji urządzenia pomiarowego. Dostarczanie oleju opałowego powinno odbywać się zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zmianie ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1556 ze zm.). Dostawa oleju opałowego do szkoły odbywać się będzie każdorazowo na podstawie pisemnych, elektronicznych zamówień składanych przez dyrektora szkoły. Ilość oleju jest ilością szacunkową i może ulec zmniejszeniu lub zwiększeniu ze względu na potrzeby Zamawiającego.
11. W przypadku wątpliwości, co do jakości oleju opałowego Zamawiający zleci wykonanie badań oleju w uprawnionym laboratorium. W razie stwierdzenia niezgodności z obowiązującymi normami, kosztami badania laboratoryjnego zostanie obciążony Wykonawca dostawy oleju opałowego.
12. W przypadku gdyby dostarczony olej nie posiadał właściwości określonych w § 1 ust. 5 Wykonawca pokryje koszty związane z usunięciem ewentualnej awarii systemu ogrzewania zasilanego tym olejem opałowym, w tym także wszelkie koszty związane z oczyszczeniem systemu ogrzewania.
13. W przypadkach określonych w ust. 15 i 16 Wykonawca zobowiązuje się dokonać wymiany wadliwego oleju na wolny od wad, bez dodatkowego wynagrodzenia.
14. Dostawa oleju opałowego do szkół odbywać się będzie każdorazowo na podstawie elektronicznych zamówień składanych przez dyrektora szkoły. Ilość oleju jest ilością szacunkową i może ulec zmniejszeniu lub zwiększeniu ze względu na potrzeby Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 123787,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 123787,20 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 123787,20 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EDEN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7352895198

7.3.3) Ulica: KOLEJOWA

7.3.4) Miejscowość: CZARNY DUNAJEC

7.3.5) Kod pocztowy: 34-700

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 123787,20 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-31
2025-01-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy