Budowa i modernizacja infrastruktury kulturalnej na terenie Gminy Popielów
GMINA POPIELÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00328336
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00328336/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-01 08:05
- Lokalizacja
- Popielów, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-69876004-f770-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 9910312563
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00328336 z dnia 2022-09-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa i modernizacja infrastruktury kulturalnej na terenie Gminy Popielów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA POPIELÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413225
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Opolska 13
1.5.2.) Miejscowość: Popielów
1.5.3.) Kod pocztowy: 46-090
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.7.) Numer telefonu: 774275822
1.5.8.) Numer faksu: 774285838
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@popielow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.popielow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.popielow.pl/193/110/przetargi.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa i modernizacja infrastruktury kulturalnej na terenie Gminy Popielów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-69876004-f770-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00328336
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00006437/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa i modernizacja infrastruktury kulturalnej na terenie Gminy Popielów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00231424/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BOS.271.13.2022.TJ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 4425600,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
CZĘŚĆ 1: Przebudowa budynku Samorządowego centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie.realizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj”:
a. opracowanie - na podstawie udostępnionych przez Zamawiającego Programów Funkcjonalno – Użytkowych (PFU) - niezbędnych do realizacji każdego z zadań częściowych dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych, opinii i pozwoleń umożliwiających realizację prac w zgodzie z przepisami ustawy Prawo Budowlane,
b. wykonanie robót budowlano – instalacyjnych w oparciu o opracowane dla każdego z zadań częściowych dokumentacje projektowo – kosztorysowe zakończone przygotowaniem dokumentacji powykonawczych oraz czynnym wsparciem dla Zamawiającego w celu uzyskania przez Zamawiającego decyzji pozwolenia na użytkowanie.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy i rozbudowy obiektu (rozbudowa o windę zewnętrzną). Wykonanie robót budowlanych, rozbiórkowych, instalacyjnych wykończeniowych oraz wykończeniowo - technicznych związanych z wyposażeniem scenicznym, rozbudowa o windę zewnętrzną.
W ramach planowanego zadania planowane są roboty mające na celu:
1) dostosowanie obiektu do wymagań ppoż (na podstawie opracowanej ekspertyzy ppoż, stanowiącej załącznik do PFU),
2) przebudowę układu komunikacyjnego,
3) przebudowa części pomieszczeń poddasza,
4) przebudowę sanitariatów,
5) przebudowę sali widowiskowej i sceny zapleczem,
6) przebudowę pomieszczeń zaplecza,
7) zagospodarowanie terenu wokół obiektu wraz z wykonaniem iluminacji świetlnej,
8) przebudowę i wymianę instalacji elektrycznej,
9) przebudowę i wymianę instalacji sanitarnej,
10) przebudowę i wymianę instalacji c.o i c.w.u wraz ze żródłem ciepła (pompa ciepła z wymiennikiem gruntowym - głębinowym),
11) instalacja PV,
12) wykonanie instalacji akustycznej Sali widowiskowej i sceny wraz
z instalacją oświetlenia estradowego,
13) dostawa i montaż wyposażenia stałego – elementów nagłośnienia
i oświetlenia estradowego,
14) dostawa wyposażenia ruchomego odpowiednio dla pomieszczeń.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45313100-5 - Instalowanie wind
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
4.5.5.) Wartość części: 3612600,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
CZĘŚĆ 2: Budowa świetlicy wiejskiej wraz z zagospodarowaniem terenuw miejscowości Kuźnica Katowska
realizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj”:
a. opracowanie - na podstawie udostępnionych przez Zamawiającego Programów Funkcjonalno – Użytkowych (PFU) - niezbędnych do realizacji każdego z zadań częściowych dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych, opinii i pozwoleń umożliwiających realizację prac w zgodzie z przepisami ustawy Prawo Budowlane,
b. wykonanie robót budowlano – instalacyjnych w oparciu o opracowane dla każdego z zadań częściowych dokumentacje projektowo – kosztorysowe zakończone przygotowaniem dokumentacji powykonawczych oraz czynnym wsparciem dla Zamawiającego w celu uzyskania przez Zamawiającego decyzji pozwolenia na użytkowanie.
Przedmiotem zamówienia jest budowę świetlicy wiejskiej składającej się z:
1) pomieszczenia sali głównej,
2) sanitariatu damskiego,
3) sanitariatu męskiego,
4) sanitariatu dla osób niepełnosprawnych,
5) pomieszczenia socjalnego,
6) pomieszczenia gospodarczego,
7) pomieszczenia kuchennego,
8) holu,
9) przedsionka.
Budynek parterowy, murowany, posadowiony na ławie lub płycie fundamentowej o dachu dwu w konstrukcji drewnianej.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje również wykonanie zagospodarowania terenu obejmującego wykonanie: wewnętrznych dróg dojazdowych i pożarowych, parkingów, chodników, zewnętrznego oświetlenia terenu, wszelkie instalacje niezbędne do funkcjonowania obiektu oraz montaż ogrodzenia. Projektuje się i utwardzenia tłuczniowe,
a w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu dojścia utwardzone z kostki brukowej i utwardzone z kostki brukowej miejsca dla osób niepełnosprawnych.
Budynek zostanie również wyposażone w ekologiczne źródło ciepła tj. pompę ciepła z panelami fotowoltaicznymi.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45321000-3 - Izolacja cieplna
4.5.5.) Wartość części: 406500,00 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
CZĘŚĆ 3: Budowa świetlicy wiejskiej wraz z zagospodarowaniem terenuw miejscowości Nowe Siołkowice.
realizowane w systemie „zaprojektuj i wybuduj”:
a. opracowanie - na podstawie udostępnionych przez Zamawiającego Programów Funkcjonalno – Użytkowych (PFU) - niezbędnych do realizacji każdego z zadań częściowych dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych, opinii i pozwoleń umożliwiających realizację prac w zgodzie z przepisami ustawy Prawo Budowlane,
b. wykonanie robót budowlano – instalacyjnych w oparciu o opracowane dla każdego z zadań częściowych dokumentacje projektowo – kosztorysowe zakończone przygotowaniem dokumentacji powykonawczych oraz czynnym wsparciem dla Zamawiającego w celu uzyskania przez Zamawiającego decyzji pozwolenia na użytkowanie.
Przedmiotem zamówienia jest budowę świetlicy wiejskiej składającej się z:
1) pomieszczenia sali głównej,
2) sanitariatu damskiego,
3) sanitariatu męskiego,
4) sanitariatu dla osób niepełnosprawnych,
5) pomieszczenia socjalnego,
6) pomieszczenia gospodarczego,
7) pomieszczenia kuchennego,
8) holu,
9) przedsionka.
Budynek parterowy, murowany, posadowiony na ławie lub płycie fundamentowej o dachu – stromy o symetrycznym układzie połaci dwuspadowy w konstrukcji drewnianej lub dach płaski.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje również wykonanie zagospodarowania terenu obejmującego wykonanie: wewnętrznych dróg dojazdowych i pożarowych, parkingów, chodników, zewnętrznego oświetlenia terenu, wszelkie instalacje niezbędne do funkcjonowania obiektu oraz montaż ogrodzenia. Projektuje się i utwardzenia tłuczniowe,
a w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu dojścia utwardzone z kostki brukowej i utwardzone z kostki brukowej miejsca dla osób niepełnosprawnych.
Budynek zostanie również wyposażone w ekologiczne źródło ciepła tj. pompę ciepła z panelami fotowoltaicznymi.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45321000-3 - Izolacja cieplna
4.5.5.) Wartość części: 406500,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne: Przedmiotowe postępowanie w zakresie części 1, 2 i 3 zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne: Postępowanie w zakresie części 1, 2 i 3 zostaje unieważnione, gdyż:
oferta z najniższą ceną w zakresie części 1 (4.877.000,00 zł) przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie ww. zadania, tj. 3.549.500,00 zł.
oferta z najniższą ceną w zakresie części 2 (1.894.200,00 zł) przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie ww. zadania, tj. 1.000.000,00 zł.
oferta z najniższą ceną w zakresie części 3 (1.949.550,00 zł) przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie ww. zadania, tj. 1.000.000,00 zł.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne: Przedmiotowe postępowanie w zakresie części 1, 2 i 3 zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne: Postępowanie w zakresie części 1, 2 i 3 zostaje unieważnione, gdyż:
oferta z najniższą ceną w zakresie części 1 (4.877.000,00 zł) przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie ww. zadania, tj. 3.549.500,00 zł.
oferta z najniższą ceną w zakresie części 2 (1.894.200,00 zł) przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie ww. zadania, tj. 1.000.000,00 zł.
oferta z najniższą ceną w zakresie części 3 (1.949.550,00 zł) przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie ww. zadania, tj. 1.000.000,00 zł.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne: Przedmiotowe postępowanie w zakresie części 1, 2 i 3 zostaje unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne: Postępowanie w zakresie części 1, 2 i 3 zostaje unieważnione, gdyż:
oferta z najniższą ceną w zakresie części 1 (4.877.000,00 zł) przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie ww. zadania, tj. 3.549.500,00 zł.
oferta z najniższą ceną w zakresie części 2 (1.894.200,00 zł) przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie ww. zadania, tj. 1.000.000,00 zł.
oferta z najniższą ceną w zakresie części 3 (1.949.550,00 zł) przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie ww. zadania, tj. 1.000.000,00 zł.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
| 2022-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |