Remont budynku gminy Białaczów w m. Sobień wraz z termomodernizacją i wymianą więźby dachowej
Gmina Białaczów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00329078
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00329078/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-01 11:48
- Lokalizacja
- Białaczów, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f17982e2-194a-11ed-acbd-46d0480cd9c4
- Identyfikator
- 7681730222
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00329078 z dnia 2022-09-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont budynku gminy Białaczów w m. Sobień wraz z termomodernizacją i wymianą więźby dachowej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Białaczów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647820
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piotrkowska 12
1.5.2.) Miejscowość: Białaczów
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-307
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: 44 758 14 14
1.5.8.) Numer faksu: 44 758 14 14
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@bialaczow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bialaczow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bialaczow.biuletyn.net/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont budynku gminy Białaczów w m. Sobień wraz z termomodernizacją i wymianą więźby dachowej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f17982e2-194a-11ed-acbd-46d0480cd9c4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00329078
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00001011/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Remont budynku gminy Białaczów w m. Sobień wraz z termomodernizacją i wymianą więźby dachowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00301627/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.39.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana na zadaniu inwestycyjnym pn. :„Remont budynku gminy Białaczów w m. Sobień wraz z termomodernizacją i wymianą więźby dachowej”.
Zamawiający podzielił zamówienia na 2 zadania:
Zadanie nr 1:
,,Roboty budowlane polegające na wymianie więźby dachowej, wymianie stropu, wymianie ściany wewnętrznej, poszerzeniu otworów”.
Zadanie nr 2:
,,Termomodernizacja budynku komunalnego Gminy Białaczów w miejscowości Sobień”.
Przedmiot zamówienia obejmuje roboty budowlane polegające na remoncie budynku gminy Białaczów w m. Sobień wraz z termomodernizacją i wymianą więźby dachowej zgodnie z załączoną dokumentacją projektową.
UWAGA:
Zamawiający jako załącznik Nr 11 do SWZ zamieszcza pytania z poprzedniego unieważnionego postępowania i odpowiedzi do nich, które są wiążące podczas przygotowywania oferty w niniejszym postępowaniu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa następująca dokumentacja:
1) dokumentacja projektowa w tym: projekty budowlane, projekty techniczno-wykonawcze – Załącznik Nr 1 do SWZ,
2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) - Załącznik Nr 2 do SWZ,
3) przedmiary robót pomocniczo - Załącznik Nr 3 do SWZ
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych, będących przedmiotem zamówienia, zgodnie z:
a) SWZ i załącznikami do SWZ,
b) sztuką budowlaną,
c) obowiązującymi przepisami i normami, przy zachowaniu przepisów BHP,
d) zasadami współczesnej wiedzy technicznej,
e) uzgodnieniami dokonanymi w trakcie realizacji robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45321000-3 - Izolacja cieplna
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Postępowanie zostało unieważnione na podstawie przepisów art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne:
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert ustalonym na dzień 29.08.2022 r., godz. 10:00, wpłynęły cztery oferty. Cena najniższej oferty, złożonej przez USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE - KAMIENIARSTWO
STANISŁAW PACAN Miedzna Drewniana 274/2, 26-307 Białaczów wynosi 1 250 000,00 zł brutto.
Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości: 200 000,00 zł brutto.
Przedmiotowe postępowanie ulega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
| 2022-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |