Budowa(przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer4 m oznaczonych w ewidencji gruntów jako obręb Kunowo oraz oznaczonych w ewidencji gruntów jako obręb Witrogoszcz
Gmina Łobżenica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00328027
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00328027/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-08-31 15:02
- Lokalizacja
- Łobżenica, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-54dfb4d9-1884-11ed-b950-8227d40187e8
- Identyfikator
- 7642630261
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00328027 z dnia 2022-08-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa(przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer4 m oznaczonych w ewidencji gruntów jako obręb Kunowo oraz oznaczonych w ewidencji gruntów jako obręb Witrogoszcz
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łobżenica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791201
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sikorskiego 7
1.5.2.) Miejscowość: Łobżenica
1.5.3.) Kod pocztowy: 89-310
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@lobzenica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.lobzenica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/lobzenica1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa(przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer4 m oznaczonych w ewidencji gruntów jako obręb Kunowo oraz oznaczonych w ewidencji gruntów jako obręb Witrogoszcz2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-54dfb4d9-1884-11ed-b950-8227d40187e8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00328027
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-08-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00016478/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Budowa (przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer. 4 m, oznaczonych w ewidencji gruntów jako obręb : Witrogoszcz
1.1.10 Budowa ( przebudowa) dróg dojazdowych do gruntów rolnych o szer. 4 m oznaczonych w ewidencji gruntów jako obręb Kunowo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00299838/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RG-PZI.271.18.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 544756,42 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
.Przedmiotem zamówienia jest remont dróg gruntowych położonych na terenie Gminy Łobżenica. Dla części 1 dotyczy remontu drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Kunowo na odcinku 990m, dla części 2 dotyczy remontu gruntowej drogi gminnej nr 129008P w miejscowości Witrogoszcz na działce nr 148, na odcinku 990m. Drogi objęte opracowaniem posiadają nawierzchnię tłuczniową o zmiennej szerokości oraz obustronne pobocza gruntowe. Zakres remontu zarówno dla części 1 jak i części 2 dróg obejmuje:a. profilowanie i zagęszczenie istniejącej nawierzchni
b. wykonanie nawierzchni z kruszywa łamanego frakcji 0/31,5 stabilizowanego mechanicznie o grubości 20cm
c. uzupełnienie poboczy gruntem rodzimym
Przebieg remontowanego odcinka drogi gminnej będzie pokrywał się z istniejącym śladem, w istniejącym pasie drogowym. Szerokości jezdni 4,0 m. Ukształtowanie trasy w profilu podłużnym należy dostosować do ukształtowania wysokościowego istniejącej nawierzchni drogi z uwzględnieniem projektowanych warstw konstrukcyjnych nawierzchni. Początek i koniec odcinka należy dowiązać wysokościowo do stanu istniejącego. Ponadto, Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia i ustawienia w pasie drogi tablicy informacyjnej tablicy z herbem Województwa Wielkopolskiego oraz z treścią „Zadanie zrealizowano przy udziale dofinansowania z budżetu Województwa Wielkopolskiego „ z wyszczególnieniem całkowitego kosztu zrealizowanego zadania oraz kwoty uzyskanej dotacji budżetu Województwa Wielkopolskiego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.5.) Wartość części: 272378,21 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
.Przedmiotem zamówienia jest remont dróg gruntowych położonych na terenie Gminy Łobżenica. Dla części 1 dotyczy remontu drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Kunowo na odcinku 990m, dla części 2 dotyczy remontu gruntowej drogi gminnej nr 129008P w miejscowości Witrogoszcz na działce nr 148, na odcinku 990m. Drogi objęte opracowaniem posiadają nawierzchnię tłuczniową o zmiennej szerokości oraz obustronne pobocza gruntowe. Zakres remontu zarówno dla części 1 jak i części 2 dróg obejmuje:a. profilowanie i zagęszczenie istniejącej nawierzchni
b. wykonanie nawierzchni z kruszywa łamanego frakcji 0/31,5 stabilizowanego mechanicznie o grubości 20cm
c. uzupełnienie poboczy gruntem rodzimym
Przebieg remontowanego odcinka drogi gminnej będzie pokrywał się z istniejącym śladem, w istniejącym pasie drogowym. Szerokości jezdni 4,0 m. Ukształtowanie trasy w profilu podłużnym należy dostosować do ukształtowania wysokościowego istniejącej nawierzchni drogi z uwzględnieniem projektowanych warstw konstrukcyjnych nawierzchni. Początek i koniec odcinka należy dowiązać wysokościowo do stanu istniejącego. Ponadto, Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia i ustawienia w pasie drogi tablicy informacyjnej tablicy z herbem Województwa Wielkopolskiego oraz z treścią „Zadanie zrealizowano przy udziale dofinansowania z budżetu Województwa Wielkopolskiego „ z wyszczególnieniem całkowitego kosztu zrealizowanego zadania oraz kwoty uzyskanej dotacji budżetu Województwa Wielkopolskiego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.5.) Wartość części: 272378,21 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
cena oferty najniższej jest wyższa o 198.861,91 zł brutto od środków jakie Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia tj. od kwoty 124.000,00 zł brutto
Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych na część 1. Mając na uwadze powyższe, Zamawiający unieważnia postępowanie – podstawa art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 322861,91 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
cena oferty najniższej jest wyższa o 234.861,91 zł brutto od środków jakie Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia.
Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych na część 2. Mając na uwadze powyższe, Zamawiający unieważnia postępowanie – podstawa art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 322861,91
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający unieważnia postępowanie na część 1 i część 2 . cena oferty najniższej jest wyższa od środków jakie Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia.Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych na część 1 i część 2. Mając na uwadze powyższe, Zamawiający unieważnia postępowanie – podstawa art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.
| 2022-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |