„Przebudowa, remont lub modernizacja fragmentów dróg na terenie powiatu wadowickiego”
Powiat Wadowicki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00328976
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00328976/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-01 11:20
- Lokalizacja
- Wadowice, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8776362b-072c-11ed-8000-d680d39e541a
- Identyfikator
- 5512129478
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00328976 z dnia 2022-09-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa, remont lub modernizacja fragmentów dróg na terenie powiatu wadowickiego”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Wadowicki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072183421
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Stefana Batorego 2
1.5.2.) Miejscowość: Wadowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-100
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@powiatwadowicki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatwadowicki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://powiatwadowicki.pl/ogloszenia-o-przetargach/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa, remont lub modernizacja fragmentów dróg na terenie powiatu wadowickiego”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8776362b-072c-11ed-8000-d680d39e541a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00328976
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00033819/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 „Przebudowa, remont lub modernizacja fragmentów dróg na terenie powiatu wadowickiego” – realizacja 2022-2023
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00265622/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NIZ.272.TP.58.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 13396219,60 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
2. Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę, remont lub modernizację fragmentów dróg na terenie powiatu wadowickiego”. W ramach zamówienia Zamawiający przewiduje wykonanie inwestycji:
1) Remont drogi powiatowej nr 1764K Tomice – Przybradz w m. Frydrychowice, Przybradz w km 2+270 – 5+060
Zadanie realizowane jest na podstawie skutecznego zgłoszenia robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę, postanowienie z dnia 08.07.2021 r.,
znak NBZ.6743.1.86.2021.
Lokalizacja inwestycji: miejscowość Frydrychowice, Przybradz, gmina Wieprz, powiat wadowicki, województwo małopolskie, droga powiatowa nr 1764K Tomice – Przybradz. Długość drogi objętej opracowaniem: 2790 m.
Na dokumentację składa się:
- przedmiar robót budowlanych,
- mapa z zaznaczona lokalizacją inwestycji,
- przekrój typowy,
- uzgodnienia branżowe,
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
Zakres robót obejmuje swoim zakresem m.in.:
- frezowanie i oczyszczenie nawierzchni,
- skropienie międzywarstwowe emulsją nawierzchni bitumicznej,
- wyrównanie nawierzchni masą mineralno-asfaltową,
- wykonanie warstwy ścieralnej z masy mineralno-asfaltowej,
- ścięcie i uzupełnienie poboczy materiałem kamiennym.
2) Remont drogi powiatowej nr 1727K Lanckorona – Jastrzębia – Kopań – Lanckorona
w m. Jastrzębia w km 3+200 – 4+420
Zadanie realizowane jest na podstawie skutecznego zgłoszenia robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę, postanowienie z dnia 22.04.2021 r.,
znak NBZ. 6743.4.29.2021.
Lokalizacja inwestycji: miejscowość Jastrzębia, gmina Lanckorona, powiat wadowicki, województwo małopolskie, droga powiatowa nr 1727K Lanckorona – Jastrzębia – Kopań – Lanckorona. Długość drogi objętej opracowaniem: 1220 m.
Na dokumentację składa się:
- przedmiar robót budowlanych,
- mapa z zaznaczona lokalizacją inwestycji,
- przekrój typowy,
- uzgodnienia branżowe,
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
Zakres robót obejmuje swoim zakresem m.in.:
- wykonanie remontu podbudowy,
- frezowanie i oczyszczenie nawierzchni,
- skropienie międzywarstwowe emulsją nawierzchni bitumicznej,
- wyrównanie nawierzchni masą mineralno-asfaltową,
- wykonanie warstwy wiążącej,
- wykonanie warstwy ścieralnej z masy mineralno-asfaltowej,
- ścięcie i uzupełnienie poboczy materiałem kamiennym,
- wymiana uszkodzonych korytek betonowych.
3) Remont drogi powiatowej nr 1705K Barwałd – Stryszów – Zembrzyce w m. Barwałd Górny, Stryszów w km 2+350 – 4+000
Zadanie realizowane jest na podstawie skutecznego zgłoszenia robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę, postanowienie z dnia 25.05.2021 r.,
znak NBZ.6743.7.24.2021.
Lokalizacja inwestycji: miejscowość Barwałd Górny, gmina Kalwaria Zebrzydowska oraz miejscowość Styszów, gmina Stryszów, powiat wadowicki, województwo małopolskie, droga powiatowa nr 1705K Barwałd – Stryszów – Zembrzyce. Długość drogi objętej opracowaniem: 1650 m.
Na dokumentację składa się:
- przedmiar robót budowlanych,
- mapa z zaznaczona lokalizacją inwestycji,
- przekrój typowy,
- uzgodnienia branżowe,
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
Zakres robót obejmuje swoim zakresem m.in.:
- remont podbudowy,
- frezowanie i oczyszczenie nawierzchni,
- skropienie międzywarstwowe emulsją nawierzchni bitumicznej,
- wyrównanie nawierzchni masą mineralno-asfaltową,
- wykonanie warstwy wiążącej,
- wykonanie warstwy ścieralnej z masy mineralno-asfaltowej,
- ścięcie i uzupełnienie poboczy materiałem kamiennym,
- odtworzenie istniejących rowów,
- remont zjazdów.
4) Remont drogi powiatowej nr 1771K droga przez wieś Zygodowice w km 0+000
do km 0+900
Zadanie realizowane jest na podstawie skutecznego zgłoszenia robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę, postanowienie z dnia 18.03.2021 r.,
znak NBZ.6743.8.21.2021.
Lokalizacja inwestycji: miejscowość Zygodowice, gmina Tomice, powiat wadowicki, województwo małopolskie, droga powiatowa nr 1771K droga przez wieś Zygodowice. Długość drogi objętej opracowaniem: 900 m.
Na dokumentację składa się:
- przedmiar robót budowlanych,
- mapa z zaznaczona lokalizacją inwestycji,
- przekrój typowy,
- uzgodnienia branżowe,
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
Zakres robót obejmuje swoim zakresem m.in.:
- remont podbudowy,
- frezowanie i oczyszczenie nawierzchni,
- skropienie międzywarstwowe emulsją nawierzchni bitumicznej,
- wyrównanie nawierzchni masą mineralno-asfaltową,
- wykonanie warstwy wiążącej,
- wykonanie warstwy ścieralnej z masy mineralno-asfaltowej,
- ścięcie i uzupełnienie poboczy materiałem kamiennym,
- regulację wysokościową istniejących studzienek,
- odtworzenie istniejących rowów,
- remont istniejących zjazdów,
- ustawienie barier energochłonnych,
- remont elementów odwodnienia.
5) Modernizacja drogi powiatowej nr 1780K Wadowice – Wysoka w km 9+325 – 9+800
w m. Wysoka
Zadanie realizowane jest na podstawie skutecznego zgłoszenia robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę, postanowienie z dnia 09.06.2022 r.,
znak NBZ.6743.9.157.2019.
Lokalizacja inwestycji: miejscowość Wysoka, gmina Wadowice, powiat wadowicki, województwo małopolskie, droga powiatowa nr 1780K Wadowice – Wysoka. Długość drogi objętej opracowaniem: 475 m.
Na dokumentację składa się:
- przedmiar robót budowlanych,
- mapa z zaznaczona lokalizacją inwestycji,
- przekrój typowy,
- uzgodnienia branżowe,
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
Zakres robót obejmuje swoim zakresem m.in.:
- frezowanie i oczyszczenie nawierzchni,
- skropienie międzywarstwowe nawierzchni bitumicznej,
- wyrównanie nawierzchni masą mineralno-asfaltową,
- wykonanie warstwy ścieralnej z masy mineralno-asfaltowej,
- ścięcie i uzupełnienie istniejących poboczy materiałem kamiennym,
- regulację wysokościową studzienek.
6) Przebudowa drogi powiatowej nr 1754K – ul. Lenartowicza w Andrychowie
Zadanie realizowane jest na podstawie skutecznego zgłoszenia robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę, postanowienie z dnia 30.11.2018 r.,
znak NBZ-RZA.6743.163.2018 zmienione decyzją z dnia 17.05.2021 r., znak
NBZ-RZA.6743.163.2018.
Lokalizacja inwestycji: miejscowość Andrychów, gmina Andrychów, powiat wadowicki. Długość drogi objętej opracowaniem: ul. Lenartowicza 2021,30 m oraz ul. Włókniarzy
32,90 m.
Na dokumentację składa się:
- projekt budowlano – wykonawczy wraz z uzgodnieniami,
- specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót,
- przedmiary robót budowlanych.
Zakres robót obejmuje swoim zakresem m.in.:
- rozebranie istniejących nawierzchni jezdni, chodników, miejsc postojowych, zatok autobusowych oraz zjazdów,
- korytowanie pod warstwy konstrukcyjne projektowanych elementów wraz z odwozem materiału,
- budowę i remont sieci kanalizacji deszczowej,
- budowę i przebudowę sieci oświetlenia drogi,
- zabezpieczenie sieci uzbrojenia podziemnego,
- wykonanie warstw podbudowy pod projektowane elementy,
- wykonanie nawierzchni jezdni, chodników, miejsc postojowych, zatok autobusowych, ścieżek rowerowych oraz zjazdów,
- regulację wysokościową zasuw, studni i wpustów ulicznych,
- wykonanie zieleńców i elementów małej architektury.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający, na sfinansowanie przedmiotu zamówienia przeznaczył kwotę 15 590 298,62 zł brutto. Cena najkorzystniejszej oferty tj. 19 395 826,51 zł złożonej przez Przedsiębiorstwo Budowlano Drogowo Mostowe „DROG-BUD” Franciszek Fryc, 34-116 Spytkowice, ul. Zamkowa 3przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może jej zwiększyć do wartości najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 19395826,51 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 21521335,01 PLN
| 2022-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |