„zaciągnięcie kredytu długoterminowego na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz na pokrycie planowanego w 2024 roku deficytu budżetowego”
GMINA BĘDKÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00008678
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00008678/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-07 10:07
- Lokalizacja
- Będków, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2076675e-237f-416c-a681-744e1dbb8742
- Identyfikator
- 7732223401
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00008678 z dnia 2025-01-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„zaciągnięcie kredytu długoterminowego na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz na pokrycie planowanego w 2024 roku deficytu budżetowego”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BĘDKÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590647894
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Parkowa 3
1.5.2.) Miejscowość: Będków
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-319
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@bedkow.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bedkow.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2076675e-237f-416c-a681-744e1dbb87421.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„zaciągnięcie kredytu długoterminowego na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz na pokrycie planowanego w 2024 roku deficytu budżetowego”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2076675e-237f-416c-a681-744e1dbb8742
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00008678
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00625102
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zaciągnięcie kredytu długoterminowego na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz na pokrycie planowanego w 2024 roku deficytu budżetowego do kwoty 1 000 000,00 zł Warunki zamówienia:
1) waluta kredytu – PLN złoty polski;
2) kwota kredytu 1 000 000,00 zł (słownie: jeden milion złotych 00/100).
3) przeznaczenie kredytu: na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek oraz na pokrycie planowanego w 2024 roku deficytu budżetowego
4) uruchomienie kredytu – postawienie do dyspozycji Zamawiającego kwoty kredytu nastąpi w jednej transzy;
5) kredyt postawiony do dyspozycji Zamawiającego do dnia 27.12.2024 r.
6) wykorzystanie kredytu nastąpi w jednej transzy w formie przelewu na rachunek bankowy Zamawiającego Nr 82 89850004 0070 0700 1007 0001 na podstawie dyspozycji o wypłatę kredytu;
7) oprocentowanie kredytu – miesięczne, zmienne, obliczone dla każdego miesięcznego okresu odsetkowego w oparciu o zmienny wskaźnik oprocentowania kredytów WIBOR 1M, notowany na ostatni dzień miesiąca, powiększony o stałą marżę;
8) Udzielający kredytu jest zobowiązany do skalkulowania i podania w ofercie ceny w następujący sposób:
- oferta składana wg WIBOR 1 M na dzień 27.11.2024.r. tj.: 5,83%;
- w celu naliczenia kosztów kredytu odsetki oraz marża liczone są od dnia 09.12.2024 r.
Kredyt spłacany w ratach płatnych do ostatniego dnia kwartału w latach:
2025 r.: 90 000 zł
31.03.2025 r. = 22.500,00 zł; 30.06.2025 r. = 22.500,00 zł; 30.09.2025 r. = 22.500,00 zł; 31.12.2025 r. = 22.500,00 zł;
2026 r.: 90 000 zł
31.03.2026 r. = 22.500,00 zł; 30.06.2026 r. = 22.500,00 zł; 30.09.2026 r. = 22.500,00 zł; 31.12.2026 r. = 22.500,00 zł;
2027 r.: 90 000 zł
31.03.2027 r. = 22.500,00 zł; 30.06.2027 r. = 22.500,00 zł; 30.09.2027 r. = 22.500,00 zł; 31.12.2027 r. = 22.500,00 zł;
2028 r.: 90 000 zł
31.03.2028 r. = 22.500,00 zł; 30.06.2028 r. = 22.500,00 zł; 30.09.2028 r. = 22.500,00 zł; 31.12.2028 r. = 22.500,00 zł;
2029 r.: 90 000 zł
31.03.2029 r. = 22.500,00 zł; 30.06.2029 r. = 22.500,00 zł; 30.09.2029 r. = 22.500,00 zł; 31.12.2029 r. = 22.500,00 zł;
2030 r.: 110 000 zł
31.03.2030 r. = 27.500,00 zł; 30.06.2030 r. = 27.500,00 zł; 30.09.2030 r. = 27.500,00 zł; 31.12.2030 r. = 27.500,00 zł;
2031 r.: 110 000 zł
31.03.2031 r. = 27.500,00 zł; 30.06.2031 r. = 27.500,00 zł; 30.09.2031 r. = 27.500,00 zł; 31.12.2031 r. = 27.500,00 zł;
2032 r.: 110 000 zł
31.03.2032 r. = 27.500,00 zł; 30.06.2032 r. = 27.500,00 zł; 30.09.2032 r. = 27.500,00 zł; 31.12.2032 r. = 27.500,00 zł;
2033 r.: 110 000 zł
31.03.2033 r. = 27.500,00 zł; 30.06.2033 r. = 27.500,00 zł; 30.09.2033 r. = 27.500,00 zł; 31.12.2033 r. = 27.500,00 zł;
2034 r.: 110 000 zł
31.03.2034 r. = 27.500,00 zł; 30.06.2034 r. = 27.500,00 zł; 30.09.2034 r. = 27.500,00 zł; 31.12.2034 r. = 27.500,00 zł;
2. Warunki udzielenia kredytu:
1) Wykonawca przygotowując ofertę musi:
- uwzględnić wszystkie koszty związane z uzyskaniem kredytu;
- uwzględnić wszystkie koszty związane ze spłatą kredytu i podać w ofercie całkowity koszt jego spłaty za przewidywany okres kredytowania;
2) Karencja w spłacie kapitału do dnia 31.03.2025 r.
3) Płatność I raty – do 31.03.2025r.
3. Pierwsza płatność odsetek nastąpi ostatniego dnia miesiąca, w którym zostanie przekazana pierwsza transza kredytu;
4. Spłata kapitału następować będzie w terminach określonych w opisie przedmiotu zamówienia.
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do wcześniejszej spłaty części lub całości kredytu w dowolnym czasie trwania umowy. W takim przypadku Zamawiający nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów. Okres czasu w jakim zamawiający zobowiązuje się poinformować wykonawcę o wcześniejszej spłacie części lub całości kredytu nie może być dłuższy niż 30 dni kalendarzowych licząc od dnia zawiadomienia wykonawcy do dnia wcześniejszej spłaty, ustalonego przez zamawiającego (dotyczy to tylko dni roboczych);
Zamawiający zastrzega możliwość niewykorzystania całości lub części planowanego kredytu bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych opłat.
Zamawiający zastrzega sobie prawo złożenia oświadczenia o rezygnacji z dalszego wykorzystywania kredytu bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych opłat.
Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany harmonogramu spłaty kredytu, z tytułu wcześniejszej spłaty lub modyfikacji wysokości rat, stanowiącego załącznik do umowy kredytowej, bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych opłat,
Zamawiający dopuszcza pobieranie prowizji przez wykonawcę tylko od przyznanego kredytu. Prowizja bankowa płatna procentowo od kredytu, w dniu pobrania;
Zamawiający jest zwolniony ze wszystkich opłat związanych z przekazywaniem środków pieniężnych z tytułu kredytu oraz za wystawienie opinii Bankowej dotyczącej realizacji przez zamawiającego zobowiązań z tyt. kredytu;
Koszty wynikające z obsługi kredytu zamawiający pokrywa tylko do wysokości odsetek (stawka bazowa WIBOR 1M + (-) marża banku) i prowizji od udzielonego kredytu.
Wszystkie pozostałe czynności wykonywane przy obsłudze kredytu przez wykonawcę są bezpłatne dla zamawiającego;
Marża wykonawcy oraz wysokość prowizji nie mogą ulec zmianie podczas trwania umowy;
Wykonawca zobowiązuje się, że co najmniej na 3 dni robocze przed terminem spłaty rat poinformuje na piśmie (e-mail) lub telefonicznie (w takim przypadku konieczne jest potwierdzenie tej informacji pisemnie, najpóźniej w dniu następnym) zamawiającego o wysokości i terminie spłaty odsetek i kapitału oraz przedstawi Nr konta na który należy przekazać środki finansowe. Informacja dotyczyć ma wysokości odsetek i kapitału w oparciu o stan zadłużenia na dzień poprzedzający dzień otrzymania przez zamawiającego tej informacji.
Szczegółowy opis zawiera SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 66113000-5 - Usługi udzielania kredytu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 327777,62 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 330258,19 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 327777,62 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Tak
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: POWIATOWY BANK SPÓŁDZIELCZY W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7730007538
7.3.4) Miejscowość: TOMASZÓW MAZOWIECKI
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 327777,62 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2034-12-31| 2025-01-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |