Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Kłodzko - II etap – Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Wojborzu
Gmina Kłodzko
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00333157
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00333157/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-05 12:43
- Lokalizacja
- Kłodzko, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5e4de4d2-01cd-11ed-8000-d680d39e541a
- Identyfikator
- 8831678045
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00333157 z dnia 2022-09-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Kłodzko - II etap – Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Wojborzu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kłodzko
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717964
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Okrzei 8 a
1.5.2.) Miejscowość: Kłodzko
1.5.3.) Kod pocztowy: 57-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 746474161
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@gmina.klodzko.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.ugklodzko.nv.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gmina-klodzko.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Kłodzko - II etap – Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Wojborzu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5e4de4d2-01cd-11ed-8000-d680d39e541a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00333157
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00009899/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Kłodzko - II etap - Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Wojborzu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt pn. „ Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Kłodzko – II etap” dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00250660/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RO.271.21.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2749316,28 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: Termomodernizacja obiek-tów użyteczności publicznej w Gminie Kłodzko - II etap – Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Wojborzu
Adres inwestycji: ul. 57-442 Wojbórz 52, dz. nr 242/1
1.1 Planowana inwestycja obejmuje roboty budowlane polegające na uzupełnieniu izolacji ścian i dachu budynku, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, wymianie źródła ciepła, wymianie urządzenia windy wewnętrznej wraz z wykonaniem robót ogólnobudowlanych.
1.2 Zakres prac objętych zadaniem zawarto w projekcie budowlanym pn. „ Roboty budowlane polegające na uzupełnieniu izolacji termicznej ścian i dachu budynku, wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, wymianie źródła ciepła, wymianie urządzenia windy wewnętrznej wraz z wykonaniem robót ogólnobudowlanych – Termomodernizacja budynku szkoły w Wojborzu”.
1.3 W ramach inwestycji planuje się realizację następujących elementów w/w projektu:
1) Docieplenie ścian poniżej gruntu styropianem gr. 25 cm λ=0,052 W/mK - budynek szkoły.
2) Docieplenie ścian zewnętrznych powyżej gruntu styropianem gr. 30 cm λ=0,033 W/mK - budynek szkoły,
3) Docieplenie ścian zewnętrznych powyżej gruntu styropianem gr. 30 cm λ=0,033 W/mK - budynek sali gimnastycznej,
4) Docieplenie połaci dachowych w obrębie strychu wełną gr. 30 cm, λ=0,031 W/mK – budynek szkoły
5) Docieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją wełną mineralną gr. 10 cm λ=0,035 W/mK ,
6) Docieplenie połaci dachowych wełną gr. 30 cm, λ=0,031 W/mK – budynek sali gimnastycznej i łącznika ,
7) Obudowa ppoż. elementów drewnianych,
8) Ściany wewnętrzne – przegrody termomodernizacyjne w obrębie istniejącego poddasza,
9) Prace naprawcze obróbki i orynnowanie w tym:
- montaż pasów nadrynnowych,
- rynny dachowe półokrągłe o średnicy 15 cm ze zbiorniczkami przy rynnach,
- rury spustowe o średnicy 12 cm,
10) Demontaż istniejącego i montaż nowego pokrycia dachu wraz z dociepleniem na daszku półokrągłym,
11) Wymiana pokrycia dachu sali gimnastycznej i łącznika,
12) Wymiana stolarki okiennej wraz z obróbkami i parapetami wewnętrznymi i zewnętrznymi w budynku szkoły i sali gimnastycznej,
13) Wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej,
14) Budowa wentylacji mechanicznej z ogrzewaniem i odzyskiem ciepła – budynek szkoły i sali gimnastycznej,
15) Demontaż i utylizacja istniejącego źródła ogrzewania wraz z osprzętem,
16) Pompa ciepła wraz z niezbędnymi urządzeniami pomocniczymi, dostawa, montaż i rozruch zgodnie z dokumentacją projektową,
17) Regulacja instalacji C.O. ,
18) Dostawa i montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 32 kW wraz z atestowanym systemem montażowym,
19) Dostawa i montaż –odpowiedniej ilości inwerterów solarnych z mikroinwerterami,
20) Dostawa i montaż – zabezpieczeń DC w wymaganej ilości sztuk zgodnie z zaproponowanym systemem,
21) Dostawa i montaż - Interfejs RS485-ETHERNET o ile nie jest na wyposażeniu inwertera,
22) Pomiary elektryczne,
23) Przejścia p.poż,
24) Uszczelnienie poziomych przejść instalacyjnych w klasie EI90,
25) Instalacja odgromowa,
26) Dostawa i montaż prefabrykowanej windy wewnętrznej zgodnie z dokumentacją projektową, montaż instalacji zasilającej i rozruch urządzenia
27) Kompensacja ornitologiczna - budka lęgowa 4 szt.
28) Utylizacja odpadów powstałych w wyniku prowadzonych robót budowlanych,.
29) Przeszkolenie osób korzystających z obiektu z prawidłowej obsługi urządzeń/systemów po termomodernizacji.
1.4 Zakres prac nie obejmuje ujętych w PBW :
- instalacji oświetleniowej,
- gniazd (gniazda tylko w zakresie montażu nowych urządzeń),
- kanalizacji sanitarnej.
1.5 Ponadto należy w ofercie uwzględnić n/w prace:
- remont schodów wejścia głównego wraz z systemową pochylnią dla niepełnosprawnych,
- wymiana zwodów pionowych instalacji odgromowej,
- zastosować na oknach sali gimnastycznej folię przeciwsłoneczną,
- wymiana pokrycia daszków nad wejściami bocznymi.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45000000-7 - Roboty budowlane
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45410000-4 - Tynkowanie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4872594,21 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4872594,21 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4872594,21 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Spółdzielnia Rzemieślnicza Wielobranżowa w Bystrzycy Kłodzkiej
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8810002667
7.3.3) Ulica: ul. Sienkiewicza 10 C
7.3.4) Miejscowość: Bystrzyca Kłodzka
7.3.5) Kod pocztowy: 57-500
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-09-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4872594,21 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-09-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |