„Kompleksowa termomodernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Miejskiej Lubań, Gminy Gromadka, Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz Powiatu Lwóweckiego” – postępowanie IV
Gmina i Miasto Lwówek Śląski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00319019
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00319019/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-25 08:32
- Lokalizacja
- Lwówek Śląski, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d406523e-d0fd-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 6161003030
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00319019 z dnia 2022-08-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Kompleksowa termomodernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Miejskiej Lubań, Gminy Gromadka, Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz Powiatu Lwóweckiego” – postępowanie IV
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina i Miasto Lwówek Śląski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000530643
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Wojska Polskiego 25A
1.5.2.) Miejscowość: Lwówek Śląski
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-600
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@lwowekslaski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lwowekslaski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/lwowekslaski1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Kompleksowa termomodernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Miejskiej Lubań, Gminy Gromadka, Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz Powiatu Lwóweckiego” – postępowanie IV2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d406523e-d0fd-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00319019
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00039112/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Kompleksowa termomodernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Miejskiej Lubań, Gminy Gromadka, Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz Powiatu Lwóweckiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00155479/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IN.271.35.2022.AM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1: Budynek A:- modernizacja instalacji c.o. w następującym zakresie: wymiana instalacji c.o. – nowe grzejniki wraz z zaworami
termostatycznymi jako element systemu zarządzania energią – 110 szt.,
- ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem (jako dodatkowe prace uwzględniono ocieplenie fundamentów wraz z
wykonaniem hydroizolacji oraz prac odtworzeniowych) o współczynniku ciepła λ=0,032 W/(m*K), o grubości 14 cm,
- ocieplenie stropodachu/stropu poddasza warstwą wełny mineralnej położonej na istniejącej konstrukcji o wspólczynniku
ciepła λ=0,039 W/(m*K)), o grubości 24 cm,
- ocieplenie stropodachu warstwą styropapy położonej na istniejącej konstrukcji (o współczynniku przewodzenia ciepła
λ=0,039 W/(m*K)), o grubości 24 cm,
- ocieplenie stropodachu warstwą styropapy położonej na istniejącej konstrukcji (o współczynniku przewodzenia ciepła
λ=0,038 W/(m*K)), o grubości 22 cm,
- wymiana istniejących okien na nowe o współczynniku przenikania ciepła U = 0,9 W/m2k wraz z nawiewnikami
ciśnieniowymi,
- wymiana drzwi zewnętrznych na nowe o współczynniku przenikania ciepła U = 1,3 W/m2K,
- wymiana istniejącego oświetlenia wbudowanego na nowe w technologii LED wraz z wymianą instalacji elektrycznej, - montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 8,58 kW.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
4.5.5.) Wartość części: 1497244,14 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2: Budynek B:- modernizacja instalacji c.o. w następującym zakresie: wymiana instalacji c.o.
- nowe grzejniki wraz z zaworami termostatycznymi jako element systemu zarządzania energią - 35 szt.
- ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem (o współczynniku przewodzenia ciepła λ = 0,032 W/(m*K)),
o grubości 14 cm, metodą bezspoinową, wykończenie tynkiem. (jako dodatkowe prace uwzględniono ocieplenie
fundamentów wraz z wykonaniem hydroizolacji,
- ocieplenie stropodachu warstwą styropapy położonej na istniejącej konstrukcji (o współczynniku przewodzenia ciepła λ=
0,038 W/(m K)), o grubości 24 cm,
- wymiana istniejących okien na nowe o współczynniku przenikania ciepła U = 0,9 W/m2K wraz z nawiewnikami
ciśnieniowymi,
- wymiana drzwi zewnętrznych na nowe o współczynniku przenikania ciepła U = 1,3 W/m2K,
- wymiana istniejącego oświetlenia wbudowanego na nowe w technologii LED,
- montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 8,58 kW.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
4.5.5.) Wartość części: 764234,21 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 3: Budynek C:- modernizacja instalacji c.o. w następującym zakresie: wymiana instalacji c.o. - nowe grzejniki wraz z zaworami
termostatycznymi jako element systemu zarządzania energią - 90 szt.,
- ocieplenie ścian zewnętrznych styropianem (o współczynniki przewodzenia ciepła λ= 0,031 W/(mK)), o grubości 12 cm,
- ocieplenie stropu poddasza warstwą wełny mineralnej położonej na istniejącej konstrukcji (o współczynniku przewodzenia
ciepła λ= 0,039 W/(m K)), o grubości 24 cm,
- ocieplenie stropodachu warstwą styropapy położonej na istniejącej konstrukcji (o współczynniku przewodzenia ciepła λ=
0,038 W/(m K)), o grubości 22 cm,
- wymiana istniejących okien na nowe o współczynniku przenikania ciepła U = 0,9 W/m2K wraz z nawiewnikami
ciśnieniowymi,
- wymiana drzwi zewnętrznych na nowe o współczynniku przenikania ciepła U = 1,3 W/m2K,
- wymiana istniejącego oświetlenia wbudowanego na nowe w technologii LED,
- prace dotyczące instalacji elektrycznej, tj. niezbędne naprawy instalacji odgromowej, demontaż istniejącej instalacji w
zakresie koniecznym do montażu paneli fotowoltaicznych oraz wykonania termomodernizacji ścian, wykonanie instalacji
odgromowej, prace w przyziemiu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
4.5.5.) Wartość części: 959363,96 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W niniejszym postępowaniu do upływu terminu wyznaczonego na składanie ofert, tj. do dnia 02.06.2022 r. do godz. 10:00, nie złożono oferty dla Części 1 postępowania.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1210000,20 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1210000,20 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1210000,20 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Twins Elżbieta Lemańczyk
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlane OPTIM-BUD Maciej Lemańczyk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5992881258
7.3.3) Ulica: Srebrzysta 3
7.3.4) Miejscowość: Kłodawa
7.3.5) Kod pocztowy: 66-415
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Roboty dociepleniowe, wymiana stolarki zewnętrznej, wykonanie instalacji fotowoltaicznej - łącznie do 80%. Podwykonawca jeszcze nieznany.
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-08-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1210000,20 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W niniejszym postępowaniu do upływu terminu wyznaczonego na składanie ofert, tj. do dnia 02.06.2022 r. do godz. 10:00, nie złożono oferty dla Części 3 postępowania.
| 2022-08-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |