„Awaryjne prace w korycie rzeki Biała Tarnowska w m. Kąclowa, gm. Grybów – zasyp wyrwy na lewym brzegu w km 79+110 – 79+170”
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00327422
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00327422/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-31 13:19
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7cb37650-1974-11ed-acbd-46d0480cd9c4
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00327422 z dnia 2022-08-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Awaryjne prace w korycie rzeki Biała Tarnowska w m. Kąclowa, gm. Grybów
– zasyp wyrwy na lewym brzegu w km 79+110 – 79+170”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: renata.jablonska@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wody.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.przetargi.wody.gov.pl.1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Awaryjne prace w korycie rzeki Biała Tarnowska w m. Kąclowa, gm. Grybów– zasyp wyrwy na lewym brzegu w km 79+110 – 79+170”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7cb37650-1974-11ed-acbd-46d0480cd9c4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00327422
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00068742/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.262 Awaryjne prace w korycie rzeki Biała Tarnowska w ,. Kaclowa, gm. Grybów - zasyp wyrwy w lewym brzegu w km 79+110 - 79+170
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00304756/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KR.ROZ.2810.147.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót remontowych na zasuwie nr 4 jazu Przewidziane do wykonania prace obejmują lewą skarpę na rzece Biała Tarnowska pomiędzy km 79+110 – 79+170, w m. Kąclowa, gm. Grybów. Powstała wyrwa stwarza zagrożenie dla posadowionego tam budynku. Powstałe uszkodzenia wymagają pilnych prac interwencyjnych ze względu na możliwość wystąpienia katastrofy budowlanej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne unieważnienia :art. 255 pkt. 3 w/w ustawy Prawo Zamówień Publicznych– „Zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia jeżeli: 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia :
Zamawiający zgodnie z art. 222 ust 4 Pzp, zamieścił w SWZ informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na realizacje zamówienia tj. 371 663,00 zł brutto.
W wyznaczonego przez Zamawiającego terminu składania ofert tj. do dnia 29.08.2022 r. do godz. 11.00, do przedmiotowego postępowania złożona została jedna oferta przez Firmę: MACHNIK Sp. z o.o. 33-340 Stary Sącz, ul. Piaski 7 na kwotę 641 445,00 zł brutto. Zaoferowana cena znacząco przewyższa kwotę, jaka Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizacje zadania. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty do poziomu złożonej oferty, co stanowi przesłankę do unieważnienia postępowania.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postepowanie zgodnie z art. 255 pkt. 3 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
| 2022-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |