Przebudowa drogi gminnej nr 347014T w miejscowości Osiny – III etap

GMINA MIRZEC

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00319908
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00319908/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-25 12:25
Lokalizacja
Mirzec, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7b40931e-0297-11ed-8000-d680d39e541a
Identyfikator
6642135093
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneInstalowanie znaków drogowychRoboty drogoweRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00319908 z dnia 2022-08-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 347014T w miejscowości Osiny – III etap

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIRZEC

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010330

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mirzec Stary 9

1.5.2.) Miejscowość: Mirzec

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-220

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: 41 2767170

1.5.8.) Numer faksu: 412767190

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mirzec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mirzec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://ugmirzec.sisco.info/ oraz https://miniportal.uzp.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej nr 347014T w miejscowości Osiny – III etap

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7b40931e-0297-11ed-8000-d680d39e541a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00319908

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00026204/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa drogi gminnej nr 347014 T w miejscowości Osiny – III etap

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00253151/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IN.271.35.2022.SP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 4399929,24 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 347014T w miejscowości Osiny – III etap” na odcinku od km 0+000 do km 1+309. Realizacja zadania dofinansowana jest w ramach Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

2. Zakres robót obejmuje wykonanie:
• przebudowa drogi gminnej nr 3470014 T w miejscowości Osiny na długości 1 309 mb,
• roboty przygotowawcze,
• roboty ziemne,
• wykonanie podbudowy,
• budowa chodnika z kostki brukowej,
• budowa przepustów oraz zjazdów indywidualnych,
• nawierzchnia o szerokości 5,0 mb z masy bitumicznej,
• odwodnienie korpusu drogowego,
• inne roboty i organizacja ruchu.
3. Szczegółowy zakres rzeczowy robót przedstawiony został w:
• projekcie budowlanym,
• Szczegółowa Specyfikacja Techniczna,
• przedmiarze robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233140-2 - Roboty drogowe

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

UZASADNIENIE PRAWNE
Zgodnie z art.255 ust.3 ustawy Pzp cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą cenę przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że Zamawiający może zwiększyć te kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.
UZASADNIENIE FAKTYCZNE
W dniu 28.07.2022 r. o godz. 10:30 Komisja przetargowa dokonała otwarcia ofert na realizacje zadnia pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 347014T w miejscowości Osiny – III etap”. Na dzień składania ofert tj. do dnia 28.07.2022 r. do godz. 10:00 wpłynęło pięć ofert od Wykonawców. W wyniku weryfikacji ustalono, iż kwota oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zadania. Ponadto Zamawiający informuje, iż nie może zwiększyć kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, dlatego też postępowanie przetargowe zostaje unieważnione z powodu braku wystarczających środków na sfinansowanie przedmiotowego zadania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5279112,47

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5880525,33 PLN

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zadanie dofinansowane jest w ramach: Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych
2022-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane