Dostawa oleju opałowego lekkiego do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Małdytach
SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W MAŁDYTACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00006995
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00006995/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-01-03 14:37
- Lokalizacja
- Małdyty, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e6ff438d-ecdd-4f8e-a70f-7647da0d23d0
- Identyfikator
- 7411872952
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00006995 z dnia 2025-01-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa oleju opałowego lekkiego do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Małdytach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SZKOŁA PODSTAWOWA IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W MAŁDYTACH
1.3.) Oddział zamawiającego: SP MAŁDYTY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000676720
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kopernika 13C
1.5.2.) Miejscowość: Małdyty
1.5.3.) Kod pocztowy: 14-330
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: spmaldyty@wp.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://spmaldyty.edupage.org
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e6ff438d-ecdd-4f8e-a70f-7647da0d23d01.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa oleju opałowego lekkiego do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Małdytach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e6ff438d-ecdd-4f8e-a70f-7647da0d23d0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00006995
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00544388/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa oleju opałowego lekkiego do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Małdytach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00618578
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SPM.271.1.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju opałowego lekkiego przeznaczonego do celów grzewczych dla Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Małdytach, przy ul Kopernika 13c 14-330 Małdyty spełniającego wymagania normy PN-C-96024:2011 dla gatunku L-1, według rzeczywistych potrzeb zamawiającego ilości szacunkowej 40 000 litrów.
2. Punkt poboru: Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Małdytach 14-330 Małdyty ul. Kopernika 13c.
3. Minimalne parametry oleju w temperaturze referencyjnej:
• wartość opałowa nie niższa niż – 42,6 MJ/kg
• gęstość w temperaturze 15ºC nie wyższa niż – 860,0 kg/m³
• lepkość kinematyczna w temperaturze 20ºC nie większa niż –
6,00mm²/s,
• temperatura zapłonu nie niższa niż – 56ºC
• temperatura płynięcia nie wyższa niż – (-20ºC)
• pozostałość po spopieleniu max 0,01% (m/m)
• zawartość siarki nie więcej niż 0,10% (m/m)
• zawartość wody nie większa niż 200 mg/kg
• barwa czerwona
4. Dostawy będą odbywać się sukcesywnie w ciągu 2 dni roboczych w i ilościach zgodnych z potrzebami zamawiającego w
jednorazowych dostawach po ok. 5 000 litrów.
5. Zlecenia dostawy będą składane w formie telefonicznej, lub za pomocą poczty elektronicznej w dniach i godzinach pracy
jednostki od 7:00 do 15:00.
6. Faktyczna ilość realizowanych dostaw będzie zależna od potrzeb zamawiającego. Ilość oleju opałowego w okresie trwania umowy nie jest możliwa do określenia w sposób ścisły, gdyż zależna jest od warunków meteorologicznych,
niezależnych od zamawiającego.
7. Ilości wskazane w SWZ są wielkościami szacunkowymi, ustalonymi na podstawie zużycia w poprzednich okresach. Ilości
te przyjęte będą do wyceny i porównania ofert oraz wyboru oferty najkorzystniejszej.
8. Zamawiający zastrzega, iż umowa realizowana będzie zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem, do wysokości
zabezpieczonych w umowie środków, a wykonawcy nie przysługuje roszczenie względem Zamawiającego z tytułu
niezrealizowanych dostaw albo podstawy do odmowy realizacji dostaw.
9. Dostawy realizowane będą własnym transportem wykonawcy na jego koszt i ryzyko specjalistycznym pojazdem
transportowym wyposażonym w legalizowany układ do pomiaru ilościowego oleju opałowego lekkiego.
10. Rozładunek oleju opałowego z autocysterny do zbiornika odbywać się będzie przy zastosowaniu pompy przy
autocysternie.
11. Transport paliwa winien spełniać wymogi odpowiednich przepisów bezpieczeństwa pożarowego, ruchu drogowego oraz
ochrony środowiska.
12. Odbiór oleju odbywać się będzie przez osobę reprezentującą zamawiającego, zgodnie z odczytem urządzeń
pomiarowych posiadających aktualną legalizację zainstalowanych na jednostkach dostawczych wykonawcy na podstawie
wystawionego dokumentu dostawy.
13. Jednostką rozliczeniową będzie 1 m3 dostarczonego oleju opałowego do zbiorników kotłowni Zamawiającego mierzony
wg. aparatury pomiarowej cysterny w temperaturze nalewu.
14. Do każdej dostawy oleju opałowego wykonawca dostarczy aktualne świadectwo jakości lub inny dokument
potwierdzający, że oferowane paliwo spełnia wymagania zamawiającego, a jego parametry fizyczne, chemiczne oraz
cieplne będą równe, bądź lepsze niż wymienione wyżej.
15. W przypadku wątpliwości, co do jakości dostarczonego oleju opałowego – Zamawiający zastrzega sobie prawo pobrania
w obecności osoby, która dostarczyła produkt, próbki oleju opałowego i skierowanie jej do badania do wybranego przez
siebie laboratorium na koszt Wykonawcy.
16. W przypadku wystąpienia szkody w instalacji grzewczej Zamawiającego wynikłej i udowodnionej z winy złej jakości oleju,
Wykonawca pokryje koszty napraw.
17. Wykonawca zobowiązany jest do wypełniania obowiązków wynikających z ustawy z dnia 9 marca 2017 r. o systemie
monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi (Dz. U z 2023 r. poz.104) w
szczególności do rejestracji umowy na dostawę oleju opałowego do zamawiającego, rejestracji zgłoszeń dostaw w
systemie, monitorowania przewozu towarów.
18. Standardy jakościowe:
Przedmiot zamówienia jest powszechnie dostępnym towarem oferowanym przez liczne podmioty i posiada ustalone
wymagania jakościowe tj. konkretne i typowe cechy określające ten przedmiot zamówienia. Standardy jakościowe oleju
opałowego są ustalone i znormalizowane. Każdy z dostawców musi zapewnić parametry oleju opałowego zgodne z normą
PN-C-96024:2011 oraz ustawą Prawo Energetyczne i rozporządzeniami wykonawczymi do niej aby uzyskać koncesję na
obrót paliwami ciekłymi.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 161676,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 180121,20 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 161676,80 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Boss19 Spółka z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 511450911
7.3.3) Ulica: Młodkowskiego 40A
7.3.4) Miejscowość: Mrągowo
7.3.5) Kod pocztowy: 11-700
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-19
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 161676,80 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-02 do 2025-12-31| 2025-01-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |