Rewitalizacja Kłobucka poprzez zagospodarowanie terenu wokół Urzędu Miejskiego i budowę fontanny na Rynku im. Jana Pawła II

GMINA KŁOBUCK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00335173
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00335173/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-09-06 12:28
Lokalizacja
Kłobuck, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9a9a9a67-1702-11ed-b950-8227d40187e8
Identyfikator
5742055306
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnegoUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychInstalowanie urządzeń filtrującychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00335173 z dnia 2022-09-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja Kłobucka poprzez zagospodarowanie terenu wokół Urzędu Miejskiego i budowę fontanny na Rynku im. Jana Pawła II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KŁOBUCK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398273

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 11 Listopada 6

1.5.2.) Miejscowość: Kłobuck

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminaklobuck.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.gminaklobuck.pl/main/index.html

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://bip.gminaklobuck.pl/zamowienia_publiczne/ogloszenia_o_zamowieniach.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rewitalizacja Kłobucka poprzez zagospodarowanie terenu wokół Urzędu Miejskiego i budowę fontanny na Rynku im. Jana Pawła II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9a9a9a67-1702-11ed-b950-8227d40187e8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00335173

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00001472/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Rewitalizacja Kłobucka poprzez zagospodarowanie terenu wokół Urzędu Miejskiego i budowę fontanny na Rynku im. Jana Pawła II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00297954/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.271.049.2022.SA

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1798043,24 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część pierwsza – Zagospodarowanie terenu wokół Urzędu Miejskiego w Kłobucku

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z
zagospodarowaniem terenu wokół budynku Urzędu Miejskiego w Kłobucku, w zakresie odwodnienia, budowy miejsc parkingowych z pieszo-jezdnymi ciągami komunikacyjnymi, budowy oświetlenia, zagospodarowania zieleni wraz z nowymi nasadzeniami oraz montażem elementów małej architektury.
2. Roboty polegać będą w szczególności na:
 rozbiórce istniejących nawierzchni utwardzonych,
 rozbiórce istniejących ogrodzeń
 rozbiórce / remoncie murków
 budowie i remoncie utwardzonych dojść i dojazdów
 budowie stanowisk parkingowych dla samochodów osobowych wraz z szlabanem wygradzającym
 montażu elementów małej architektury
 zmianie lokalizacji miejsca gromadzenia odpadów
 montażu oświetlenia terenu i roślinności
 montażu luminacji świetlnej skierowanej na elewację frontową budynku Urzędu Miejskiego
 budowie kanalizacji deszczowej
 budowie drenażu opaskowego wokół budynku Urzędu Miejskiego
 nasadzeniach roślinności ozdobnej
 wycince zieleni w zakresie koniecznym
 przebudowie i zabezpieczeniu urządzeń obcych

3. Szczegółowy zakres robót zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, przedmiar robót - stanowiące załączniki do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

4.5.5.) Wartość części: 1186669,68 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część druga – Zagospodarowanie terenu i budowa fontanny multimedialnej na Rynku im. Jana Pawła II w Kłobucku

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z zagospodarowaniem terenu i budową fontanny multimedialnej na Rynku im. Jana Pawła II w Kłobucku.
2. Ogólny opis przewidywanych robót
Roboty polegać będą w szczególności na:
 budowie niecki fontanny multimedialnej wraz z komorą techniczną,
 przebudowie fragmentów utwardzenia powierzchni gruntu kostką granitową,
 posadowieniu gotowych elementów małej architektury, w tym: ławek, pojemników na odpadki, betonowych słupków przyulicznych oraz donic z betonu architektonicznego na roślinność ozdobną,
 przesunięciu stojaka rowerowego wraz z dwoma słupkami przyulicznymi,
 usunięciu donic o przekroju koła,
 robotach ogrodniczych w zakresie sadzenia krzewów i roślin okrywowych w modułach wypoczynkowych oraz donicach,
 robotach rozbiórkowych, w tym rozbiórce fragmentów nawierzchni z kostki granitowej 9/11cm oraz usunięciu okrągłych donic z roślinnością ozdobną,
 robotach ziemnych polegających na wykonaniu wykopów pod nieckę fontanny,
 budowie urządzeń technologicznych fontanny multimedialnej,
 budowie przyłączy i odcinków sieci wodociągowej i kanalizacji,
 budowie przyłączy i odcinków sieci elektrycznej.

3. Szczegółowy zakres robót zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, przedmiar robót - stanowiące załączniki do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45317400-6 - Instalowanie urządzeń filtrujących

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

4.5.5.) Wartość części: 611373,56 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W trakcie prowadzonego postępowania do Zamawiającego wpłynęło zapytanie, odnośnie ujętego w dokumentacji projektowej, montażu dwóch „ławek – pomników”.
W odpowiedzi na zapytanie, Zamawiający poinformował Wykonawców, iż „ławki – pomniki”, nie są przewidziane do realizacji na etapie prowadzonego postępowania. Dokonując dalszej analizy Zamawiający stwierdził jednak, iż zasadne będzie, jeżeli przedmiotowe „ławki – pomniki” zrealizowane będą przy okazji prowadzonego postępowania. Zamawiający musi zatem uzupełnić SWZ o dokumentację, umożliwiającą Wykonawcy właściwe sporządzenie oferty.
Z uwagi na konieczność sporządzenia dodatkowej dokumentacji dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione, dlatego Zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W trakcie prowadzonego postępowania do Zamawiającego wpłynęło zapytanie, odnośnie ujętego w dokumentacji projektowej, montażu dwóch „ławek – pomników”.
W odpowiedzi na zapytanie, Zamawiający poinformował Wykonawców, iż „ławki – pomniki”, nie są przewidziane do realizacji na etapie prowadzonego postępowania. Dokonując dalszej analizy Zamawiający stwierdził jednak, iż zasadne będzie, jeżeli przedmiotowe „ławki – pomniki” zrealizowane będą przy okazji prowadzonego postępowania. Zamawiający musi zatem uzupełnić SWZ o dokumentację, umożliwiającą Wykonawcy właściwe sporządzenie oferty.
Z uwagi na konieczność sporządzenia dodatkowej dokumentacji dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione, dlatego Zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie.

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Obie części zamówienia publicznego będą realizowane w ramach jednego zadania pn.: „Rewitalizacja Kłobucka poprzez zagospodarowanie terenu wokół Urzędu Miejskiego i budowę fontanny na Rynku im. Jana Pawła II”, ze środków Promesy z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.
Warunkiem koniecznym, umożliwiającym skorzystanie z programu, jest realizacja jednocześnie obu części zadania. Niewyłonienie Wykonawcy dla jednej z części zadania wyklucza realizację części drugiej.
2022-09-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane