Przebudowa drogi nr 5297P w miejscowości Gutów na odc. dł. ok.1000m
POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00324803
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00324803/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-30 10:23
- Lokalizacja
- Ostrów Wielkopolski, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6db7d8a6-0997-11ed-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 6222267698
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00324803 z dnia 2022-08-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi nr 5297P w miejscowości Gutów na odc. dł. ok.1000m
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250864066
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Staszica 1
1.5.2.) Miejscowość: Ostrów Wielkopolski
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-400
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pzd-ostrow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.pzd-ostrow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/pzd_ostrow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi nr 5297P w miejscowości Gutów na odc. dł. ok.1000m2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6db7d8a6-0997-11ed-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00324803
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00014573/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 Przebudowa drogi nr 5297P w miejscowości Gutów na odc. dł. ok.1000m
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00272196/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZD.261.17.2022.10
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Przebudowa drogi nr 5297P w miejscowości Gutów na odc. dł. ok. 1000 m” (od km 0+000 do km 0+300) zwane w dalszej treści niniejszej SWZ „przedmiotem zamówienia”.
Zamówienie obejmuje m.in. niżej wymieniony zakres:
roboty pomiarowe;
karczowanie pni;
poszerzenie i remont jezdni bitumicznej;
wykonanie odcinków rowu krytego (pod zjazdami);
wykonanie zjazdów indywidualnych o nawierzchni bitumicznej;
odtworzenie i odmulenie rowu przydrożnego;
wykonanie pobocza utwardzonego z mieszanki granitowej;
wykonanie oznakowania pionowego i poziomego;
inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza.
Miejsce realizacji: Gutów, Gmina Ostrów Wielkopolski
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233140-2 - Roboty drogowe
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przedmiotowe postępowanie zostało wszczęte w dniu 22.07.2022r. W trakcie procedowania postępowania, Zamawiający powziął wiadomość, iż zmianie uległa polityka inwestycyjna Powiatu Ostrowskiego, z uwagi na ogłoszone nabory w sprawie pozyskania środków zewnętrznych na dofinansowanie inwestycji. Pozyskanie środków zewnętrznych na realizację inwestycji Powiatu Ostrowskiego jest jednym z priorytetów polityki samorządu powiatu i wobec pojawiającej się możliwości pozyskania na ich realizację środków zewnętrznych uzasadnionym jest kierowanie się interesem ekonomicznym, który jest zgodny z zasadą gospodarnego, celowego i oszczędnego wydatkowania środków budżetu Powiatu.W przedmiotowym postępowaniu należy uznać, że unieważnienie postępowania jest wyrazem dbałości o interes publiczny z uwagi na fakt, iż inwestycja może zostać sfinansowana ze środków zewnętrznych. Realizacja inwestycji ze środków budżetu Powiatu przy możliwości ubiegania się o środki zewnętrzne stanowiłoby niezasadne wydatkowanie środków publicznych.
Mając powyższe na uwadze Zamawiający dokonał analizy zasadności dalszego procedowania postępowania i uznał, że nie leży w interesie publicznym.
Z racji tego, że w trakcie prowadzenia postępowania wystąpiła istotna zmiana okoliczności (czego nie można było wcześniej przewidzieć) Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 5) ustawy Pzp, które nie leży w interesie publicznym.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 522807,93 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 522807,93 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-08-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |