Opracowanie dok. proj. oraz wyk robót bud. dla zad. pn.: Rozbudowa i przebudowa drogi gminnej nr 107605 R w Czarnej Sędz. od skrzyż. z drogą woj. nr 987 do drogi powiatowej nr 1330 R w Boreczku (II).

Gmina Sędziszów Małopolski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00323258
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00323258/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-08-29 11:44
Lokalizacja
Sędziszów Małopolski, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fc63f4ce-08c2-11ed-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
8181584373
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi inżynieryjnePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00323258 z dnia 2022-08-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Opracowanie dok. proj. oraz wyk robót bud. dla zad. pn.: Rozbudowa i przebudowa drogi gminnej nr 107605 R w Czarnej Sędz. od skrzyż. z drogą woj. nr 987 do drogi powiatowej nr 1330 R w Boreczku (II).

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sędziszów Małopolski

1.3.) Oddział zamawiającego: Referat Programów Pomocowych i Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581979

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Sędziszów Małopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-120

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@sedziszow-mlp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sedziszow-mlp.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/sedziszowmalopolski/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dok. proj. oraz wyk robót bud. dla zad. pn.: Rozbudowa i przebudowa drogi gminnej nr 107605 R w Czarnej Sędz. od skrzyż. z drogą woj. nr 987 do drogi powiatowej nr 1330 R w Boreczku (II).

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fc63f4ce-08c2-11ed-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00323258

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00011735/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Rozbudowa i przebudowa drogi gminnej nr 107605 R w Czarnej Sędziszowskiej od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 987 do drogi powiatowej nr 1330 R w Boreczku.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00269943/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PPiZP.271.21.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 10874809,52 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowalnych dla zadania pn.: „Rozbudowa i przebudowa drogi gminnej nr 107605 R w Czarnej Sędziszowskiej od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 987 do drogi powiatowej nr 1330 R w Boreczku (II).”
2. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w dwóch Etapach podzielonych na części:
ETAP I - opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie koniecznym do wykonania robót, uzyskanie wszystkich wymaganych opinii, uzgodnień, zatwierdzeń pozwoleń, w tym uzyskanie skutecznego zgłoszenia dla robót nie wymagających pozwolenia (zaświadczenia o braku sprzeciwu do wykonywanych robót dla zakresu przebudowy drogi), względnie decyzji o pozwoleniu na budowę oraz decyzji ZRID wraz z przeniesieniem praw autorskich dla:
1) Części I obejmującej rozbudowę drogi, w km 0+000 – 1+750 oraz 1+856,40 – 4+370,30, dla której należy uzyskać decyzję zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID).
W tej części przewidziano poszerzenie pasa drogowego do szerokości umożliwiającej umieszczenie wszystkich elementów drogi i urządzeń z nią związanych, wynikających z funkcji drogi oraz uwarunkowań terenowych.

UWAGA!
Zamawiający dokonał zmiany technologii wykonania konstrukcji drogi z MCE (opisanej w PFU) na konstrukcję MC + kruszywo.

2) Części II obejmującej przebudowę drogi w km 1+750 – 1+856,40, na którą należy uzyskać skuteczne zgłoszenie robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę (lub zaświadczenie o braku sprzeciwu do wykonywanych robót dla zakresu przebudowy drogi) lub pozwolenie na budowę.
Dla całości projektuje się system odwodnienia jezdni i chodników w tym urządzenia odwadniające korpus drogowy, kanalizacją deszczową, ścieki podskarpowe i inne urządzania. Przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury podziemnej i naziemnej. Oświetlenie drogowe, gdzie zostaną zastosowane oprawy oświetleniowe ze źródłami światła typu LED. Opracowanie projektu organizacji ruchu na czas robót oraz projektu stałej organizacji ruchu.
ETAP II - wykonanie robót budowlano-montażowych w oparciu o opracowaną i zatwierdzoną dokumentację projektową dla zakresu robót określonego w Części I i Części II wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego oraz oddaniem drogi do użytkowania

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu wpłynęły 2 oferty, złożone przez Wykonawców:
Przedsiębiorstwo-Drogowo Mostowe Spółka Akcyjna Ul. Drogowców 1, 39-200 Dębica, który zaoferował cenę brutto za wykonanie zamówienia w wysokości: 14 389 254,89 zł.
oraz
Eurovia Polska Spółka Akcyjna, Bielany Wrocławskie, ul. Irysowa 1, 55-040, Kobierzyce który zaoferował cenę brutto za wykonanie zamówienia w wysokości: 13 985 935,21 zł

Zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył kwotę w wysokości 13 430 000,00 zł brutto.

Wobec powyższego, korzystając z art. 255 pkt. 3) ustawy Pzp , Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 13985935,21 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 14389254,89 PLN

2022-08-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane