Przebudowa ciągu drogowego ulic Wiśniowej i Ornej w Bystrej
GMINA WILKOWICE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00327088
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00327088/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-31 12:15
- Lokalizacja
- Wilkowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-62b1b23f-1172-11ed-a35f-e2885ab918a3
- Identyfikator
- 9372632468
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00327088 z dnia 2022-08-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ciągu drogowego ulic Wiśniowej i Ornej w Bystrej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WILKOWICE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182309
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Wyzwolenia 25
1.5.2.) Miejscowość: Wilkowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-365
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.7.) Numer telefonu: 33 499 00 77
1.5.8.) Numer faksu: 33 817 30 43
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@wilkowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://wilkowice.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gmina-wilkowice.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa ciągu drogowego ulic Wiśniowej i Ornej w Bystrej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-62b1b23f-1172-11ed-a35f-e2885ab918a3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00327088
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00041193/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Przebudowa nawierzchni ul. Ornej i Wiśniowej w Bystrej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00291605/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.14.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1427033,46 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1243251,66 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana pn. „Przebudowa ciągu drogowego ulic Wiśniowej i Ornej w Bystrej.
2. Inwestycja finansowana jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, na podstawie umowy o dofinansowanie nr 805.28.806.2022.RFRD z dnia 7 czerwca 2022r. oraz z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
3. Zakres inwestycji obejmuje:
- przebudowę ulicy Wiśniowej na odcinku ok. 145 mb i przebudowę
ulicy Ornej na odcinku ok. 135 mb,
- budowę odwodnienia w postaci kolektora deszczowego,
- przebudowę zjazdów publicznych oraz wjazdów indywidualnych,
- przebudowę oraz zabezpieczenie sieci gazowych, wodociągowych, kanalizacyjnych, teletechnicznych i elektrycznych.
Ciąg drogowy ul. Wiśniowa i Orna zaprojektowano jako drogi jedno-jezdniowe, dwukierunkowe o szerokości równej 3,5 m z obustronnymi poboczami o szerokości 0,75 m, co odpowiada łącznej szerokości przekroju drogowego dostępnego dla pojazdów o długości równej 5m. Roboty będą obejmowały wykonanie podbudowy z mieszanek stabilizowanych mechanicznie i nawierzchni z mieszanek mineralnobitumicznych, wykonanie poboczy po obu stronach drogi oraz wykonanie odwodnienia w formie kanałów deszczowych oraz w formie wpustów deszczowych z przykanalikami.
Zadanie nie obejmuje przebudowy drogi ul. Jagodowej – ten zakres robót został wykonany w roku 2020.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
a) dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 6 do SWZ obejmująca: projekt budowlany, projekt wykonawczy, przedmiar robót (wyłącznie pomocniczo), STWIORB,
projekt stałej organizacji ruchu,
b) opis przedmiotu zamówienia - stanowiący załącznik nr 5 do SWZ,
c) projektowane postanowienia umowy – stanowiące załącznik nr 4 do SWZ,
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45000000-7 - Roboty budowlane
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zmianami) Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na robotę budowlaną pn. „Przebudowa ciągu drogowego ulic Wiśniowej i Ornej w Bystrej”.Zamawiający unieważnił postępowanie z uwagi, iż cena oferty z najniższą ceną (2.300.000,00 zł) przekroczyła kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (1.868.333,50 zł).
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2300000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2300000,00 PLN
| 2022-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |