Bieżące utrzymanie dróg gminnych w zakresie poprawy jakości nawierzchni bitumicznych
Gmina Wieruszów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00324295
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00324295/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-30 07:46
- Lokalizacja
- Wieruszów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c0103a3e-16f9-11ed-b950-8227d40187e8
- Identyfikator
- 9970135461
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00324295 z dnia 2022-08-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Bieżące utrzymanie dróg gminnych w zakresie poprawy jakości nawierzchni bitumicznych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wieruszów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855392
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1-7
1.5.2.) Miejscowość: Wieruszów
1.5.3.) Kod pocztowy: 98-400
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@wieruszow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wieruszow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c0103a3e-16f9-11ed-b950-8227d40187e81.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Bieżące utrzymanie dróg gminnych w zakresie poprawy jakości nawierzchni bitumicznych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c0103a3e-16f9-11ed-b950-8227d40187e8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00324295
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00037930/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Bieżące utrzymanie dróg gminnych w zakresie poprawy jakości nawierzchni bitumicznych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00300075/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZI.271.26.2022.ZC
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są prace remontowe w ramach bieżącego utrzymania na drogach gminnych, będących w zarządzie Burmistrza Wieruszowa, w postaci poprawy jakości nawierzchni bitumicznych, zgodnie z dokumentacją techniczną przedmiotu zamówienia (załącznik nr 6 do SWZ); Drogi objęte pracami remontowymi:
1) Droga gminna Nr 118 371E – ul. Spółdzielcza w m. Wieruszów – powierzchnia
ok. 1755 m²;
2) Droga gminna Nr 118 168E – m. Pieczyska na odcinku od torów kolejowych do końca asfaltu – powierzchnia ok. 1652 m²;
3) Droga gminna Nr 118 162E – m. Kuźnica Skakawska (część wsi Potaźnia) – od skrzyżowania z drogą powiatową Nr 4705E (wraz z włączeniem się w tą drogę) do początku nawierzchni z kostki betonowej – powierzchnia ok. 656 m²;
4) Droga wewnętrzna przy PCM NZOZ Szpital Powiatowy w Wieruszowie Sp. z o.o. – na całej długości – powierzchnia ok. 410 m²;
5) Droga gminna Nr 118 155E w m. Jutrków – od skrzyżowania z drogą powiatową
Nr 4704E o długości ok. 2 km – powierzchnia ok. 6994 m².
Powyższe drogi, wchodzące w skład zakresu przedmiotu zamówienia zostały wskazane w załączniku graficznym (Załącznik Nr 7 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane, prowadzonego w trybie art. 275 pkt 1 ustawy na zadanie pn. „Bieżące utrzymanie dróg gminnych w zakresie poprawy jakości nawierzchni bitumicznych”, ogłoszonego w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 10 sierpnia 2022 roku pod nr 2022/BZP 300075/01, zostały, we wskazanym przez Zamawiającego terminie (26 sierpnia 2022 roku, godz. 8:00) złożone następujące oferty:1) Arkadiusz Mika Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe "DOMAX", ul. Grabińska 8, 42-283 Boronów, cena 1 420 420,51 PLN.
2) KĘPIŃSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO-MOSTOWE SPÓŁKA AKCYJNA, Przemysłowa 8, 63-600 Kępno, cena 1 289 897,64 PLN.
Zamawiający, przed otwarciem ofert, udostępnił na stronie prowadzonego postępowania, zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy, informację o kwocie, jaką zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zadania będącego przedmiotem postępowania; kwota ta wynosi 1.386.485,24 zł.
Wobec faktu odrzucenia oferty wykonawcy: Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z/s w Kępnie, najwyżej ocenioną ofertą pozostała oferta wykonawcy: Arkadiusz Mika Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe „DOMAX” z/s w Boronowie. Ponieważ jednak cena oferowana przez tego wykonawcę (1.420.420,51 zł) przewyższa środki finansowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotu zamówienia (1.386.485,24 zł), zachodzi przesłanka obligatoryjnego unieważnienia postępowania (na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy), ponieważ zamawiający nie zwiększy tej kwoty do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1420420,51 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1420420,51 PLN
| 2022-08-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |