Dostawa samochodów osobowych na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie
WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00008705
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00008705/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-01-07 10:11
- Lokalizacja
- Szczecin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9c87bb8d-2824-4902-8528-995ef3c6382f
- Identyfikator
- 8512871498
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00008705 z dnia 2025-01-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa samochodów osobowych na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: WOJEWÓDZTWO ZACHODNIOPOMORSKIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811683876
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 40
1.5.2.) Miejscowość: Szczecin
1.5.3.) Kod pocztowy: 70-421
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@wzp.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wzp.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa samochodów osobowych na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9c87bb8d-2824-4902-8528-995ef3c6382f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00008705
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00029033/23/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.11 Najem długoterminowy i dostawa samochodów osobowych na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00581472
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, dotyczące dostawy samochodów osobowych dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie było przeprowadzane dwukrotnie.
W dniu 23 września 2024 r. ogłoszono pierwsze z ww. postępowań w trybie podstawowym. W terminie składania ofert (do 3 października 2024 r., do godz. 10:00) nie wpłynęła żadna oferta co skutkowało unieważnieniem postępowania.
W związku z powyższym 16 października 2024 r. ogłoszono drugie postępowanie, także w trybie podstawowym. W terminie składania ofert (do 25 października 2024 r., do godz. 14:00) również nie wpłynęła żadna oferta i postępowanie ponownie zostało unieważnione.
Biorąc powyższe pod uwagę, proponuje się wszczęcie postępowania w trybie zamówienia z wolnej ręki.
Dokończenie w Sekcji VI Informacje dodatkowe.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WOiRZL.II.272.59.2024.PR
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 884796,75 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodów osobowych na potrzeby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie w podziale na cztery części. Każda cześć dotyczy jednego pojazdu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Unieważnienie Części nr 1, 2 i 3:Uzasadnienie prawne:
Przedmiotowe części postępowania zostają unieważnione na podstawie art. 255 pkt 8 ustawy PZP, tj. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli w trybie zamówienia z wolnej ręki negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie faktyczne:
W toku negocjacji, rozpoczętych 12 listopada 2024 r. Wykonawca zaoferował pojazdy w Części 1, 2 i 3, które nie spełniają wymagań minimalnych jakie określono w Załączniku nr 4 do Informacji – SOPZ (Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia), tj. nie posiadają następujących funkcjonalności:
1. Przednie światła z funkcją doświetlania zakrętów (pozycja 15 SOPZ),
2. Aktywny tempomat z ogranicznikiem prędkości (pozycja 26 SOPZ),
3. Wbudowany system nawigacji satelitarnej (…) (pozycja 40 SOPZ),
4. System wzmocnienia sygnału telefonu przez instalację pojazdu (pozycja 41 SOPZ).
Powyższe funkcjonalności nie mogą zostać w żaden sposób uzupełnione/wprowadzone w oferowanych pojazdach a dalsze prowadzenie negocjacji dla Części 1, 2 i 3 staje się bezprzedmiotowe.
W związku z powyższym przedmiotowe części postępowania podlegają unieważnieniu.
Unieważnienie Części nr 4:
Uzasadnienie prawne:
Przedmiotowa część postępowania zostają unieważniona na podstawie art. 255 pkt 8 ustawy PZP, tj. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli w trybie zamówienia z wolnej ręki negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie faktyczne:
W toku negocjacji, rozpoczętych 12 listopada 2024 r. w zakresie Części 4 nie uzyskano oczekiwanego porozumienia co do zasad realizacji zamówienia, określonych w warunkach umowy, co skutkuje zakończeniem negocjacji i unieważnieniem Części 4 (ostatniej) prowadzonego postępowania.
Zamawiający nie udziela zamówienia Wykonawcy zaproszonemu do negocjacji, we wszystkich częściach prowadzonego postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2025-01-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |