„Zagospodarowanie rynku w Wielkich Oczach poprzez budowę małej architektury”
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W WIELKICH OCZACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00322648
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00322648/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-29 07:47
- Lokalizacja
- Wielkie Oczy, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3d20aac0-12f2-11ed-acbd-46d0480cd9c4
- Identyfikator
- 7931540937
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00322648 z dnia 2022-08-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Zagospodarowanie rynku w Wielkich Oczach poprzez budowę małej architektury”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W WIELKICH OCZACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 651432882
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Leśna 1
1.5.2.) Miejscowość: Wielkie Oczy
1.5.3.) Kod pocztowy: 37-627
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski
1.5.7.) Numer telefonu: 16 307 12 74
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wielkieoczy.info.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wielkieoczy.info.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
epzp.wielkieoczy.info.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
stowarzyszenie
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
ochrona przeciwpożarowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Zagospodarowanie rynku w Wielkich Oczach poprzez budowę małej architektury”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3d20aac0-12f2-11ed-acbd-46d0480cd9c4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00322648
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00248250/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 „Zagospodarowanie rynku w Wielkich Oczach poprzez budowę małej architektury”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Inwestycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00289091/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 271.2.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 228820,45 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Cześć 1. Budowa wiaty.Część 1. zamówienia obejmuje:
- budowę wiaty konstrukcji drewnianej,
- wykonanie podestu z kostki brukowej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212140-9 - Obiekty rekreacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
34928210-3 - Wiaty drewniane
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45212140-9 - Obiekty rekreacyjne
4.5.5.) Wartość części: 21753,33 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2. Utwardzenie placu i wykonanie elementów małej architektury.Część 2. zamówienia obejmuje:
Roboty budowlane w szczególności obejmują:
- wykonanie utwardzenia miejsc parkingowych i alejek kostką betonową,
- budowę fontanny,
- dostawę i montaż latarni
- dostawę i montaż ławek i koszy ma śmieci.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212140-9 - Obiekty rekreacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45212140-9 - Obiekty rekreacyjne
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
4.5.5.) Wartość części: 228820,45 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający odrzucił ofertę wykonawcy:
- Grzegorz Strojny STRO-BUD, Łukawiec 244, 37-626 Łukawiec, NIP: 7931076807.
Uzasadnienie:
Zamawiający w Specyfikacji Warunków Zamówienia, w rozdz. XIX „Opis kryteriów oceny ofert, wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert” w pkt 3 ppkt 3 dotyczącego pozacenowego kryterium oceny ofert – okresu gwarancji - zamieścił zapis: „Zamawiający określa minimalną oraz maksymalną długość okresu gwarancji na prawidłowo wykonany przedmiot zamówienia, w przedziale od 36 miesięcy do 60 miesięcy, liczonego od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego. Gwarancja jakości obejmuje wszelkie wady fizyczne przedmiotu Umowy powstałe z przyczyn tkwiących w przedmiocie Umowy. W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę długości gwarancji krótszego niż 3 lata, Zamawiający ofertę odrzuci”. Podobny zapis zamieszczono we wzorze formularza ofertowego: „Zamawiający określa minimalną oraz maksymalną długość okresu gwarancji, w przedziale od 36 do 60 miesięcy. W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę długości gwarancji krótszego niż 36 miesięcy, Zamawiający ofertę odrzuci”. Wykonawca Grzegorz Strojny STRO-BUD, Łukawiec 244, 37-626 Łukawiec,
NIP: 7931076807 zaoferował okres gwarancji wynoszący 12 miesięcy.
Mając powyższe na uwadze Zamawiający odrzucił ofertę w/w wykonawcy ze względu na zaistnienie przesłanki art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, który brzmi: „Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli: (…) 5) jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia …”.
Cena oferty konsorcjum: BUDOWNICTWO NOWAK Sp.k., Michałówka 98, 37-550 Radymno,
NIP: 7922306811; BUDOWNICTWO Igor Nowak, Michałówka 98, 37-550 Radymno,
NIP: 7921020001, przekroczyła kwotę przeznaczoną na sfinansowanie części 1. zamówienia.
Ze względu na zaistniałą sytuację, Zamawiający unieważnił część 1. przedmiotowego postępowania w związku z zaistnieniem przesłanki, o której mowa w art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp, który brzmi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: (…) 3 cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty…”. Weryfikacja możliwości finansowych Zamawiającego wykazała, że na chwilę obecną nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający odrzucił ofertę wykonawcy:
- Grzegorz Strojny STRO-BUD, Łukawiec 244, 37-626 Łukawiec, NIP: 7931076807.
Uzasadnienie:
Zamawiający w Specyfikacji Warunków Zamówienia, w rozdz. XIX „Opis kryteriów oceny ofert, wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert” w pkt 3 ppkt 3 dotyczącego pozacenowego kryterium oceny ofert – okresu gwarancji - zamieścił zapis: „Zamawiający określa minimalną oraz maksymalną długość okresu gwarancji na prawidłowo wykonany przedmiot zamówienia, w przedziale od 36 miesięcy do 60 miesięcy, liczonego od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego. Gwarancja jakości obejmuje wszelkie wady fizyczne przedmiotu Umowy powstałe z przyczyn tkwiących w przedmiocie Umowy. W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę długości gwarancji krótszego niż 3 lata, Zamawiający ofertę odrzuci”. Podobny zapis zamieszczono we wzorze formularza ofertowego: „Zamawiający określa minimalną oraz maksymalną długość okresu gwarancji, w przedziale od 36 do 60 miesięcy. W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę długości gwarancji krótszego niż 36 miesięcy, Zamawiający ofertę odrzuci”. Wykonawca Grzegorz Strojny STRO-BUD, Łukawiec 244, 37-626 Łukawiec,
NIP: 7931076807 zaoferował okres gwarancji wynoszący 12 miesięcy.
Mając powyższe na uwadze Komisja Przetargowa proponuje odrzucić ofertę w/w wykonawcy ze względu na zaistnienie przesłanki art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, który brzmi: „Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli: (…)5) jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia …”.
Ze względu na zaistniałą sytuację, Zamawiający unieważnił część 2. przedmiotowego postępowania w związku z zaistnieniem przesłanki, o której mowa w art. 255 pkt. 2 ustawy Pzp, który brzmi: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: (…) 2) wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu…”.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2022-08-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |