Przebudowa drogi gminnej ul. Gościniec Napoleoński w miejscowości Roszczep w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa drogi gminnej na dz. 371 w miejscowości Roszczep na długości 990 mb"
Gmina Klembów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00332886
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00332886/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-05 11:34
- Lokalizacja
- Klembów, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-04e54e17-0f20-11ed-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 1251333656
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00332886 z dnia 2022-09-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej ul. Gościniec Napoleoński w miejscowości Roszczep w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa drogi gminnej na dz. 371 w miejscowości Roszczep na długości 990 mb"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Klembów
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Gminy w Klembowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550668150
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Gen. Franciszka Żymirskiego 38
1.5.2.) Miejscowość: Klembów
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-205
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.7.) Numer telefonu: (29) 753 - 88 - 00
1.5.8.) Numer faksu: (29) 777 - 90 - 85
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@klembow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.klembow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej ul. Gościniec Napoleoński w miejscowości Roszczep w ramach zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa drogi gminnej na dz. 371 w miejscowości Roszczep na długości 990 mb"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-04e54e17-0f20-11ed-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00332886
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00023925/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Przebudowa drogi gminnej ul. Gościniec Napoleoński w miejscowości Roszczep w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi gminnej na dz. 371 w miejscowości Roszczep na długości 990 mb”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00283989/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.22.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 754954,59 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
III.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pn.: Przebudowa drogi gminnej ul. Gościniec Napoleoński w miejscowości Roszczep w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi gminnej na dz. 371 w miejscowości Roszczep na długości 990 mb”.
III.2. Zakres realizacji przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) roboty pomiarowe;
2) regenerację nawierzchni bitumicznych przy użyciu siatki do zbrojenia warstw nawierzchni asfaltowych wykonanej z włókien szklanych wstępnie przesączonej asfaltem z jednostronną posypką z piasku kwarcowego i ochronną folią poliestrową zabezpieczoną przed sklejaniem materiału włókna szklanego – Geosiatka S&P;
3) wycinkę drzew i krzewów;
4) oczyszczenie rowów;
5) roboty drogowe: jezdnia i pobocza;
6) przygotowanie podłoża pod nawierzchnie drogowe;
7) wykonanie kolejno elementów i warstw konstrukcji nawierzchni na wskazanych odcinkach;
8) wykonanie nawierzchni jezdni;
9) wykonanie prac tymczasowych i towarzyszących;
10) uporządkowanie terenu i likwidację zaplecza budowy.
Szczegółowy zakres robót ujęty jest w n/w dokumentach, które stanowią załącznik nr 9 – „Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ)”, do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ), w szczególności:
1) Przedmiar Robót;
2) Szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Branżowych;
3) Zakres Graficzny Inwestycji.
Przed złożeniem oferty Zamawiający zaleca dokonanie wizji lokalnej terenu oraz sprawdzenia zgodności załączonej do SWZ ww. dokumentacji, ze stanem faktycznym i warunkami terenowymi. Przedmiar robót stanowi jedynie materiał pomocniczy w wycenie robót budowlanych. Wywiezienie urobku z terenu budowy, składowanie materiałów, a także transport leży całkowicie po stronie Wykonawcy. Nadmiar urobku nadający się do wbudowania zostanie rozplantowany na przylegających drogach gruntowych lub przewieziony w miejsce wskazane przez Zamawiającego na odległość do 5 km.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z treścią art. 255 pkt 3 Ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2022r., poz. 1710), Zamawiający – Gmina Klembów unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzone w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji, jeżeli: „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.W niniejszym postępowaniu, zgodnie z informacją podaną do publicznej wiadomości - informacji z otwarcia ofert (w BIP), Zamawiający – Gmina Klembów, na sfinansowanie zamówienia zamierzał przeznaczyć następującą kwotę – 784 000,00 zł brutto (słownie: siedemset osiemdziesiąt cztery tysiące złotych i 00/100 groszy).
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły 2 oferty. Ceny ofert przekroczyły kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W świetle przedstawionych okoliczności, Zamawiający postanowił jak na wstępie.
Zgodnie z art. 260 ust. 1 i 2 Ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2022r., poz. 1710), Zamawiający zawiadamia równocześnie wszystkich Wykonawców o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia, którzy złożyli oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub zostali zaproszeni do negocjacji - podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
Zamawiający udostępnia niezwłocznie informacje o unieważnieniu postępowania na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Zamawiający oznajmia, że dopełni formalności związanej z art. 262 Ustawy Pzp, cyt.: „W przypadku unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający niezwłocznie zawiadamia wykonawców, którzy ubiegali się o udzielenie zamówienia w tym postępowaniu, o wszczęciu kolejnego postępowania, które dotyczy tego samego przedmiotu zamówienia lub obejmuje ten sam przedmiot zamówienia.”.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1186970,28 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1343082,51 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Brak informacji dodatkowych| 2022-09-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |