„Modernizacja dachu na szkole podstawowej w Łęce Opatowskiej – II postępowanie”

Gmina Łęka Opatowska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00335354
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00335354/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-09-06 13:03
Lokalizacja
Łęka Opatowska, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-559a8857-0dac-11ed-9a86-f6f4c648a056
Identyfikator
6191945050
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeWykonywanie pokryć dachowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00335354 z dnia 2022-09-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja dachu na szkole podstawowej w Łęce Opatowskiej – II postępowanie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łęka Opatowska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855481

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Akacjowa 4

1.5.2.) Miejscowość: Łęka Opatowska

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-645

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 62 78 14 520

1.5.8.) Numer faksu: 62 78 14 521

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@leka-opatowska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://leka-opatowska.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://lekaopatowska.bip.net.pl/?a=8455

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Modernizacja dachu na szkole podstawowej w Łęce Opatowskiej – II postępowanie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-559a8857-0dac-11ed-9a86-f6f4c648a056

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00335354

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-09-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00056445/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Modernizacja dachu na Szkole Podstawowej w Łęce Opatowskiej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00280332/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPPG.271.15.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 843100,73 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wymiana pokrycia dachowego z dachówki ceramicznej zakładkowej na blachę krytą w
rąbek stojący na budynku Szkoły Podstawowej w Łęce Opatowskiej o łącznej powierzchni ok. 2 195,18m2.
- Dach przy Sali gimnastycznej – 405,208 m2,
- Dach budynku szkoły – 1 742,69 m2,
- Dach przy świetlikach – 47,287 m2,
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
Roboty rozbiórkowe:
a) Demontaż i ponowny montaż instalacji odgromowej,
b) Rozebranie rynny z blachy nadającej się do użytku,
c) Rozbiórka pokrycia z dachówki,
d) Rozebranie obróbek murów ogniowych, okapów, kołnierzy, gzymsów itp. Z blachy nie nadającej się do użytku,
e) Rozebranie elementów więźb dachowych – ołacenie dachu o odstępie łat do 24 cm łaty i kontrłaty
f) Demontaż folii wstępnego krycia,
g) Izolacja cieplna i przeciwdźwiękowa z płyt styropianowych i z wełny mineralnej – rozebranie wełny mineralnej,
h) Izolacja z folii polietylenowej – demontaż folii
i) Rozebranie elementów więźb dachowych – ołacenie dachu o odstępie łat ponad 24 cm – demontaż listw od spodu
j) Wywóz samochodami samowyładowczymi gruzu z rozbieranych konstrukcji ceglanych,
Roboty pokrywcze:
a) Wykonanie konstrukcji rusztów pod okładziny z płyt gipsowych pojedyncze z kształtowników metalowych na stropach –
ruszt metalowy pod montaż wełny mineralnej gr 22cm,
b) Montaż poziomej izolacji z folii polietylenowej,
c) Montaż izolacji poziomej przeciwdźwiękowej z wełny mineralnej - jednowarstwowa,
d) Montaż folii wstępnego krycia – układanej na krokwiach,
e) Łacenie połaci dachowych z tarcicy nasyconej,
f) Pokrycie blachą płaską powlekaną i spatynowaną na rąbek stojący wraz z obróbką blacharską i elementami
wykończeniowymi,
g) Montaż rynien dachowych półokrągłych,
h) Wymiana części elementów konstrukcyjnych dachu – krokwie zwykłe i kleszcze,
i) Impregnacja grzybobójcza krawędziaków metodą opryskiwania – impregnacja istniejącej więźby dachowej,
j) Przemurowanie kominów, sprawdzenie i przemurowanie czapek kominowych
k) Wymiana szkła poliwęglanowego w świetlikach dachowych na szkło poliwęglanowe 5 lub 6 komorowe Uo=1,0W/m2 K,
Roboty pozostałe
a) Sprawdzenie i naprawa połączeń istniejącej więźby dachowej,
b) Uszczelnienie dachu i poddasza przed ptakami i gryzoniami,
UWAGA! Wszystkie prace prowadzone będą na czynnym obiekcie. W budynku szkoły prowadzone będą zajęcia
dydaktyczne. Wszelkie czasowe wyłączenia z użytkowania poszczególnych pomieszczeń oraz planowe przerwy w dostawie
mediów wymagają wcześniejszego uzgodnienia z zamawiającym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu, do upływu terminu składania ofert tj. do dnia 16.08.2022r. do godziny 10:00, do Zamawiającego wpłynęły dwie oferty:
oferta nr 2) została odrzucona na podstawie art 226 ust. 1 pkt 3
oferta nr 1) niepodlegająca odrzuceniu na kwotę 1 831 492,51 zł.
Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zadania kwotę 1 040 000,00 zł. Po dokonaniu analizy finansowej, Zamawiający nie może zwiększyć środków na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia do wysokości jedynej
niepodlegającej odrzuceniu oferty. Wobec powyższego, Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1831492,51 PLN

2022-09-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane