Modernizacja systemu wodno-kanalizacyjnego w gminie Mokrsko – Przebudowa i rozbudowa SUW w Ożarowie

Gmina Mokrsko

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00333235
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00333235/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-09-05 13:01
Lokalizacja
Mokrsko, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-38e92c14-9f83-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
Identyfikator
8321979374
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wodyRoboty budowlaneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty instalacyjne elektryczneOchrona odgromowaWznoszenie ogrodzeńRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty remontowe i renowacyjneRoboty renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00333235 z dnia 2022-09-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja systemu wodno-kanalizacyjnego w gminie Mokrsko – Przebudowa i rozbudowa SUW w Ożarowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Mokrsko

1.3.) Oddział zamawiającego: Mokrsko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934654

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mokrsko 231

1.5.2.) Miejscowość: Mokrsko

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-345

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.7.) Numer telefonu: 438863277

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@mokrsko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bip.mokrsko.akcessnet.net/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://www.bip.mokrsko.akcessnet.net/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja systemu wodno-kanalizacyjnego w gminie Mokrsko – Przebudowa i rozbudowa SUW w Ożarowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-38e92c14-9f83-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00333235

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00026580/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja systemu wodno - kanalizacyjnego w Gminie Mokrsko – Przebudowa i rozbudowa SUW w Ożarowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie jest finansowane z środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na operacje typu „Gospodarka wodno-ściekowa”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00083918/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZFIDiS.271.2.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2867681,43 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Modernizacja systemu wodno-kanalizacyjnego w gminie Mokrsko – Przebudowa i rozbudowa SUW w Ożarowie”
2. Zakres robót obejmuje w szczególności:
Zadanie polega na wykonaniu robót budowlanych, robót elektrycznych, instalacji technologicznych i sanitarnych na stacji uzdatniania wody w Ożarowie.
Ogólny zakres robót budowlanych (branża architektoniczna i konstrukcyjno-budowlana) obejmuje:
- przebudowę budynku SUW wraz z termomodernizacją budynku
- wykonanie nowych fundamentów pod urządzenia
- wymianę płyty przekrywającej w studni
- wykonanie nowego odstojnika
- wymianę ogrodzenia terenu stacji
- prace budowlane i wykończeniowe.

Ogólny zakres robót elektrycznych (branża elektryczna) obejmuje:
- montaż zewnętrznego agregatu prądotwórczego
- ułożenie kabli sygnałowych do sond pomiarowych znajdujących się w zbiornikach retencyjnych
- ułożenie kabli sygnałowych do studni głębinowych
- ułożenie kabla zasilającego pompę w odstojniku popłuczyn
- montaż kamer monitoringu CCTV.

Ogólny zakres robót związanych z instalacjami technologicznymi i sanitarnymi (branża technologiczna i sanitarna) obejmuje:
- wymianę pomp głębinowych w studniach głębinowych nr 1 i 2
- wymianę pionów tłocznych w studniach głębinowych nr 1 i 2
- wymianę pokrywy studni nr 1 wraz z nowymi włazami
- wymianę zestawu aeracji
- wymianę 2 filtrów pośpiesznych ciśnieniowych oraz montaż drugiego stopnia filtracji (kolejne 2 filtry pośpieszne ciśnieniowe)
- wymianę jednego zbiornika retencyjnego o średnicy wew. zbiornika 5,0 m i wysokości zbiornika 8,0 m, wraz z izolacją termiczną zewnętrzną
- montaż zestawu hydroforowego składającego się z 4 pomp
- wymianę orurowania wewnątrz SUW i na zewnątrz
- montaż przepustnic elektrycznych do sterowania pracą filtrów
- wymianę zbiornika bezodpływowego
Uwaga
Przed przystąpieniem do robót Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania pozytywnej oceny higienicznej w PSSE w Wieluniu na wszystkie materiały i wyroby przeznaczone do uzdatniania wody do spożycia przez ludzi w procesie uzdatniania wody, zgodnie z art. 12 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. z 2020 r. poz. 2028). Wszystkie użyte materiały muszą posiadać atesty higieniczne PZH.
Wykonawca wykonuje rozruch technologiczny, próby eksploatacyjne oraz przeszkolenie pracowników. Ponadto ma wykonać i uzyskać pozytywne analizy fizyko-chemiczne i bakteriologiczne wody uzdatnionej (min. 2 analizy).
Do obowiązku Wykonawcy należy również wykonanie tymczasowego układu uzdatniania i zasilania wodociągu publicznego w wodę na czas przebudowy i modernizacji SUW.
Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia odbioru przez UDT w Łodzi i uzyskania pozytywnej decyzji Urzędu Dozoru Technicznego w Łodzi na eksploatację zamontowanych urządzeń ciśnieniowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45252120-5 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45453100-8 - Roboty renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W przedmiotowym postępowaniu, kwota jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zadania, wynosiła 2.922.881,51 zł. Zamawiający nie zwiększył tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, tj. do 4.196.413,40 zł. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania w oparciu o ww. podstawę prawną.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4196413,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4196413,40 PLN

2022-09-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane