"Rozbudowa dróg gminnych w Zarębach Kościelnych i drogi gminnej w Chmielewie"
Gmina Zaręby Kościelne
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00333308
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00333308/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-09-05 13:15
- Lokalizacja
- Zaręby Kościelne, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e5276acb-f85f-11ec-8000-d680d39e541a
- Identyfikator
- 7591624924
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00333308 z dnia 2022-09-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Rozbudowa dróg gminnych w Zarębach Kościelnych i drogi gminnej w
Chmielewie"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zaręby Kościelne
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450670120
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kowalska 14
1.5.2.) Miejscowość: Zaręby Kościelne
1.5.3.) Kod pocztowy: 07-323
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugzar@ornet.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zareby-kosc.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zareby_kosc1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Rozbudowa dróg gminnych w Zarębach Kościelnych i drogi gminnej wChmielewie"
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e5276acb-f85f-11ec-8000-d680d39e541a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00333308
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00068439/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Rozbudowa dróg gminnych w Zarębach Kościelnych i drogi gminnej w Chmielewie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00232704/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RGK.271.5.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3674797,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Opis przedmiotu zamówienia :
- Rozbudowa drogi gminnej od km 0+010,56 do km 0+062,55 w Zarębach Kościelnych,
-Rozbudowa drogi gminnej od km 0+010,99 do km 0+060,5 w Zarębach Kościelnych,
- Rozbudowa drogi gminnej od km 0+017,37 do km 0+127,93 w Zarębach Kościelnych
- Wykonanie projektu budowlanego, technicznego, uzyskanie wymaganych prawem decyzji oraz zezwoleń na realizację inwestycji drogowej, obejmującej przebudowę i rozbudowę drogi gminnej w miejscowości Chmielewo o łącznej długości 1,332 km wraz z przebudową istniejącej kolidującej infrastruktury technicznej.
- Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej w miejscowości Chmielewo o łącznej długości 1,332 km wraz z przebudową istniejącej kolidującej infrastruktury technicznej.
3. Rodzaj i rozmiar prac do wykonania :
- Rozbudowa drogi gminnej od km 0+010,56 do km 0+062,55 w Zarębach Kościelnych,
-Rozbudowa drogi gminnej od km 0+010,99 do km 0+060,5 w Zarębach Kościelnych,
- Rozbudowa drogi gminnej od km 0+017,37 do km 0+127,93 w Zarębach Kościelnych
warstwa ścieralna z betonu asfaltowego grub. 5 cm, ułożona na całej szerokości jezdni,
warstwa wiążąca z betonu asfaltowego grub. 7 cm,
warstwa podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C50/30
stabilizowanego mechanicznie grub. 22 cm,
warstwa podbudowy pomocniczej z mieszanki stabilizowanej cementem C1,5/2,0 grub. 15 cm.
Obramowanie jezdni drogi gminnej po stronie lewej stanowi krawężnik kamienny
15x30 cm na ławie betonowej z oporem.
Roboty wykończeniowe- pobocza zatoki autobusowe, chodniki
Oznakowanie dróg i urządzeń bezpieczeństwa ruchu
Inne roboty- zjazdy gospodarcze likwidacja rowu istniejącego, budowa nowego rowu wraz z przepustami pod zjazdami
Budowa kanału technologicznego
Szczegółowy zakres prac zawiera dokumentacja projektowa, przedmiar robót oraz specyfikacja techniczna wykonania robót, będące załącznikiem do niniejszej SIWZ
Rodzaj i rozmiar prac do wykonania :
- Wykonanie projektu budowlanego, technicznego, uzyskanie wymaganych prawem decyzji oraz zezwoleń na realizację inwestycji drogowej, obejmującej przebudowę i rozbudowę drogi gminnej w miejscowości Chmielewo o łącznej długości 1,332 km wraz z przebudową istniejącej kolidującej infrastruktury technicznej.
- Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej w miejscowości Chmielewo o łącznej długości 1,332 km wraz z przebudową istniejącej kolidującej infrastruktury technicznej.
- geodezyjne wytyczenie obiektu w terenie,
- wykonanie i zatwierdzenie podziałów geodezyjnych działek wywłaszczonych na potrzeby pasa drogowego,
- wg. oceny przez Projektanta uzupełnienie badań gruntowych jeśli załączone do PFU nie są wystarczające,
- rozbiórkę elementów drogi nieprzewidzianych do dalszego użytkowania lub przewidzianych do przebudowy,
- wykonanie robót ziemnych w tym korytowanie pod nawierzchnie, nasypy skarp i wykopy pod przepusty i inne obiekty,
- wg. oceny przez Projektanta warunków gruntowo – wodnych doprowadzenie podłoża do grupy nośności G1 jeśli zajdzie potrzeba,
- wykonanie warstw podbudowy pod nawierzchnię z kruszywa 0/31,5 mm, C50/30 o grubości 22 cm,
- remont lub likwidacja i budowa przepustów pod koroną drogi i pod zjazdami w ciągu rowów przydrożnych,
- wykonanie systemu odwodnienia terenu, w tym urządzenia odwadniające korpus drogowy: rowy drogowe, przepusty pod zjazdami, kanalizację deszczową, drenaże, urządzenia podczyszczające, zbiorniki retencyjne, retencyjno-infiltracyjne i inne (niezbędne do prawidłowej pracy systemu odwodnienia),
- wykonanie nawierzchni jezdni dla ruchu KR1 w dwóch warstwach – (ścieralnej gr. 4 cm i wiążącej gr. 5 cm wg aktualnego katalogu typowych konstrukcji nawierzchni podatnych i półsztywnych opracowanego dla GDDKiA lub innej zaprojektowanej indywidualnie w oparciu o dopuszczone prawnie metody i zaakceptowanej przez Zamawiającego),
- wykonanie nawierzchni na istniejących skrzyżowaniach i zjazdach,
- wykonanie poboczy z mieszanki kruszywa niezwiązanego szerokości po 1,00 m,
- wykonanie rowów przydrożnych trawiastych o przekroju trapezowym z dnem szer. 0,4 m i skarpami o nachyleniu 1:1,5,
- wykonanie umocnień skarp, - wykonanie oznakowania pionowego drogi gminnej i dróg związanych oraz wyposażenie ww. drogi w urządzenia BRD m.in.: bariery ochronne, osłony przeciw-olśnieniem,
- wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej wraz ze sporządzeniem dokumentacji,
- oczyszczenie i udrożnienie istniejących urządzeń melioracyjnych i odbiorników dla skutecznego odprowadzenia wody z pasa drogowego jeśli wystąpią,
- po zakończeniu Robót wykonać pełną rekultywację terenów zajętych przez zaplecza techniczne i socjalne, Plac Budowy, drogi dojazdowe i wszelkie inne tereny przekształcone przez Wykonawcę;
- dokonać uzgodnień z zarządcami dróg publicznych oraz właścicielami nieruchomości w zakresie przywrócenia dróg oraz nieruchomości użytkowanych przez Wykonawcę w czasie budowy do stanu nie gorszego niż przed rozpoczęciem budowy oraz zrealizuje ww. zobowiązania,
- Wykonawca zobowiązany jest do uregulowania zobowiązań wobec zarządców dróg publicznych oraz nieruchomości, potwierdzonych przez Zamawiającego,
- wznowienie/ustalenie granic projektowanego pasa drogowego oraz opracowanie szkicu przebiegu granic całego pasa drogowego,
- wszelkie Roboty wynikające z konieczności podłączenia odcinka do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego ewentualną przebudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań,
- Wykonawca przed rozpoczęciem robót budowlanych zobowiązany jest do zinwentaryzowania nieruchomości w bezpośrednim położeniu oddziaływania sprzętu budowlanego. Inwentaryzację budynków (tj. zdjęcia, opis uszkodzeń zewnętrznych/wewnętrznych itp.) należy przekazać w formie papierowej oraz elektronicznej celem akceptacji przez Zamawiającego,
- przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z drogą gminną z uwzględnieniem ich przyszłej kategorii,
- drogi dojazdowe i wewnętrzne (obsługujące tereny przyległe do drogi gminnej), w tym uzgodnienie z ich zarządcami zakresu budowy lub przebudowy i ustalenie ich przyszłej kategorii,
- przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej: urządzeń teletechnicznych i energetycznych, sieci wodociągowych, urządzeń melioracyjnych i hydrologicznych i innych zgodnie z wydanymi warunkami,
- zakup i montaż tablic informacyjnych w tym tablic wymaganych przez jednostki udzielające dofinansowania inwestycji, jeśli będzie to wynikało z zapisów umowy.
Szczegółowy zakres robót do realizacji określony jest w programie funkcjonalno-użytkowym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne
79990000-0 - Różne usługi dla przedsiębiorstw
45233121-3 - Roboty w zakresie budowy dróg głównych
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
45243510-0 - Budowa nasypów
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45232452-5 - Roboty odwadniające
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 2
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4494234,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4894135,86 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4894135,86 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Transportowe Tadeusz Sienicki
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7231271174
7.3.4) Miejscowość: Kępiste Borowe
7.3.5) Kod pocztowy: 07-323
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-08-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4494234,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-09-30SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
NA REALIZACJĘ ZADANIA ZAMAWIAJĄCY OTRZYMAŁ PROMESĘ WSTĘPNĄ DOTYCZĄCA DOFINANSOWANIA INWESTYCJI ZPROGRAMU RZĄDOWY FUNDUSZ POLSKI ŁAD: PROGRAM
INWESTYCJI STRATEGICZNYCH
| 2022-09-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |