Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Domanice w 2025 roku

Gmina Domanice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00007731
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00007731/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-07 07:50
Lokalizacja
Domanice, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e4056277-9f27-4fef-9261-ff4eb5135f18
Identyfikator
8212551571
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadamiUsługi wywozu odpadówUsługi zbierania śmieciUsługi transportu odpadówUsługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowychUsługi recyklingu odpadówUsługi gospodarki odpadami

Wykonawcy

2 przyznane

JAROSŁAW WYGLĄDAŁALucin 4, PL · lot 0
462 261,6 PLN
JAROSŁAW WYGLĄDAŁALucin 4, PL · lot 1
18 414 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00007731 z dnia 2025-01-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Domanice w 2025 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Domanice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582121

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 52

1.5.2.) Miejscowość: Domanice

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-113

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki

1.5.7.) Numer telefonu: 256312982

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@domanice.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.domanice.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e4056277-9f27-4fef-9261-ff4eb5135f18

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Domanice w 2025 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e4056277-9f27-4fef-9261-ff4eb5135f18

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00007731

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00581160/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Domaince w 2025 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00598265

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.19.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 461134,42 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Domanice z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy. Prognozowana ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania wynosi 439,1 Mg – prognozowane ilości odpadów komunalnych z podziałem na poszczególne frakcje odpadów komunalnych zostały wskazane w Załączniku nr 1 do SWZ.
2. Usługę odbierania odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny i nieselektywny należy wykonać z podziałem na 6 frakcji (zgodnie z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na obszarze Gminy Domanice):
1) papier - worek niebieski o pojemności minimalnej 60 l na cztery osoby;
2) tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe i metal – worek żółty o pojemności minimalnej 60 l na cztery osoby;
3) szkło – worek zielony o pojemności minimalnej 60 l na cztery osoby;
4) odpady ulegające biodegradacji (w tym odpady zielone) - worek brązowy o pojemności minimalnej 60 l na cztery osoby;
5) odpady komunalne niesegregowane (zmieszane) – worek czarny o pojemności minimalnej 60 l na cztery osoby;
6) popiół – worek szary o pojemności minimalnej 60 l na cztery osoby.
3. Odbiór odpadów wskazanych w ust. 2 powinien odbywać się jeden raz w miesiącu w terminach wskazanych w harmonogramie opracowanym przez Wykonawcę.
4. Realizacja przedmiotu zamówienia obejmuje także zorganizowanie akcji odbioru następujących rodzajów odpadów:
1) mebli i innych odpadów wielkogabarytowych (np. meble, dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny, kołdry, stolarka okienna i drzwiowa, rowery, zabawki dużych rozmiarów itp.),
2) tekstyliów i odzieży,
3) zużytych opon o średnicy do 120 cm (bez opon z ciągników rolniczych),
4) chemikaliów (np. resztki farb, rozpuszczalników i lakierów oraz opakowań po nich, pozostałości po drobnych remontach wykonanych we własnym zakresie),
5) sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV, AGD itp.),
6) zużytych akumulatorów, ogniw i wszelkiego rodzaju baterii,
7) przeterminowanych leków,
8) odpadów budowlanych i rozbiórkowych,
9) odpadów niebezpiecznych,
10) materiałów izolacyjnych,
11) odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek,
- poprzez odbieranie wystawionych ww. odpadów od właścicieli nieruchomości tj. sprzed posesji w terminie ustalonym przez Zamawiającego z Wykonawcą – częstotliwość zorganizowania mobilnej zbiórki stanowi kryterium oceny ofert.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90511300-5 - Usługi zbierania śmieci

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

4.5.5.) Wartość części: 445675,57 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przez cały czas trwania umowy, Wykonawca zobowiązany jest bez względu na warunki atmosferyczne do odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych powstałych w:
1) Urzędzie Gminy Domanice – adres: Domanice 52, 08-113 Domanice;
2) Wiejskim Domu Kultury w Olszycu Szlacheckim - adres: Olszyc Szlachecki 17C, 08-113 Domanice;
3) Wiejskim Domu Kultury w Przyworach Dużych – adres: Przywory Duże 76A, 08-113 Domanice;
4) Wiejskim Domu Kultury w Czachach – adres: Czachy 17, 08-113 Domanice;
5) Świetlicy wiejskiej w Domanicach, adres: Domanice 36, 08-113 Domanice;
6) Szkole Podstawowej w Olszycu Szlacheckim – adres: Olszyc Szlachecki 25, 08-113 Domanice;
7) Szkole Podstawowej w Domanicach – Kolonii – adres: Domanice – Kolonia 18, 08-113 Domanice,
8) Szkole Podstawowej w Domanicach – Kolonii (Oddziały Przedszkolne w Domanicach) – adres: Domanice 36A, 08-113 Domanice.
2. Wykonawca poda w ofercie cenę za odbiór i zagospodarowanie:
1) pojemnika o objętości 1100 litrów odpadów zmieszanych;
2) pojemnika o objętości 1100 litrów tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i metalu;
3) pojemnika o objętości 240 litrów szkła;
4) pojemnika o objętości 240 litrów odpadów zmieszanych;
5) pojemnika o objętości 240 litrów tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i metalu.
3. Odbiór odpadów powinien odbywać się zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez Wykonawcę (przewidującym minimum jeden termin w miesiącu) - Zamawiający ma prawo w tym terminie przekazać Wykonawcy jeden lub więcej pojemników odpadów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90511300-5 - Usługi zbierania śmieci

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów

4.5.5.) Wartość części: 15458,85 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 462261,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 540619,92 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 462261,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Ekolider Jarosław Wyglądała

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Ecoglobe T. Wyglądała Sp.k.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 710072004

7.3.4) Miejscowość: Lucin

7.3.5) Kod pocztowy: 08-400

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 462261,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 18414,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 31914,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 18414,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Ekolider Jarosław Wyglądała

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Ecoglobe T. Wyglądała Sp.k.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 710072004

7.3.4) Miejscowość: Lucin

7.3.5) Kod pocztowy: 08-400

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 18414,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-01-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi