Wykonanie termomodernizacji wraz z likwidacją niskiej emisji budynku mieszkalnego położonego przy ul. Piekarskiej 40 w Bytomiu
GMINA BYTOM - BYTOMSKIE MIESZKANIA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00324567
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00324567/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-30 09:22
- Lokalizacja
- Bytom, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4a64d922-fdd4-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 6263001827
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00324567 z dnia 2022-08-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie termomodernizacji wraz z likwidacją niskiej emisji budynku mieszkalnego położonego przy ul. Piekarskiej 40 w Bytomiu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BYTOM - BYTOMSKIE MIESZKANIA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 242615406
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zielna 25 B
1.5.2.) Miejscowość: Bytom
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-907
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.7.) Numer telefonu: 325325000
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rewitalizacja@bm.bytom.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bm.bytom.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bm-bytom.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie termomodernizacji wraz z likwidacją niskiej emisji budynku mieszkalnego położonego przy ul. Piekarskiej 40 w Bytomiu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4a64d922-fdd4-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00324567
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001761/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.1.2 Termomodernizacja wraz z likwidacją niskiej emisji budynków położonych przy pl. Wolskiego 7, ul. Rostka 12, Piekarskiej 40 oraz termomodernizacja budynków Konstytucji 118 i Murarska 17
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Termomodernizacja oraz zmiana systemów ogrzewania nieruchomości zlokalizowanych w Śródmieściu Bytomia2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00253740/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DOR-TP2-25-2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 379467,60 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia polega na wykonaniu robót budowlanych - termomodernizacji, likwidacji niskiej emisji w Bytomiu w budynku położonym przy ul. Piekarskiej 40, zgodnie z załączoną dokumentacją projektową, prawomocnymi decyzjami o pozwoleniu na budowę, zgłoszeniami robót niewymagających pozwolenia na budowę, zaleceniami konserwatorskimi.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje, w szczególności:
2.1 na podstawie Projektów, prawomocnych decyzji o pozwoleniu na budowę, zgłoszeń robót niewymagających pozwolenia na budowę, zaleceniami wykonanie robót budowlanych w zakresie termomodernizacji, likwidacji niskiej emisji wraz z wszelką infrastrukturą techniczną towarzyszącą budownictwu, w tym również:
1) wykonanie wszelkich robót tymczasowych, pod pojęciem których rozumie się wszelkie roboty potrzebne do wykonania przedmiotu umowy, a usuwane po ich wykonaniu które powinny być wykonane w celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa i właściwej organizacji robót budowlanych objętych przedmiotem umowy z wykorzystaniem materiałów oraz urządzeń ochronnych i zabezpieczających w zakresie BHP i p.poż., zarówno przewidzianych, jak i nie przewidzianych w dokumentacji projektowej, a potrzebnych na terenie budowy dla wykonania i ukończenia robót oraz usunięcia wad, w tym w szczególności: zabezpieczenia tymczasowe, czasowe przełączenia sieci i instalacji, ogrodzenie i zabezpieczenie terenu budowy, prace przygotowawcze, zorganizowanie, utrzymanie, a następnie likwidacja zaplecza budowy;
2) wykonanie uzupełniających pomiarów i sprawdzenia stanu technicznego w zakresie koniecznym do przeprowadzenia realizacji inwestycji, w tym w szczególności po wykonaniu prac rozbiórkowych i demontażowych;
3) uzyskanie wszelkich pozwoleń związanych z realizacją inwestycji oraz wniesienie wszelkich wynikających z tego tytułu opłat (np. zajęcie pasa drogowego, chodnika itp.);
4) wykonanie wszelkich prób i odbiorów z których protokoły są wymagane przy odbiorze końcowym obiektu, niezbędnych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie budynku (jeżeli dotyczy);
5) uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku (jeżeli dotyczy);
6) wykonanie dokumentacji powykonawczej;
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ.
4. Nieruchomość objęta przedmiotem zamówienia znajduje się na obszarze wpisanym do gminnej ewidencji zabytków. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania przepisów ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (tekst jedn. Dz.U. z 2021r., poz. 710 ze zm.). Wykonawca jest zobowiązany uzgodnić cały zakres prac budowalnych z odpowiednimi służbami konserwatorskimi.
5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
6. Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu na wykonany przedmiot zamówienia
co najmniej 60 miesięcznej gwarancji, liczonej od dnia odbioru końcowego robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia.
Gwarancję Wykonawca oferuje w formularzu „Oferta” (Załącznik nr 3a do SWZ). Wykonawca może zaoferować wydłużenie okresu gwarancji, który stanowi kryterium oceny ofert K2 (patrz pkt XVI SWZ).
7. Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45211300-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy domów
45211340-4 - Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Do upływu terminu przewidzianego na składanie ofert tj. do dnia 29.07.2022 r. do godz. 09:00, w postępowaniu ofertę złożyło trzech Wykonawców. Cena oferty ocenionej jako najkorzystniejsza przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia o 411 958,65 złotych.Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Tym samym postępowanie o udzielenie zamówienia zostaje unieważnione.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 709000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1402228,20 PLN
| 2022-08-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |