Dostawa energii elektrycznej na potrzeby Gminy Starcza

GMINA STARCZA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00008006
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00008006/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-01-07 08:45
Lokalizacja
Starcza, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-13d47c6c-d535-4c36-a0f8-81532a1a8291
Identyfikator
5732858127
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Wykonawcy

1 przyznane

HEKLA ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
266 783,53 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00008006 z dnia 2025-01-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa energii elektrycznej na potrzeby Gminy Starcza

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA STARCZA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398178

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Gminna 4

1.5.2.) Miejscowość: Starcza

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-261

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.7.) Numer telefonu: 34 3140334

1.5.8.) Numer faksu: 34 3140334

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gmina-starcza.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gmina-starcza.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa energii elektrycznej na potrzeby Gminy Starcza

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-13d47c6c-d535-4c36-a0f8-81532a1a8291

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00008006

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00055745/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa energii elektrycznej na potrzeby Gminy Starcza

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00619797

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FNR.271.1.13.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę energii elektrycznej dostępnej w obrocie spełniającej standardy jakościowe określone przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne (t.j. Dz.U. 2024 poz. 266). Energia elektryczna zostanie zakupiona na potrzeby oświetlenia obiektów użyteczności publicznej oraz obiektów technicznych stanowiących własność Gminy Starcza.
Szczegółowy wykaz punktów poboru energii elektrycznej stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną - łącznie 43 PPE.
Grupa taryfowa - C11, C22b, O11.
Planowane zużycie roczne w okresie obowiązywania umowy w ramach poszczególnych taryf:
- C11 - 323,68 MWh,
- C22b - 64,81 MWh,
- O11 - 49,35 MWh.
Informacja o udzieleniu Wykonawcy pełnomocnictwa - Pełnomocnictwo i jego zakres jest integralną częścią umowy i stanowi załącznik nr 3 do niej.
Informacja o płatnikach - Płatnikami są podmioty wymienione w załączniku nr 2 do SWZ.
W związku z charakterem zamówienia nie można określić dokładnego zużycia energii elektrycznej objętego przedmiotem zamówienia. Z tego powodu Zamawiający przedstawił przewidywaną (planowaną) ilość zużycia energii elektrycznej. Zamawiający przewiduje, iż rzeczywista ilość zużycia energii elektrycznej może ulec zmianie, tj. zmniejszeniu przy zachowaniu cen jednostkowych. Tym samym opisane prognozowane zużycie energii elektrycznej nie stanowi dla Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii w podanej wysokości.
Na PPE wymienione w załączniku nr 1 do SWZ są zawarte umowy kompleksowe.
Obecnym sprzedawcą energii elektrycznej dla Gminy Starcza jest TAURON Sprzedaż S.A.
Usługi dystrybucji są świadczone przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego TAURON Dystrybucja S.A.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 265184,10 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 290813,33 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 266783,53 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Hekla Energy Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6793212199

7.3.3) Ulica: Ul. Ludwika Idzikowskiego 16

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-710

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 266783,53 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-31
2025-01-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy