„Budowa drogi gminnej w miejscowości Baranów (działka nr 1340/4) – Etap I”

GMINA BARANÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00333878
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00333878/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-09-05 15:48
Lokalizacja
Baranów, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d472bcab-2913-11ed-9171-f6b7c7d59353
Identyfikator
6191945073
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00333878 z dnia 2022-09-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa drogi gminnej w miejscowości Baranów (działka nr 1340/4) – Etap I”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BARANÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855529

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 21

1.5.2.) Miejscowość: Baranów

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-604

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 62 74 10 000

1.5.8.) Numer faksu: 62 74 10 005

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@baranow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.baranow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa drogi gminnej w miejscowości Baranów (działka nr 1340/4) – Etap I”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d472bcab-2913-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00333878

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00004312/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Budowa drogi gminnej na działce nr 1340/4 w miejscowości Baranów - etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00328081/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GP.ZP.271.17.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi gminnej na działce oznaczonej nr 1340/4 w miejscowości Baranów na długości ok. 80,00 m, przeznaczonej do obsługi ruchu lokalnego. Przewiduje się wykonanie jezdni bitumicznej o szerokości 6,0 m. Budowana droga, to etap I planowanej do wybudowania, zgodnie z MPZP drogi gminnej.

Parametry dogi gminnej:
• klasa drogi - L,
• kategoria ruchu KR-1-2
• obciążenie nawierzchni 100kN/h,
• droga jezdniowa o ruchu dwukierunkowym,
• jezdnia o nawierzchni bitumicznej o szerokości 6,0m.

3. Istniejący stan zagospodarowania terenu

Inwestycja realizowana jest w terenie niezabudowanym, w pasie drogowym drogi powiatowej (po byłej drodze wojewódzkiej) i drogi gminnej. Obszar wzdłuż drogi powiatowej (po byłej drodze wojewódzkiej) i drogi gminnej ma generalnie jednolity charakter zagospodarowania i użytkowania. Drogi w przeważającej części sąsiadują z terenami usług nieuciążliwych, terenami produkcji, składów i magazynów, terenami produkcji rolnej, łąk, pastwisk i nieużytków. Projekt przewiduje wykonanie wszystkich niezbędnych elementów służących sprawnemu, bezpiecznemu i bardziej komfortowemu poruszaniu się wszystkich uczestników ruchu, wykonanie odpowiedniego systemu odwodnienia oraz przebudowę kolidujących z inwestycją sieci uzbrojenia.

4. Zakres zamówienia obejmuje m.in.:
1) budowę ok. 80,00 m drogi w miejscowości Baranów z jezdnią bitumiczną o szerokości 6,0 m wraz ze zjazdami,
2) roboty przygotowawcze,
3) osłonę istniejącego kabla,
4) roboty ziemne ,
5) kanalizację deszczową,
6) podbudowę ,
7) roboty wykończeniowe,
8) urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego,
9) tymczasową organizację ruchu,
10) przebudowę podziemnych linii wodociągowych,
11) kanał technologiczny,
12) pobocza ziemne, obsiane trawą.

5. Ponadto zakres zamówienia obejmuje:
1) Zapewnienie kompleksowej obsługi geodezyjnej w trakcie budowy oraz wykonanie w 3 egzemplarzach, w skali 1:500 inwentaryzacji powykonawczej.
2) Usuwanie wad i usterek w ramach udzielonej przez Wykonawcę gwarancji jakości i rękojmi.
3) Zapewnienie dojazdu do wszystkich działek zlokalizowanych w obrębie oddziaływania realizowanego zadania inwestycyjnego .
4) Zaprojektowanie i zatwierdzenie czasowej organizacji ruchu.
5) Wdrożenie zatwierdzonej czasowej organizacji ruchu z wykonaniem koniecznego oznakowania pionowego i poziomego.

6. Przedmiot zamówienia realizowany będzie w oparciu o pozwolenie na budowę.

7. UWAGA WYKONAWCY:
Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Dokumentacja Projektowa stanowiąca załącznik nr 8 do SWZ, dotycząca budowy ok. 80 m odcinka drogi gminnej wskazanego w załączniku graficznym – zakres objęty postępowaniem przetargowym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Ogłoszeniem z dnia 31 sierpnia 2022 roku (2022/BZP 00328081/01) Zamawiający, tj. Gmina Baranów, wszczęła postępowanie prowadzone w trybie podstawowym (art. 275 pkt 1 PZP) dla zadania pn.: „Budowa drogi gminnej w miejscowości Baranów (działka nr 1340/4) – Etap I”. Ogłoszenie o prowadzonym postępowaniu wraz ze Specyfikacją Warunków Zamówienia
i załącznikami zostało zamieszczone w dniu 31 sierpnia 2022 roku na stronie internetowej mini portalu. Termin do składania ofert wyznaczony został na dzień 16 września 2022 roku do godz. 10:00.
Zamawiający kierując się podstawowymi zasadami wydatkowania środków publicznych w sposób oszczędny, celowy i racjonalny przy zachowaniu najlepszych efektów z danych nakładów podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania z powodu ważnego indywidualnego interesu Zamawiającego.
Nowe okoliczności spowodowały, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione. Podjęta decyzja, przed upływem terminu składania ofert, ma również na celu ochronę interesów potencjalnych Wykonawców, aby nie ponosili realnych kosztów związanych z przygotowaniem ofert
i uczestnictwem w postępowaniu.
2022-09-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane